JAK ZMIENIĆ BŁĘDNE PRZEKONANIA

Czy znasz wyrażenie:
“CO W ŚRODKU TO NA ZEWNĄTRZ” …?

Prawo Przyciągania / Założenia są mocno związane z naszymi wewnętrznymi przekonaniami, ponieważ przyciągamy do siebie to w co głęboko wierzymy / co zakładamy, że jest dla nas prawdą. Można zatem wysnuć wniosek, że wewnętrzne przekonania nadają kształt naszemu życiu i kreują je.

Zanim przedstawię Ci kilka skutecznych metod zmiany niekorzystnych przekonań, warto przypomnieć sobie, co już pisałam na ten temat w innym artykule.

Wszechświat odbija nam w rzeczywistości to, co mamy w swoim wnętrzu. To, w co wierzymy na głębokim poziomie.

Jeżeli nie wiesz, jakie masz programy, wystarczy że spojrzysz z boku na swoje życie. Jak wyglądają Twoje związki? Jaką masz relację z pieniędzmi? Z jakiego typu problemami borykasz się w życiu? Pewnie zauważysz aspekty zarówno pozytywne (czyli takie, z których jesteś zadowolony), jak i negatywne (czyli te, które oceniasz kiepsko lub jako “do poprawy”). Jeżeli widzisz, że coś w Twoim życiu „nie działa” zastanów się, jakie masz przekonania odnośnie tego tematu. Nie chodzi o to, czego byś sobie życzył / życzyła („Oczywiście, że chcę być szczęśliwa w związku!”), ale co naprawdę na ten temat sądzisz („Miłość kojarzy mi się z bólem – w moim domu była przemoc i nikt nie okazywał sobie miłości”). Bywa tak, że samo przeniesienie danego programu z podświadomości do świadomości (czyli tzw. uświadomienie sobie czegoś) wystarczy i w tym momencie przestaje ono już na nas działać. Często jednak potrzeba więcej pracy, aby udało nam się zmienić jakieś błędne przekonanie i zastąpić je nowym, pozytywnym. 

 

FAKTY NA TEMAT PODŚWIADOMOŚCI
✅ w 90% to jak wygląda nasze życie; nasze myślenie, działanie i wybory dokonywane jest z poziomu podświadomości
✅ przeciętny człowiek nie ma dostępu do swojej podświadomości (bo nie uczą o niej w szkole – jeśli ktoś sam nie zainteresuje się tematem, to nie będzie miał zielonego pojęcia o niczym takim) = ma nikły wpływ na swoje życie
✅ w większości programy (na temat otaczającego świata i siebie samych) zawarte w podświadomości kształtują się do około 6-7 roku życia
✅ programy można zmienić poprzez świadomość tego, że istnieją oraz pracę nad nimi / z nimi

 

Myślę, że zgodzisz się ze mną, że aby zmienić swoje błędne przekonania, trzeba najpierw je poznać. Poświęć zatem czas na obserwację siebie, a szczególnie tych wydarzeń w Twoim życiu, które często się powtarzają. Kiedy już to zrobisz, masz prawdopodobnie kilkanaście metod na to, aby zmienić negatywne przekonania na te pozytywne i wspierające. Takie, które sprawią, że Twoje życie stanie się bardziej szczęśliwe, a Ty spełniona / spełniony.

Poniżej przedstawiam Ci kilka propozycji – takich, z których sama korzystałam lub na temat których otrzymałam wiele pozytywnych komentarzy. Pamiętaj jednak, że metod, które pozwolą Ci zmienić swoje blokujące przekonania jest zdecydowanie więcej, dlatego zachęcam Cię również do własnych poszukiwań.

 
1. RACJONALIZACJA

Uważam, że jest to jedna z najprostszych metod zmiany błędnych przekonań, która przynosi dość szybkie efekty.
Okazuje się bowiem, że często wierzymy w to, w co wierzyli nasi rodzice lub opiekunowie i nigdy nie poddaliśmy tych przekonań weryfikacji.
Dobrym ćwiczeniem będzie wypisanie sobie na kartce haseł, którymi “karmili” nas rodzice.

Np.
“Tylko ciężką pracą można się dorobić.”
“Do niczego się nie nadajesz.”
O bogatych ludziach – “Banda złodziejów i oszustów.”

