PALO SANTO – MAGICZNE KADZIDŁO

 
CZYM JEST PALO SANTO?

Właściwie Bursera Graveolens – jest to gatunek drzewa z rodziny osoczynowatych. Popularna nazwa “Palo Santo” pochodzi z Hiszpanii i oznacza “święte drzewo”.
Wyjątkowe drewienka pochodzące z Peru – naturalnie występują w wielu krajach Ameryki Południowej i Środkowej, Meksyku oraz na Wyspach Galapagos. Palo Santo posiada szereg właściwości leczniczych, magicznych i oczyszczających, o których będę pisała poniżej. Możemy uzyskać z niego także olejek eteryczny o pięknym zapachu, który jest wykorzystywany przy produkcji perfum i kosmetyków.
Drewienka stały się dobrze znane w świecie ezoterycznym, ponieważ sprawdzają się doskonale jako kadzidło o pięknym i unikatowym zapachu – wykorzystuje się je podczas medytacji, różnego rodzaju rytuałów oraz w medycynie alternatywnej.

Jest męskim odpowiednikiem białej szałwii (żeńska energia), o której pisałam już kiedyś TUTAJ.

Palo Santo należy do tej samej rodziny co Mirra i Kadzidłowiec – jego odpowiedniki, posiadające właściwości o podobnym działaniu to mirra, lawenda, czarcie żebro, rozmaryn i piołun.

 

 

WŁAŚCIWOŚCI

oczyszcza pomieszczenia z nagromadzonej negatywnej energii

uspokaja i wycisza

– wzmacnia odporność

oczyszcza aurę i niską wibrację naszych ciał

odstrasza natarczywe komary i inne insekty

– relaksuje i wprowadza w dobry nastrój

pomaga przy medytacji

posiada właściwości antydepresyjne i antylękowe

– wyrównuje energię

jest dobrym sposobem na uziemienie

– zgaszone Palo Santo wciąż pięknie pachnie – można włożyć je do szafy i cieszyć się przyjemnym zapachem ubrań przez długi czas

działa antyseptycznie i przeciwzapalnie

– koi zmysły i redukuje napięcie w ciele

– łagodzi ból brzucha

działa przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie

 

LEGENDA

Legenda głosi, że pewien młodzieniec po uszy zakochał się w przepięknej dziewczynie, która niestety w żaden sposób nie odwzajemniała jego uczuć. Starał się o jej względy na wszystkie możliwe sposoby, jednak ona była niewzruszona na jego zaloty. Niedługo potem poważnie zachorował na śmiertelną chorobę i w ostatnich chwilach życia poprosił bogów o jedną tylko rzecz. Bardzo chciał już zawsze towarzyszyć swojej ukochanej, sprawiać jej radość, odganiać od niej natarczywe owady i poprawiać jej humor, usuwając zmęczenie i stres.
Bogowie postanowili spełnić jego życzenie. Gdy umarł, został pochowany nad rzeką.
Po jakimś czasie w miejscu tym wyrosło piękne drzewo pełne wspaniałych kwiatów. Kiedy dziewczyna przechodziła tamtędy, drzewo natychmiast zwróciło jej uwagę – tak piękne było.
Sięgnęła po jeden z kwiatów i włożyła sobie we włosy. Od tej pory już zawsze czuła się szczęśliwa, owady omijały ją szerokim łukiem, a przyjemny zapach dodatkowo wprawiał ją w dobry nastrój.
Wiedziała, że zawdzięcza to wszystko pięknemu kwiatu i drzewu, więc od teraz wielbiła je i kochała szczerze. Młodzieniec w postaci drzewa kochał ją równie mocno i bezwarunkowo, jak za życia. Historia ta opowiada o potędze prawdziwej miłości – której nic nie pokona, nawet śmierć.

 

JAK UŻYWAĆ PALO SANTO I NA CO UWAŻAĆ?

“Magia Palo Santo ma swoje źródło w alchemicznym procesie, który ma swój początek w chwili śmierci drzewa. Aby w pełni uzyskać jego właściwości magiczne i lecznicze drzewo musi umrzeć, ale nie chodzi tu o zwykłe ścięcie – tylko o naturalną śmierć starego, mądrego drzewa. Drzewa Palo Santo rosną od 80-90 lat. Po “śmierci” drzewo musi pozostać w jego naturalnym środowisku od 4 do 10 lat, aby dokończyć swoją metamorfozę. Tylko wtedy jego święte, lecznicze i jego mistyczne właściwości ożywają.”

Z tego powodu należy dobrze sprawdzać źródło, z którego kupujemy Palo Santo. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych sklepów ezoterycznych lub zamawiać u polecanych dostawców.

Stosowanie Palo Santo jest niezwykle proste. Wystarczy zapalić koniec drewienka i pozwolić mu się palić przez około 30 sekund do 1 minuty a następnie zdmuchnąć. Zobaczymy unoszący się wyrazisty dym o specyficznym zapachu – w ten sposób możemy okadzać pomieszczenie (dom, biuro, czy nawet samochód) oraz samych siebie.
Proces postępowania jest podobny jak w przypadku białej szałwii – należy na czas okadzania zamknąć szczelnie wszystkie okna i drzwi, a po zakończeniu oczyszczania, otworzyć je i wpuścić świeże powietrze wraz z nową, dobrą energią. Jedno drewienko Palo Santo można używać wielokrotnie, aż całkowicie się spali.


Przykładowy filmik, jak używac Palo Santo: