JAK PRAWIDŁOWO STOSOWAĆ BIAŁĄ SZAŁWIĘ?

 

Roślina, o wielu cudownych zastosowaniach.
Można powiedzieć, że Biała Szałwia jest swoistym prezentem dla ludzi od Matki Natury. 🙂
Dzisiaj omówimy sobie przede wszystkim jej zastosowanie w usuwaniu negatywnej energii z otoczenia, ale nie każdy wie, do czego jeszcze może służyć.
Biała Szałwia (Salvia apiana) przybyła do nas z Ameryki, a dokładniej mówiąc z Kalifornii i Meksyku.
Używali jej rdzenni Amerykanie, a do dziś z pewnością wykorzystują ją Indianie Nawaho, którzy swoją drogą są bardzo ciekawymi ludźmi i zachęcam do poczytania na ich temat.

Jedna z mądrości duchowych, jaką wyznają Indianie Nawaho brzmi:
(w wolnym tłumaczeniu i mojej interpretacji)

“Twoje szczęście zależy od tego, na ile zaczniesz praktykować to, co znasz już w teorii.”

Bardzo mądre słowa, warte zapamiętania. 🙂

Święte Ziele w postaci miodu jest naturalnym antybiotykiem oraz środkiem bakteriobójczym. Wpływa korzystnie na układ pokarmowy i oddechowy, a także pomaga w bólach miesiączkowych. Znajduje szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej, ponieważ Biała Szałwia zawiera cyneol, który ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne.

Mówi się, że Biała Szałwia to energia kobiecej opieki i miłości.

 
KIEDY WARTO STOSOWAĆ BIAŁĄ SZAŁWIĘ?

Zawsze. 🙂
Warto raz na jakiś czas – raz na tydzień czy raz w miesiącu, jak kto woli, zastosować rytuał oczyszczania z białą szałwią, nie czekając na specjalną okazję.
Tak samo jak mamy potrzebę myć nasze ciało fizyczne, które bez kontaktu z wodą, staje się widocznie brudne, tak samo brudzi się przestrzeń wokół nas oraz nasza aura.
Nawet, jeżeli nie widzimy tego, to wierzcie mi, że tak właśnie jest.
Nasza duchowa strona również potrzebuje oczyszczenia, dlatego warto robić je regularnie.

Sytuacje wyjątkowe, w których WSKAZANE jest użycie Białej Szałwii:

  •  poważna kłótnia (kiedy aż fizycznie czuć jak napięta jest atmosfera w domu)
  •  kiedy wprowadzamy się do nowego domu, czy mieszkania
  •  odradzam kupowanie używanych przedmiotów czy ubrań (ponieważ nigdy nie wiemy, jaką ma to energię – a energia jest poprzedniego właściciela), ale wiem, że są ludzie, którzy bardzo lubią wyszukiwać ubrania, czy antyki w sklepach z używanymi rzeczami – jeśli już zatem “musisz” nabyć taką rzecz, pamiętaj, by ją oczyścić z energii poprzedniego właściciela
  •  choroba (choroba fizyczna jest objawem choroby w ciele energetycznym i tam się ona zaczęła – oznacza to, że warto przede wszystkim oczyścić się wewnętrznie; dodatkowo pamiętajmy o właściwościach uzdrawiających Białej Szałwii)
 
JAK OCZYSZCZAĆ POMIESZCZENIA BIAŁĄ SZAŁWIĄ?

Poniższa instrukcja brzmi jak magiczny rytuał, ale oczyszczanie pomieszczeń czy aury, nie można porównać do niczego innego – to właśnie rytuał, czy zabieg, który wymaga naszych konkretnych działań.

Trzymamy białą szałwię w prawej ręce, zapalamy ją i czekamy, aż się rozżarzy i zobaczymy dym.
Jeżeli pojawił się płomień, należy go zdmuchnąć i poczekać, aż pojawi się dym, o intensywnym zapachu, przypominającym kadzidło.

WSKAZÓWKA: kiedy biała szałwia nie chce się palić i gaśnie, oznacza to, że w danym miejscu (pomieszczeniu lub ciele) nagromadzone jest sporo negatywnej energii.
Aby szybciej się rozpaliła, wystarczy lekko dmuchać w jej stronę.

Następnie należy wyrazić INTENCJĘ, czyli jasno określić co właściwie robimy i po co.
Pamiętajcie, że nasze słowa i myśli mają swoją moc, dlatego INTENCJA jest bardzo ważna.
Można wskazać konkretnie, że chodzi o chorobę, zazdrość, czy wampiry energetyczne, ale to wszystko to negatywna energia, zatem wystarczy powiedzieć: OCZYSZCZAM TO POMIESZCZENIE / TEN DOM Z NEGATYWNEJ ENERGII.
/ OCZYSZCZAM TO POMIESZCZENIE Z NIEKORZYSTNYCH DLA MNIE ENERGII.

Następnie zataczamy koła W STRONĘ PRZECIWNĄ DO WSKAZÓWEK ZEGARA.
Robimy 7 obrotów w czterech kątach danego pomieszczenia.
Możemy w myślach lub szeptem powtarzać naszą intencję.

CIEKAWOSTKA: za każdym razem, kiedy chcemy czegoś dodać, przywołać więcej – działamy zgodnie ze wskazówkami zegara. W przypadkach, kiedy chcemy coś “wykasować” / zabrać / odjąć – działamy w stronę przeciwną do wskazówek zegara.

Podczas wykonywania zabiegu, należy zamknąć wszystkie okna i drzwi, a po jego zakończeniu – otworzyć i porządnie wywietrzyć mieszkanie czy dom.

UWAGA: Pamiętamy o tym, by nie spowodować pożaru, dlatego nie zostawiamy żarzącej się Białej Szałwii na niczym drewnianym – jeżeli chcemy, by spaliła się do końca, należy umieścić ją w żaroodpornym naczyniu; misce z mosiądzu, czy po prostu talerzyku.

POZNAJ PLAN SWOJEJ DUSZY

JAK OCZYSZCZAĆ AURĘ ?

Przypominamy sobie wiedzę z zakresu czakr, czyli gdzie jest w ciele umiejscowiona każda z siedmiu czakr i zaczynamy cały proces od dołu, od najniższej czakry.
Siedem obrotów w stronę przeciwną do wskazówek zegara na każdą czakrę, z intencją po kolei:
OCZYSZCZAM CZAKRĘ PODSTAWY Z NEGATYWNEJ ENERGII.
OCZYSZCZAM CZAKRĘ SAKRALNĄ Z NEGATYWNEJ ENERGII.
itd.

Spotkałam się z tym, że na opakowaniu Białej Szałwii była instrukcja, w której zaleca się oczyszczanie czakr od góry do dołu. Według mojej wiedzy i praktyki, oczyszczanie czakr (niezależnie jaką techniką) zaczyna się od dołu, od Czakry Podstawy, a nie od góry – uważam, że jest to spory błąd.

 

Jeżeli ktoś zacznie oczyszczać pomieszczenie lub siebie w sposób nieco odbiegający od tych wytycznych, moim zdaniem, to również zda rezultat. Najważniejsze są dwie sprawy, które warto zapamiętać przy użyciu Białej Szałwii: wyrazić intencję oraz pamiętać o wykonywaniu ruchów w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara.

Białą Szałwię można kupić we wszystkich sklepach ezoterycznych (stacjonarnych i Internetowych), oraz na wielu festiwalach związanych z medycyną alternatywną. Spotkałam się także z możliwością zakupu tej rośliny w szkole jogi. Można także wyhodować ją samemu w domu, a następnie ususzyć.