5 SPOSOBÓW NA OCZYSZCZENIE SIĘ Z NEGATYWNEJ ENERGII

Negatywną energię możemy nagromadzić na różne sposoby. Poprzez własne negatywne myśli i czarnowidztwo, “złapać” ją od nieżyczliwych nam osób czy też miejsc, które są zanieczyszczone energetycznie. Bywa, że czujemy się źle po czyjejś wizycie lub rozmowie, albo po wyjściu z jakiegoś pomieszczenia – to wpływ niekorzystnej i brudnej energii. 

Taka energia – zanieczyszczona, ciężka, “zła”… wpływa na nas negatywnie – to oczywiste; ale co tak naprawdę znaczy? Negatywna energia wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie, poziom nerwowości, napięcie w ciele, relacje, wydajność, a nawet zarobki. Idąc jeszcze dalej – po prostu wpływa na nasze myśli (które są wówczas energetycznie podobne – zatem myślimy negatywnie i tak też przyciągamy) oraz na nasze zachowanie.

Ciekawostką jest to, że najłatwiej “złapać” niechciane byty w… kościele. Wynika to z faktu, że często właśnie tam odprawiane są różnego rodzaju egzorcyzmy. Kiedy z ciała człowieka zostanie usunięty “zły duch” – nie znika on, a jedynie wydostaje poza ciało. Wtedy błądzi na terenie kościoła, aż upatrzy sobie kolejną ofiarę – wybierze człowieka o zanieczyszczonej aurze, słabego energetycznie – bo taki nie będzie się bronił.

To wszystko oznacza, że regularne oczyszczanie się z negatywnej energii powinno stać się takim samym nawykiem, jak mycie ciała czy zębów.

 

Poniżej przedstawiam pięć najbardziej popularnych, ale też najskuteczniejszych sposobów na oczyszczanie się z nagromadzonej negatywnej energii.

1. SÓL HIMALAJSKA

Ma bardzo silne właściwości oczyszczające – detoksykacyjne, rozluźniające i kojące. Usuwa toksyny i metale ciężkie z tkanek. Oczyszcza aurę.

Przygotowując kąpiel w soli himalajskiej wsypujemy około kilograma soli do 4 litrów ciepłej wody i czekamy aż się rozpuści. Nie dodajemy żadnych innych kosmetyków, ani mydeł. Temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni. Kąpiel w soli powinna trwać ok 20- 30 minut. Następnie dobrze jest wypić do dwóch szklanek wody, gdyż sól bardzo wysusza.

Przy okazji dodam, że sól himalajska jest najzdrowszą solą i w swoim składzie zawiera aż 84 minerały – m.in. magnez, cynk, miedź, żelazo, wapń, fosfor, selen i chrom. Z tego powodu warto zastąpić zwykłą sól kuchenną, różową solą himalajską.

 

2. BIAŁA SZAŁWIA I PALO SANTO

Pisałam już artykuł na temat białej szałwii (tutaj) oraz palo santo (tutaj). Teraz przypomnę tylko, że oba te dary natury mają silne działanie oczyszczające i usuwające blokady, dlatego warto z nich korzystać przynajmniej raz w tygodniu. Okadzanie siebie i pomieszczeń w których przebywamy przynosi naprawdę pozytywne rezultaty, odczuwalne zazwyczaj zaraz po ich użyciu.
Podczas okadzania zawsze wykonujemy obroty w stronę PRZECIWNĄ do wskazówek zegara, wypowiadając takie lub podobne zdanie:
“Oczyszczam siebie / ten pokój / to pomieszczenie z wszelkiej nagromadzonej złej energii”


3. KAMIENIE SZLACHETNE: KRYSZTAŁ GÓRSKI I TURMALIN CZARNY

Możemy korzystać np. z bransoletek czy innej biżuterii z elementami kamieni szlachetnych – często spotykane są połączenia tych dwóch kamieni szlachetnych, co nie jest oczywiście przypadkowe. Oba mają działanie ochronne i oczyszczające. Szczególnie silny jest turmalin czarny, który niczym tarcza chroni nas przed negatywną energią z zewnątrz, z kolei kryształ górski neutralizuje niekorzystną dla nas energię. Używając kamieni, należy pamiętać aby je co jakiś czas oczyszczać – nagromadzona w nich negatywna energia może później ponownie niedobrze na nas wpływać. Kamienie oczyszczamy pod bieżącą wodą, w misce z solą lub zakopując w ziemi na kilka dni.

 

4. RUNY

Artykuł o runach można przeczytać TUTAJ.
Poniżej przykłady kilku run o działaniu ochronnym. Jednocześnie przypominam, że runy nie są zabawką i nieumiejętne ich stosowanie może przynieść więcej szkód niż pożytku, dlatego zanim zacznie się korzystać z ich mocy – warto co nieco poczytać i zgłębić temat.

Thurisaz. Zapewnia ochronę granic zewnętrznych, a także jest w stanie skoncentrować siłę znajdującą się w chronionej przestrzeni i wykorzystać ją do przeciwdziałania siłom zła.Praca Turisaz jest podobna do wklęsłego zwierciadła – siła uderzenia zewnętrznego jest skoncentrowana i przesyłana z powrotem do pierwotnego źródła.

Algiz. Kiedy zło się do ciebie zbliża, Algiz rozprasza je.Runa przyczynia się również do rozwoju zdolności intuicyjnych, poprawia postrzeganie niebezpieczeństwa.Pomoże Ci to z czasem zauważyć, że coś jest nie tak i poprawnie zareagować.

Teivaz. Runa aktywnie działa szkodliwie na źródło zła.Za jego pomocą możesz bronić swojej pozycji życiowej, onachroń swoją opinię i swój punkt widzenia.

Vunyo. Runa ochrony, odpowiada za harmonię i stabilność, pochłania negatyw i przekształca go w energię, która rezonuje z energią przedmiotu ochronnego.

 

5. SPALENIE ŚWIECY

Palimy świecę (najlepiej fioletową) z intencją oczyszczenia nas lub danego pomieszczenia z negatywnej energii. Jest to swoisty mini-rytuał, bardzo prosty, gdyż nie wymaga wiele wysiłku. Zapalamy świecę, wypowiadamy swoją intencję (najlepiej na głos) i czekamy aż świeca spali się do końca. Bardzo ważne jest, aby spaliła się w całości. To co zostanie należy wyrzucić (nawet jeśli jest to tylko metalowa część świeczki) – nie tylko do śmierci, ale również z domu.

 

Z negatywnej energii doskonale oczyści nas również Archanioł Michał – wystarczy go o to poprosić.

“Archaniele Michale proszę pomóż mi w oczyszczeniu tego pomieszczenia/domu/ mnie z wszelkiej negatywnej energii oraz pomóż mi usunąć wszelkie istniejące w nim / we mnie blokady energetyczne.”

Najmniej magicznym, ale za to równie skutecznym sposobem na pozbycie się złej energii z domu jest … po prostu jego dokładne posprzątanie, a następnie wywietrzenie wszystkich pomieszczeń i wpuszczenie świeżego, ożywczego powietrza oraz promieni słonecznych. 🙂

 

 

 

źródła (runy):

https://pl.imigrant.sk/jak-uchronic-sie-przed-zla-energia-za-pomoca-run-242