Przekonanie “Tylko ciężką pracą można się dorobić” będzie skutkować naszą wiarą w to, że pieniądze można zarabiać tylko ciężko pracując. Jeśli chce się mieć więcej pieniędzy, trzeba będzie pracować jeszcze ciężej. Brać nadgodziny. Tracić zdrowie i najlepsze lata życia.
Nigdy nie wpadniemy na pomysł, który uwolni nas od ciężkiej pracy, a jeśli ktoś inny będzie zarabiał w ten sposób, uznamy, że na pewno jest oszustem lub po prostu, nawet jeśli jemu się udało – to nam nigdy się nie uda. 
Niestety nawet, jeżeli włożymy sporo wysiłku w to, aby jednak zarabiać inaczej – to się nie uda, tak długo, jak długo na głębokim poziomie będziemy wierzyć w hasło, które do znudzenia powtarzał nam ojciec lub matka.

Technika racjonalizacji polega na tym, że UDOWADNIAMY SOBIE CZARNO NA BIAŁYM, że dane przekonanie nie jest prawdziwe. Zastanawiamy się nad nim i szukamy wszystkich możliwych dowodów na to, że jest dokładnie odwrotnie.
I tak w przypadku tego przekonania, pomoże poniższe mądre stwierdzenie:

“GDYBY CIĘŻKA PRACA PROWADZIŁA DO BOGACTWA, TO NAJBOGATSI BYLIBY NIEWOLNICY.”
Czyż nie? Tymczasem spójrzmy na milionerów i miliarderów – czy oni rzeczywiście tak ciężko pracują, czy raczej korzystają z życia?
Bogaci ludzie nie pracują ciężko, tylko mądrze.
Warto uzmysłowić sobie powyższe słowa, a następnie znaleźć przykłady osób, które zarabiają “duże” pieniądze, a jednocześnie mają wystarczająco czasu, aby cieszyć się życiem, rodziną i realizować swoje marzenia.

W ten sposób przekonując najpierw świadomość, przekonamy także podświadomość. Argumenty muszą być jednak solidne i niepodważalne – nie wystarczy powiedzieć sobie “Nie jest prawdą, że trzeba ciężko pracować, aby dobrze zarabiać.” – to nie zadziała. Jest za słabe. 
Pamiętaj, że im więcej znajdziesz argumentów na potwierdzenie swojej nowej tezy (pozytywnego przekonania), tym szybciej zauważysz zmiany w swoim życiu.

“Do niczego się nie nadajesz” – doprawdy? Wypisz przynajmniej 20 punktów z czynnościami / zadaniami / zawodami w których jesteś dobry.
To może być prowadzenie samochodu, rozwiązywanie krzyżówek, pisanie / malowanie / granie na instrumencie, gotowanie, opowiadanie historii, rozśmieszanie innych, granie w gry (!), szybkie uczenie się, zapamiętywanie, a nawet… tworzenie problemów! Choć to ostatnie nie jest oczywiście konstruktywnym zajęciem, to jednak nawet ono udowadnia, że zdanie “Do niczego się nie nadajesz” staje się nieprawdziwe.
Polecam jednak skupienie się na pozytywnych czynnościach. 🙂
Jestem przekonana, że istnieje więcej, niż 20 punktów, w których jesteś dobry, ale tyle powinno wystarczyć, aby przekonać samego siebie, że zdanie które słyszałeś tyle razy w dzieciństwie nie jest prawdą.

“Bogaci ludzie to oszuści.” – tutaj krótko i na temat. Pieniądze nie są ani dobre ani złe. To ludzie nadają wartość pieniądzom, a nie odwrotnie. Jeżeli będziesz wierzyć, że wszyscy którzy mają pieniądze to złodzieje – nigdy nie będziesz ich mieć. Udowodnij sobie, że Twoje przekonanie jest nieprawdziwe, znajdując przynajmniej 10 bogatych ludzi, którzy są dobrymi ludźmi i pomagają innym. Zapewniam Cię, że dobrych i bogatych ludzi jest na świecie naprawdę wieeelu i przy okazji zachęcam Cię do tego, abyś stał się jedną z nich – będziesz mógł wtedy bardziej pomóc innym, niż nie mając pieniędzy.

 
2. AFIRMACJE

„Afirmacje to pozytywne zdania powtarzane w dowolnej
formie w celu wytworzenia właściwych nawyków
funkcjonowania naszego umysłu.”

To wprost doskonałe i jedno z moich ulubionych – narzędzie do przeprogramowania podświadomości! 🔥 Zapisywanie czy powtarzanie nowych, pozytywnych programów / afirmacji przez tydzień nic nie zmieni w Twoim życiu. Aby afirmacje wgrały się i zaczęły działać, tak jak dotychczas robiły to Twoje błędne przekonania, potrzeba czasu i odrobiny wiedzy. Jest bowiem sporo pułapek lub niedomówień, które powodują, że… niestety większość ludzi ma znikome efekty w pracy z afirmacjami. Tymczasem można dzięki nim osiągać każdy cel i zmienić każdą niekorzystną sytuację. 

