POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI – JAK TO DZIAŁA?

Kilka lat prowadzenia bloga i nigdy wcześniej nie było artykułu na temat POTĘGI PODŚWIADOMOŚCI – jestem w szoku. 😉
Na szczęście było natomiast wiele innych wpisów zahaczających mniej lub bardziej o moc kreacji naszego życia, która nie jest tylko pobożnym życzeniem, ale “autentycznym faktem”. 😉 Były artykuły o programach oraz prawie przyciągania, a to wszystko ma właściwie bezpośredni związek z dzisiejszym tematem.

POTĘGA POŚWIADOMOŚCI jest bowiem ściśle powiązana zarówno z programami, jakie w sobie nosimy, jak również tak rozsławionym w ostatnich latach prawem przyciągania. Cieszę się, że dzisiaj będę mogła wyjaśnić wszystko od nowa, z nieco innej perspektywy, ponieważ często zanim coś naprawdę zrozumiemy, potrzebujemy uzyskać tę samą informację kilka razy, z różnych źródeł, podane w innej formie. No to zaczynamy. 🙂 

 

“Spełni się wszystko, w cokolwiek bez reszty uwierzysz.”

Joseph Murphy

Powyższy cytat pochodzi oczywiście z książki “POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI” (osławionej do tego stopnia, że znajdziemy ją w prawie każdym kiosku – co mnie niezwykle cieszy!). Nieprzypadkowo jednak zaczynam od tego konkretnego cytatu.

Informacja o tym, że spełni się wszystko w cokolwiek GŁĘBOKO uwierzymy, ma kluczowe znaczenie w zrozumieniu jak działa nasza podświadomość i jaką rolę odgrywa w naszym życiu. Wszystko to ma również związek z często powtarzanym przeze mnie zdaniem CO W ŚRODKU TO NA ZEWNĄTRZ.

Kiedy przychodzimy na świat, mniej więcej do 6-7 roku życia chłoniemy wszystko z otoczenia niczym gąbka. Dzieje się tak dlatego, ponieważ to właśnie wtedy częstotliwość naszych fal mózgowych to theta – czyli taka sama jak podczas hipnozy. Tutaj ciekawa informacja dla rodziców – kiedy próbujecie wychować swoje dzieci, większe znaczenie od tego co im mówicie, ma to co sami robicie i CO MYŚLICIE.
Wokół nas istnieje tzn. pole energetyczne. Tworzą je ludzie z którymi mamy kontakt od najmłodszych lat. Jeśli tymi osobami są rodzice (lub inni opiekunowie), nie muszą nam oni MÓWIĆ – nam, 5 letnim dzieciom – co sądzą na temat miłości, pieniędzy, samych siebie i otaczającego nas świata. My to SCZYTUJEMY z tego pola i … uznajemy za własne. Tak tworzą się w podświadomości PROGRAMY, z których korzystać będziemy przez resztę życia (chyba, że je zmienimy). Programy, czyli inaczej mówiąc WEWNĘTRZNE PRZEKONANIA z których zazwyczaj nie zdajemy sobie nawet sprawy.

Pojawiała się tutaj ważna informacja dla rodziców, dlatego jeszcze na chwilę do niej wrócę. Przykładowo, jeżeli matka będzie próbowała nauczyć swoje dziecko oszczędności, TŁUMACZĄC mu jak ważne jest posiadanie dodatkowych pieniędzy i wydzielając kieszonkowe, a jednocześnie dziecko będzie obserwować, że matka wydaje całą wypłatę w ciągu tygodnia, a następnie pożycza pieniądze – dziecko wgra sobie program (odnośnie pieniędzy) na podstawie ZACHOWANIA matki, a nie na podstawie jej teoretycznych wykładów. Innymi słowy, dziecko sczytuje programy z tego co widzi, z obserwacji bliskich osób i wyciągniętych na tej podstawie wniosków.
Tutaj sprawdza się doskonale powiedzenie, że ważniejsze są czyny, a nie słowa.

 

Wracając do podświadomości i programów.
Do 6-7 roku życia podświadomość zapisuje większość programów, z których korzystamy w dorosłym życiu. Będą to informacje na temat samego siebie (akceptacji lub odrzucenia), miłości (a zatem związków i relacji z ludźmi), pieniędzy (obfitości i poczucia braku), oraz otaczającego nas świata (jest dobry lub zły, bezpieczny lub niebezpieczny itp).

W zależności od tego co wyszło z tych zapisów – zgodnie z nimi będziemy funkcjonować i takie życie sobie wykreujemy.
SPEŁNI SIĘ WSZYSTKO W COKOLWIEK BEZ RESZTY UWIERZYMY.

