NIEZWYKŁA MOC KAMIENI SZLACHETNYCH

 

Kamienie szlachetne mają zdolność gromadzenia energii z otoczenia oraz przejawiają właściwości oczyszczające i wzmacniające. Litoterapia polega na wykorzystaniu wyjątkowych właściwości kamieni szlachetnych w leczeniu chorób duszy i ciała. Osoby wierzące w magię używają ich także w rytuałach magicznych. Jak jest naprawdę? Czy minerały posiadają ukrytą moc?


Poznajmy właściwości kilku najbardziej popularnych kamieni szlachetnych:

KRYSZTAŁ GÓRSKI

 

Ma niezwykle silne właściwości oczyszczające. Zwiększa moc kamieni znajdujących się w jego pobliżu. Wpływa na wszystkie czakry, w szczególności zaś Czakrę Korony. Wspiera rozwój duchowy. Wspomaga leczenie guzów nowotworowych i ciężkich przeziębień. Łagodzi objawy bolesnego miesiączkowania. Dobrze wpływa na cerę oczyszczając ją z toksyn. Można trzymać go przy telewizorach, komputerach i mikrofalówkach, ponieważ działa jak odpromiennik.

 

KWARC RÓŻOWY

Podtrzymuje serce na wszystkie sposoby. Łagodzi stres uczuciowy i reguluje fizyczne skutki stresu. Przeciwdziała lękom, przynosi ciepło współodczuwania i bezwarunkowej miłości. Sprzyja wybaczeniu, miłości i płodności. Poprawia pamięć i likwiduje ospałość.  Wspiera system immunologiczny (odporność na choroby). Pomaga budować piękne i harmonijne relacje oraz wpływa pozytywnie na związki. 

LAPIS LAZULI

 

Jest kamieniem królewskim, pobudzającym Czakry Trzeciego Oka i Korony, przynoszącym świadomość duszy i duchowego celu. Sprzyja odwadze i zapewnia pomyślność. Łagodzi migreny i bóle głowy. Działa na tarczycę, spowalnia proces łysienia, obniża ciśnienie, rozpuszcza blokady w okolicy gardła, leczy zapalenia, nerwobóle, dolegliwości menstruacyjne. Otwiera drzwi do samoakceptacji. Jest to kamień antydepresyjny. 

TYGRYSIE OKO

 

Powiązany z energią Czakry Splotu Słonecznego, usuwa blokady umysłu i pomaga się skupić na sprawach bieżących. Wspomaga prawidłową przemianę materii oraz chroni energię fizyczną przed rozpraszaniem. Sprzyja zdrowiu oczu i poprawia widzenie. Zabezpiecza i ochrania majątek, który już mamy oraz wspomaga mądre zarządzanie pieniędzmi. Wzmacnia pewność siebie u osób wstydliwych i nieśmiałych. Poprawia nastrój i pomaga uporać się z depresją. 

AWENTURYN

 

Wspomaga ciało po przebytej chorobie, sprzyja regeneracji tkanek, podtrzymuje działanie serca i układu krążenia. Przywraca optymizm i chęć życia, sprzyja uczuciu wdzięczności za dary. Dobry kamień do usuwania stresu ciała i umysłu. Przynosi bogactwo, szczęście i niespodziewane, nowe możliwości. Pozwala na ściślejsze połączenie z przewodnikami duchowymi oraz zwiększa koncentrację podczas medytacji. Pomaga zachować cierpliwość i spokój.

 

“Kiedy system energetyczny człowieka pod wpływem stresu czy choroby ulega załamaniu, pierwotna siła minerałów oczyszcza go, wzmacnia i przywraca równowagę.”

 

JAK PRACOWAĆ Z KAMIENIAMI?
  • wybrany kamień można nosić przy sobie w kieszeni i od czasu do czasu trzymać go w dłoni (w lewej, jeśli chcemy pobierać energię, a w prawej jeśli chcemy ją oddać).
  • można nosić go na szyi jako amulet, albo bransoletkę z kamieniami (polecam sklepik: https://www.facebook.com/dilemma.bracelet/)
  • można włożyć minerał pod poduszkę i spać z nim
  • można pić wodę ze szklanki, w której przez kilka godzin leżał wybrany przez nas kamień (warto go wcześniej porządnie oczyścić)
  • z kamieniami można także medytować – oczyszczony kamień trzymamy w dłoniach i wydajemy mu polecenie np. “Chroń mnie od złych energii” albo “Pomóż mi wybaczyć i oczyścić serce z nienawiści” itd… czyli w tym momencie programujemy nasz kamień, a następnie wchodzimy w medytacje, skupiając się na energii kamienia, która nas przenika

 

Warto pamiętać, aby jeden kamień przyjmował na siebie nie więcej niż jedną tylko rolę. Świadoma praca z kamieniami daje zdecydowanie lepsze efekty, niż np. położenie kamienia na półce, gdzie tylko będzie leżał i się kurzył.

Kamienie, które pobierają energię z otoczenia, po jakimś czasie będą nią “zabrudzone” – dlatego należy pamiętać o oczyszczaniu kamieni (np. wystawiając kamień na działanie promieni słonecznych – oczyści się i naładuje, lub poprzez włożenie go pod bieżącą wodę, a następnie wypowiadając następujące słowa: Niechaj z tego kamienia zostaną zmyte wszystkie pola informacyjne. Teraz.”).