MAGIA KOLORÓW I ICH ZNACZENIE

 

Temat kolorów nie jest wcale tak prozaiczny jak może się wydawać. Kolory mają na nas spory wpływ, a mając wiedzę na ich temat, możemy wykorzystywać ich moc w codziennym życiu. Kolory pełnią ważną rolę w harmonizowaniu czakr, kontakcie z aniołami, terapii kolorami (chromoterapia) oraz wpływają na to, jak odbierają nas inni ludzie (z uwagi na kolor naszego ubrania).


Nieprzypadkowo na czerwono lub biało ubierają się osoby mające przemawiać na ważnych wystąpieniach publicznych. Bijący nas po oczach żółty kolor we wszystkich marketach również ma swoje uzasadnienie. Ściany w biurach zazwyczaj pomalowane są na niebiesko, a w gabinetach psychoterapii na zielono – ciekawe dlaczego? 🙂  

 

Wciąż żyjemy w świecie dualnym, yin & yang i trzeba pamiętać, że wszystko ma przysłowiowe dwie strony medalu; jedną pozytywną i drugą negatywną. Ludzie mają zalety i wady, tak samo każdy znak zodiaku ma plusy i minusy, każda liczba w skali numerologicznej ma pozytywne aspekty i negatywne; nie inaczej jest z runami i kolorami.

Każdy kolor ma swój potencjał, znaczenie i określone cechy – te dobre i te “złe”.


Zdarza się, że Klient, który zamówił u mnie Portret Numerologiczny pisze do mnie niejako ze smutkiem, że dostrzega u siebie jedynie wady danej wibracji (którą posiada w kluczowym miejscu Portretu). Informuję go wtedy o tym, że każda liczba w skali numerologicznej posiada wady i zalety – jeśli wibrujemy wysoko, uwypuklać będą się przede wszystkim pozytywne aspekty danej liczby, dlatego jeśli chce je u siebie zobaczyć, powinien popracować właśnie nad poziomem swoich wibracji (poczucia szczęścia).
Czym są wysokie i niskie wibracje można przeczytać TUTAJ. Pokrótce przypomnę, że chodzi między innymi o emocje, jakie towarzyszą nam w życiu – czy większość z nich jest opartych na bezwarunkowej miłości, radości i poczuciu szczęścia, czy jednak na narzekaniu, smutku i depresji.


JEŻELI KOLORY MAJĄ DOBRE I ZŁE STRONY, KTÓRA U MNIE ZADZIAŁA?
Może nieco uproszczę, ale naprawdę mniej więcej tak to działa.
Jeżeli osoba o wielkim sercu, radosna i żyjąca w zgodzie ze sobą ubierze czerwony płaszcz – sprawi tym samym, że stanie się bardziej atrakcyjna oraz poczuje w sobie więcej mocy i pewności siebie. U osoby, która na co dzień karmi się negatywnymi informacjami, żyje w lęku i złości, kolor czerwony może wzmagać agresję i nerwowość.

 

MOC KOLORÓW – DO CZEGO MOGĘ JEJ UŻYĆ?

– POMALUJ ŚCIANY NA ODPOWIEDNI KOLOR / ZWRACAJ UWAGĘ NA KOLOR ŚCIAN W WYNAJĘTYM MIESZKANIU / DOMU

WYBIERAJ UBRANIA W OKREŚLONYM KOLORZE

– WYBIERAJ DODATKI ORAZ BIŻUTERIĘ W KOLORZE, KTÓREGO POTRZEBUJESZ

– KIEDY MALUJESZ OBRAZY W CELU TERAPEUTYCZNYM, KOLORY JAKICH UŻYJESZ POWIEDZĄ CI WIELE NA TEMAT TWOJEGO STANU

– JEŻELI PALISZ ŚWIECĘ W KONKRETNEJ INTENCJI (NP. KONTAKT Z WYBRANYM ANIOŁEM) SPRAWDŹ JAKI KOLOR BĘDZIE NAJBARDZIEJ ODPOWIEDNI

– SPOŻYWAJ JEDZENIE W WYBRANYM KOLORZE (np. żółta papryka, kukurydza, ananas – dodadzą Ci wigoru i energii do działania)

KIEDY BRAKUJE CI ENERGII NA POZIOMIE KONKRETNEJ CZAKRY  , SPRAWDŹ PRZYPISANY DO NIEJ KOLOR I OTACZAJ SIĘ NIM PRZEZ CO NAJMNIEJ 3 DNI

 

ZNACZENIE POSZCZEGÓLNYCH KOLORÓW

ŻÓŁTY (Czakra Splotu Słonecznego)
Znaczenia pozytywne – słońce, oświecenie, chęć życia, energia, postęp, wolność.
Znaczenia negatywne – klaustrofobia, powierzchowność, zawiść, wywyższanie się.

POMARAŃCZOWY (Czakra Sakralna)
Znaczenia pozytywne – pozytywna energia, chęć rozwoju i dążenia do celu, radość, otwarcie, aktywność, odwaga, ambicja, ciepło, wigor.
Znaczenia negatywne – nadmierna beztroska, przesadna ambicja.

CZERWONY (Czakra Podstawy)
Znaczenia pozytywne – miłość, życiodajność, wiara w swoje siły, konsekwencja w działaniu, samodzielność. bezpieczeństwo.
Znaczenia negatywne – agresja, złość, nadpobudliwość.

RÓŻOWY
Znaczenia pozytywne – romantyzm, dobra wola, poświecenia, kobiecość, empatia, delikatność, wdzięczność, elegancja, zgoda.
Znaczenia negatywne – dwulicowość, nierealność, niesamodzielność.

FIOLETOWY (Czakra Korony)
Znaczenia pozytywne – umiejętność medytacji, głęboka duchowość, mistycyzm, umiejętność pojednania, indywidualizm.
Znaczenia negatywne – boleści, zrezygnowanie, zdrada, uległość.

NIEBIESKI (Czakra Gardła)
Znaczenia pozytywne – pewność siebie, stabilność, równowaga, spokój, relaks, wierność, zdroworozsądkowość.
Znaczenia negatywne – pustka, nuda, bezradność, naiwność.

ZIELONY (Czakra Serca)
Znaczenia pozytywne – życie, nadzieja, energia witalna, siła woli, stabilność emocjonalna, wytrzymałość, dobre zdrowie, respekt.
Znaczenia negatywne – przerost ambicji, fałsz, żądza władzy.

CZARNY
Znaczenia pozytywne – honor, duma, godność, powrót.
Znaczenia negatywne – śmierć, destrukcja, upadek, strach, niebezpieczeństwo, brak nadziei, rezygnacja, przesyt.

INDYGO (Czakra Trzeciego Oka)
Znaczenia pozytywne – oświecenie i predyspozycje do nauczania innych, poczucie misji
Znaczenia negatywne – brak asertywności, niedbanie o siebie, podatność na manipulacje.