👉 Już teraz zapraszam Cię na nadchodzące 6 marca szkolenie online “JEDNA AFIRMACJA DO SUKCESU”, na którym dowiesz się absolutnie wszystkiego na temat zmiany błędnych przekonań dzięki technice SKUTECZNEGO AFIRMOWANIA – nauczysz się również tworzenia własnych afirmacji, dopasowanych do Twoich potrzeb i sytuacji. ⚡

>> SZKOLENIE ONLINE “JEDNA AFIRMACJA DO SUKCESU” (ZAPISY)

 

 

3. DWUPUNKT

Najprościej mówiąc, Dwupunkt jest metodą pozwalającą na tzn. skok kwantowy – czyli zmieniamy jedną (niekorzystną) rzeczywistość, na inną (korzystną).
Na przykład z pola, w którym nie radzimy sobie z pieniędzmi, przeskakujemy w pole, w którym tego problemu nie ma.
Tak to wygląda w uproszczonej wersji.

O tym jak wykonać DWUPUNKT możesz przeczytać TUTAJ.

 
4. HIPNOZA

Jest rozwiązaniem, które wymaga chyba najmniej pracy własnej.
Kiedy zgłosimy się na hipnoterapię (znajdując najpierw dobrego i zaufanego hipnoterapeutę), informujemy go jakie przekonania chcielibyśmy zmienić.
Hipnoza pomaga w takich problemach jak nałogi (np. przekonanie “Potrzebuję papierosa / alkoholu / kokainy, abym mógł czuć się dobrze”), lęki oraz właśnie błędne przekonania na swój temat (np. “Jestem nieudacznikiem”).
Hipnotyzer podczas seansu wprowadza do podświadomości klienta pozytywne i wspierające go przekonania, które pozwalają uwolnić się od błędnych przekonań.

 
5. WIZUALIZACJA – STWÓRZ NOWEGO SIEBIE

Napisz na kartce swoje błędne przekonanie (wybierz jedno).
Następnie napisz przekonanie będące jego przeciwieństwem.

Np.

JESTEM BEZNADZIEJNY – JESTEM CZŁOWIEKIEM SUKCESU

Następnie wypisz co najmniej 5 czynności, zachowań i myśli osoby, która nosi w sobie przekonanie pozytywne (w tym przypadku będzie to “JESTEM CZŁOWIEKIEM SUKCESU”)

Stopniowo zacznij wprowadzać te zachowania w swoje życie. Pytaj często siebie “Jakbym się zachowała w tej sytuacji, gdybym była człowiekiem sukcesu?”
I zacznij działać w ten sposób. Z czasem nowe nawyki wejdą Ci w krew i … zauważysz, że naprawdę jesteś człowiekiem sukcesu. 🙂

Przykłady innych pytań, które możesz sobie zadawać:
“Jakbym się zachowywała, gdybym zarabiała 2 razy więcej?” (czy byłoby mi wtedy szkoda pieniędzy na taksówkę?)
“Jakbym się czuła, gdybym miała u swego boku ukochanego mężczyznę?” (czy odczuwałabym brak miłości i samotność?)

Zachowuj się tak, jakbyś już był osobą, którą chcesz się stać. Zachowuj się tak, jakbyś miał przekonania przeciwne do tych błędnych, które w sobie zauważyłeś. Po jakimś czasie odczujesz ogromną zmianę!

6. HO’OPONOPONO

Ta metoda (opisywana przeze mnie między innymi TU i TUTAJ) działać będzie nieco “po swojemu”.
Z jednej strony możemy wyrazić intencję, z jaką chcemy pracować, ale bardzo często bywa tak, że dzięki regularnej praktyce tej metody, oczyszczone zostają w pierwszej kolejności te programy, które podświadomość (lub nasze Wyższe Ja) uzna za najważniejsze dla nas na dany moment.
Ho’oponopono to hawajska metoda polegająca na powtarzaniu wysokowibracyjnych zwrotów PRZEPRASZAM, PROSZĘ WYBACZ MI, DZIĘKUJĘ, KOCHAM CIĘ.
Dzięki “przebywaniu” w tak wysokich wibracjach przez dłuższy czas – odzyskujemy zdrowie, oczyszczają się nasze błędne przekonania, a sytuacja życiowa poprawia się.