KAMIENIE SZLACHETNE – MIŁOŚĆ

 

Kamienie szlachetne mają zdolność gromadzenia energii z otoczenia oraz przejawiają właściwości oczyszczające i wzmacniające. Litoterapia polega na wykorzystaniu wyjątkowych właściwości kamieni szlachetnych w leczeniu chorób duszy i ciała. Osoby wierzące w magię używają ich także w rytuałach magicznych. Jak jest naprawdę? Czy minerały posiadają ukrytą moc?

Napisałam w artykule zatytułowanym “NIEZWYKŁA MOC KAMIENI SZLACHETNYCH”.

Dzisiaj skupię się konkretnie na kamieniach szlachetnych, które mają bezpośredni związek z miłością. Jako, że miłość może przejawiać się w wielu aspektach, kamienie również będą miały wiele zastosowań, które wypisuję poniżej:

– przyciągnięcie do siebie miłości / bratniej duszy
– wybaczenie sobie lub innym
– pokochanie siebie 
– uzdrowienie relacji (miłosnej lub każdej innej)
– ochrona małżeństwa / związku
– szczęście w miłości

KWARC RÓŻOWY 

To najbardziej znany i lubiany kamień powiązany z miłością. Działa prawie na wszystko co związane z tą najwyższą wibracją: pozwala zaakceptować i pokochać samego siebie, ułatwia wybaczenie innym lub sobie, a także przyciąga miłość. Pomaga również szybciej pozbierać się po rozstaniu lub traumach związanych z przeszłością. Związany z Czakrą Serca. Sprawdzi się jako prezent w dniu ślubu lub na rocznicę. 

MALACHIT 

Kamień ten pozwala działać nam bardziej harmonijnie i w zgodzie ze sobą – to z kolei powoduje, że będziemy lepiej rozumiani przez innych, a więc poprawi się  komunikacja w związku. Malachit ma także zdolność oczyszczania z negatywnej energii. Ogólnie przynosi szczęście w miłości (oraz finansach) i również powiązany jest z Czakrą Serca. Kolor zielony ma uzdrawiającą moc (w tym przypadku szczególnie jeśli chodzi o uzdrowienie emocjonalne). 

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY

jego energia przyciąga miłość, przynosi płodność kobietom, które pragną mieć dzieci, oraz doskonale wznieca “płomień miłości” wśród par z długim stażem. Dodatkowo równoważy emocje, buduje przywiązanie, a umieszczony pod poduszką w nocy zapewnia spokojny sen. Kamień Księżycowy sprawdza się także w związkach, które przechodzą kryzys – pomaga je uzdrowić. 

AMETYST

kamień ten, związany z duchowością i Czakrą Korony, pomaga otworzyć serce i uspokoić umysł. Przynosi zrozumienie na głębokim poziomie, miłość, wybaczenie, szczęście i uzdrowienie. Kryształ ten pomaga zwalczyć gniew i zachować pogodną atmosferę w związku. Przynosi również mądrość, spokojny sen oraz zapewnia stabilność emocjonalną w związku.

RODOCHROZYT

tzn. RÓŻA INKÓW, to kamień wielkiej miłości, sprawia, iż przyciągniemy do siebie bratnią duszę, osobę z którą uzyskamy porozumienie i wewnętrzną równowagę. To kamień prawdziwej, szczerej i czystej miłości. To dzięki niemu spotkasz  na swojej drodze “tę właściwą osobę”.  Temu, kto go nosi, daje dużą empatię i współczucie, przynosi ukojenie i harmonizację serca. 

JAK PRACOWAĆ Z KAMIENIAMI?

wybrany kamień można nosić przy sobie w kieszeni i od czasu do czasu trzymać go w dłoni (w lewej, jeśli chcemy pobierać energię, a w prawej jeśli chcemy ją oddać).
– można nosić go na szyi jako amulet, albo bransoletkę z kamieniami
można włożyć minerał pod poduszkę i spać z nim
– można pić wodę ze szklanki, w której przez kilka godzin leżał wybrany przez nas kamień (trzeba go wcześniej oczyścić)
z kamieniami można także medytować – oczyszczony kamień trzymamy w dłoniach i wydajemy mu polecenie np. “Chroń mnie od złych energii” albo “Pomóż mi wybaczyć i oczyścić serce z nienawiści” itd… czyli w tym momencie programujemy nasz kamień, a następnie wchodzimy w medytacje, skupiając się na energii kamienia, która nas przenika
nie używaj kamieni, które Ci się wizualnie nie podobają
– kontakt fizyczny z danym kamieniem powinieneś mieć tylko Ty (Twoja energia)

Warto pamiętać, aby jeden kamień przyjmował na siebie nie więcej niż jedną tylko rolę. Świadoma praca z kamieniami daje zdecydowanie lepsze efekty, niż np. położenie kamienia na półce, gdzie tylko będzie leżał i się kurzył.

Kamienie, które pobierają energię z otoczenia, po jakimś czasie będą nią „zabrudzone” – dlatego należy pamiętać o oczyszczaniu kamieni (np. wystawiając kamień na działanie promieni słonecznych – oczyści się i naładuje, lub poprzez włożenie go pod bieżącą wodę, a następnie wypowiadając następujące słowa: „Niechaj z tego kamienia zostaną zmyte wszystkie pola informacyjne. Teraz.”).

KURS ONLINE

WŁAŚNIE DZISIAJ DAJ SOBIE SZANSĘ NA MIŁOŚĆ!