Jeżeli jako dzieci uwierzyliśmy, że nie nie jesteśmy nic warci, w dorosłym życiu albo będziemy ofiarami – w pracy i domu (jeżeli nie jesteśmy nic warci, to zgodnie z tym przekonaniem Wszechświat będzie nam to na każdym kroku ukazywał) albo poświecimy życie udowadniając, że to nieprawda (np. poprzez stawianie sobie zbyt wysokich wymagań i niszcząc się próbując je realizować).

Jeżeli obserwowaliśmy w dzieciństwie, że nasza mama nigdy nie odeszła od ojca, pomimo, że codziennie płakała z powodu jego zachowania i przez całe życie była nieszczęśliwa z powodu swojego małżeństwa, nabierzemy przekonania, że na tym właśnie polega miłość. Na znoszeniu niedoli i cierpienia. W następstwie tego nasze związki również nie będą satysfakcjonujące.

Obserwując ojca, który nie potrafił utrzymać żadnej pracy dłużej niż kilka miesięcy, przeklinał wszystkich ludzi, którzy mieli więcej pieniędzy od niego i przez większość życia tonął w długach – wejdziemy w dorosłe życie z całym bagażem błędnych przekonań na temat pieniędzy, co skutkować będzie ogromnymi blokadami w sferze finansów.

 

Te przykłady pokazują ważne dla każdego aspekty życia. Niemniej podświadomość działa również we wszystkich innych sferach, tym samym dosłownie BUDUJĄC NAM ŻYCIE. Bo “co w środku to na zewnątrz”. SPEŁNI SIĘ WSZYSTKO W COKOLWIEK BEZ RESZTY UWIERZYMY.

Wszechświat odbija nam w rzeczywistości to, co mamy w swoim wnętrzu. To, w co wierzymy na głębokim poziomie.

Jeżeli nie wiesz, jakie masz programy, wystarczy że spojrzysz z boku na swoje życie.

Jak wyglądają Twoje związki? Jaką masz relację z pieniędzmi? Z jakiego typu problemami borykasz się w życiu? Pewnie zauważysz aspekty zarówno pozytywne (czyli takie, z których jesteś zadowolony), jak i negatywne (czyli te, które oceniasz kiepsko lub jako do poprawy). Jeżeli widzisz, że coś w Twoim życiu “nie działa” zastanów się, jakie masz przekonania odnośnie tego tematu. Nie chodzi o to, czego byś sobie życzył / życzyła (“Oczywiście, że chcę być szczęśliwa w związku!”), ale co naprawdę na ten temat sądzisz (“Miłość kojarzy mi się z bólem – w moim domu była przemoc i nikt nie okazywał sobie miłości”). Bywa tak, że samo przeniesienie danego programu z podświadomości do świadomości (czyli tzn. uświadomienie sobie czegoś) wystarczy i w tym momencie przestaje ono już na nas działać. Często jednak potrzeba więcej pracy, aby udało nam się zmienić jakieś błędne przekonanie i zastąpić je nowym, pozytywnym. Wtedy z pomocą przychodzą np. afirmacje lub hipnoza. 

W szczególności warto wgrać sobie podstawowe programy, takie jak:
JESTEM BEZPIECZNA
JESTEM WAŻNA
JESTEM KOCHANA

 
FAKTY NA TEMAT PODŚWIADOMOŚCI

w 90% to jak wygląda nasze życie; nasze myślenie, działanie i wybory dokonywane jest z poziomu podświadomości
przeciętny człowiek nie ma dostępu do swojej podświadomości (bo nie uczą o niej w szkole – jeśli ktoś sam nie zainteresuje się tematem, to nie będzie miał zielonego pojęcia o niczym takim) = ma nikły wpływ na swoje życie
– w większości programy (na temat otaczającego świata i siebie samych) zawarte w podświadomości kształtują się do około 6-7 roku życia
– programy można zmienić poprzez świadomość tego, że istnieją oraz pracę nad nimi / z nimi

 

Poniższe artykuły będą dobrym uzupełnieniem dzisiejszego:
PROGRAMY – CZYM SĄ I JAK DZIAŁAJĄ?
POTĘGA MYŚLI – Jak kreować rzeczywistość?

Jeżeli chcesz zweryfikować swoje błędne przekonania odnośnie pieniędzy oraz poznać zasady ich przyciągania, zachęcam Cię do nabycia mojego Kursu Online "PRZYCIĄGNIJ PIENIĄDZE W 14 DNI!"

KUP TERAZ I SKORZYSTAJ Z PROMOCJI!