MIEJSCA MOCY NA ŚWIECIE

Na Ziemi istnieje blisko 160 miejsc mocy, które zachwycają swoją szczególną wibracją, gdzie energia Ziemi spotyka się z energią kosmosu. Spotkać je można na całym świecie – od Ameryki przez Europę i Azję, a kilka z nich znajduje się również w Polsce. Do omówienia wybrałam te najbardziej znane i przedstawiam je poniżej. Miejsca mocy, nazywane też czakramami Ziemi działają na człowieka w niezwykle pozytywny sposób – mają bardzo wysoką energię, dzięki której możliwe są szybsze ozdrowienia, następuje ogólna poprawa stanu zdrowia, wzmacnia się pamięć i koncentracja, a wysłane tam intencje szybciej się realizują. Ponadto można osiągnąć wyższy stan świadomości lub odbyć głęboką medytację, co często praktykują buddyści, udając się w miejsca mocy właśnie w tym celu.

Z punktu widzenia fizyki miejsca te mają silne i nietypowe pole elektromagnetyczne, które wciąż jest badane przez naukowców i znawców tematu. Z tego powodu wydają się tak tajemnicze, bo jeszcze nie do końca odkryte i zbadane. Dzięki swoim zbawiennym możliwościom każdego roku przyciągają miliony turystów oraz ciekawskich, którzy chcą sprawdzić ich “magiczne” działanie na sobie.

1. WAWEL, KRAKÓW

“Najsłynniejsze miejsce mocy w Polsce jest położone na Wawelu. Według radiestetów pod wzgórzem znajduje się kilka bardzo silnych punktów promieniowania. Najsilniejszy z nich zlokalizowano pod kryptą św. Gereona, gdzie przecina się aż siedem linii geomantycznych. Wawelski czakram albo – jak nazywają go niektórzy – gruczoł Ziemi wywiera podobno zbawienny wpływ na całą Europę Wschodnią.”

Na temat Krakowa krąży wiele legend, ale kilka z nich dotyczy niezwykłego kamienia mocy, który podobno ukryty jest właśnie na Wawelu. Kamień ten, jako jeden z siedmiu, miał zostać rzucony przez boga Sziwę. Pozostałe kamienie znajdują się w Delhi, Mekce, Delfach, Jerozolimie, Rzymie oraz Velehradzie. Mają one boskie moce i szerokie oddziaływanie, dlatego wystarczy znaleźć się w opisanym miejscu, aby poczuć energię kosmosu i zyskać większą moc.

2. GLASTONBURY – STONEHENGE – AVEBURY (ANGLIA)

Mówi się, że trójkąt Glastonbury – Stonehenge – Avebury to czakra Ziemi – czakra serca. Glastonbury z górą Tor, emanuje silną energią miłości, przyspieszającą procesy transformacji u osób, które tu przyjeżdżają. Jest to miejsce wyjątkowe, w którym miałam okazję znaleźć się póki co trzykrotnie i doświadczyć jego niezwykłej energii. Poza górą Tor, magiczne wydaje się samo miasteczko – czułam się tam, jakbym przeniosła się do innego wieku, gdzie czarownice i madzy swobodnie chodzili ulicami, kupując zioła, kamienie i lecznicze mikstury. Prawie wszystkie serwujące jedzenie gospody, podawały potrawy jedynie wegetariańskie lub wegańskie. Sklepiki z magicznymi przedmiotami przenosiły nas do scenerii z Harry’ego Pottera, a dziwnie ubrani ludzie nie wzbudzali niczyjego zainteresowania – wszakże praktycznie nikt nie wyglądał zwyczajnie.

3. WYSPA WIELKANOCNA

“Kolejne bardzo zagadkowe miejsce, na temat którego powstała już niezliczona liczba opowieści. Jest to najbardziej wysunięta na wschód wyspa Polinezji, należy do Chile. Na Rapa Nui znajdują się tajemnicze wielkie posągi – moai, które to do dziś wzbudzają dużo emocji i spędzają sen z powiek wielu badaczom. Jest ich 887. Figury mają ponad 6 metrów wysokości i ważą średnio ponad 20 ton. Na wyspie znaleziono także jedną niedokończoną, która do dziś spoczywa w kamieniołomie, ma aż 21 metrów wysokości, a jej waga to ok. 270 ton! Do dziś do końca nie wiadomo, jak owe posągi były transportowane oraz podnoszone i osadzane w ziemi. Nie wiadomo także, jak na głowach moai umieszczano kapelusze, pochodzące z innych miejsc niż posągi.”

4. ULURU W AUSTRALII

Uluru to czerwone serce Australii, miejsce święte dla Aborygenów. Góra ma ponad 300 m wysokości i często służy turystom do wspinaczek, co nie podoba się tubylcom, dla których jest ona szlakiem ich przodków oraz duchów. Ciekawostką jest to, że coraz większa ilość turystów zamiast zdjęć ze szczytu pokazuje się w koszulkach z napisem “I didn’t climb Uluru”. Jest to piękny wyraz szacunku do tradycji tego narodu. Góra Ayers Rock widziana z lotu ptaka przypomina kształtem trójkąt. Naukowcy twierdzą, że skała sięga aż 2,5 km w głąb ziemi.

 

EDIT: z dniem 29.10.2019 święta góra Uluru została na stałe zamknięta dla turystów wspinających się po jej zboczach, o co od lat zabiegała rdzenna ludność.

5. MACHU PICCHU W PERU

Kolejne bardzo ciekawe i tajemnicze miejsce na świecie, tym razem z powodu Świętego Miasta Inków, czyli największej atrakcji w Peru. Ciekawostek na temat zaginionego miasta Machu Picchu jest wiele, ale jedna z najlepszych mówi o tym,że jedynie 10% zwłok znalezionych w mieście należało do mężczyzn. Między innymi na tej podstawie specjaliści wysnuli teorię, że Machu Picchu było klasztorem zamieszkiwanym przez mniszki, które wyznawały kult boga słońca Inti. Inną intrygującą kwestią pozostaje fakt robiących ogromne wrażenie budowli, które powstały bez użycia zapraw i zwierząt – mimo to zachowały się w doskonałym stanie i do dziś budzą podziw oraz skrywają nieodkryte tajemnice.

6. GÓRA SHASTA W KALIFORNII

“To miejsce wygasłego wulkanu. Co takiego skrywa? Pod ową górą podobno zostało założone legendarne miasto Telos z czasu lemuriańśkiego. Shasta leży na pograniczu Kalifornii i Oregonu. Miasto owiane jest licznymi legendami, jedni w ogóle wątpią w istnienie owej osady, inni zaś snują opowieści o aniołach, UFO, czy wniebowstąpionych mistrzach. Podobno Telos skrywało wszystkie ważne zapisy o naszej planecie, było także tzw. międzyplanetarną furtką, łączącą Ziemię z innymi międzygalaktycznymi kanałami. Telos nazywane było “kryształowym miastem światła z siedmioma promieniami”, a sama jego nazwa oznacza “komunikację z duszą”.”

 

Oprócz wymienionych powyżej miejsc, mamy także – chyba najbardziej znane – EGIPSKIE PIRAMIDY W GIZIE, które mają najsilniejsze promieniowanie na Ziemi, MOHENDŻO DARO W PAKISTANIE, oraz Ostrów Tumski we Wrocławiu i w niedalekiej odległości górę Ślęża.

Aby doświadczyć energii miejsca mocy, należy się do niego udać i otworzyć na tę szczególną energię – to wszystko. 🙂