JAK ROZWIJAĆ INTUICJĘ?

 

Czym jest intuicja? Dlaczego mówimy “kobieca intuicja”, a nie męska? Czy warto w ogóle korzystać z intuicji i wreszcie – jak ją rozwinąć?

Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.
Zacznijmy jak zwykle od początku. 😉

 

„Intuicja to jasność, o której wie serce, a umysł przeoczy.”

Intuicja oznacza PRZECZUCIE, PODSZEPT, WEJRZENIE. Jest to pewnego rodzaju dostęp do naszej podświadomości. Intuicja to taki wewnętrzny głos, który podpowiada nam gotowe rozwiązania, zwykle wie lepiej od nas co będzie dla nas najlepsze, jak również często chroni nas przed niebezpieczeństwem. To wrodzony instynkt, często nazywany też “szóstym zmysłem”.

Umysł niejako stoi w opozycji do intuicji. Intuicja to energia żeńska, a rozum (logika) to energia męska. Właśnie dlatego mówi się KOBIECA INTUICJA, gdyż jest to atrybut kobiecości (nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie mają intuicji – tak samo, jak kobiety rozumu… 😉 ).
Natomiast faktem jest, że intuicja (energia żeńska) ma “większą moc”, niż rozum (energia męska).

 

„Logika prawie zawsze ma rację, ale intuicja nigdy się nie myli.”

Dzieje się tak dlatego, ponieważ rozum działa z pozycji świadomości, czyli tego co wiemy, widzimy, słyszymy, poznaliśmy i rozumiemy (mikroświat jednostki). Z kolei intuicja działa z poziomu podświadomości, a jak wiemy tam zapisane są informacje makro (Wszechświat), a nie mikro (jednostka). Można zatem powiedzieć, że kontakt z intuicją jest kontaktem z boskością / wszechwiedzą – podobnie jak podczas głębokiej medytacji, gdy łączymy się z Wszechświatem (i całą wiedzą tam zawartą).

Jak już wspomniałam – intuicję ma każdy z nas; niezależnie od płci. Można mieć ją dobrze rozwiniętą i można częściej z niej korzystać lub mieć gorzej rozwiniętą i nie korzystać z niej wcale. Głos, który czasem odzywa się w naszej głowie, olśnienie które przychodzi znienacka, tajemnicze “coś”, które ciągnie nas w konkretnym kierunku – to intuicja. Narzędzie z którego naprawdę polecam Wam korzystać.

 

 
JAK SKUTECZNIE ROZWINĄĆ INTUICJĘ?


Poniżej przedstawiam kilka propozycji, które pomogą nawiązać Ci lepszy kontakt z intuicją. 🙂


1) Należy świadomie rozwijać prawą półkulę.
W tym celu podaję kilka technik, które będą pomocne:
– pisanie lewą ręką (osoby leworęczne mają z natury mocno rozwiniętą prawą półkulę, a co za tym idzie – intuicję)
– malowanie (nie trzeba mieć talentu, to nie ma znaczenia – malowane mogą być nieokreślone kształty)
– obcowanie ze sztuką
– stosowanie pytań kwantowych – więcej na ten temat znajduje się TUTAJ
– wizualizacja – prawa półkula pracuje poprzez obrazy; kiedy będziesz sobie cokolwiek wyobrażać (najlepiej coś pozytywnego) – aktywujesz tę stronę mózgu


2) Zwracaj uwagę na swój wewnętrzny głos – to, co jako pierwsze przyjdzie Ci do głowy uznawaj za słuszne – nie poddawaj tego osądowi i analizie.
Praktykuj takie zachowanie przez jakiś czas i obserwuj, czy działając zgodnie z tą zasadą osiągasz lepsze wyniki / jesteś bardziej usatysfakcjonowany ze swoich wyborów.


3) Medytacja.
Ma tak wiele zastosowań, że również tutaj odczujemy jej pozytywny wpływ. Medytacja właśnie przez to, że pozwala nam na kontakt z podświadomością, jednocześnie trenuje nas w tym kontakcie, a my samoistnie zaczynamy bardziej ufać sobie oraz głosowi wewnątrz nas, który nie wydaje się już taki obcy.
Jednocześnie medytacja wycisza i pozwala usłyszeć to, czego na co dzień nie dostrzegamy.


4) Ćwicz bycie w “tu i teraz”.
Praktyka uważności bycia w chwili obecnej również pomaga rozwinąć intuicję. Spróbuj skupić się tylko na jednej rzeczy, którą robisz w danej chwili – np. trzymając długopis, zauważ jego kolor, ciężar, teksturę itp. Oddychaj świadomie – rejestruj każdy wdech i wydech. Tego rodzaju praktyka daje podobne rezultaty co medytacja.


5) Praca z Trzecim Okiem.
Szósta Czakra licząc od dołu odpowiada za naszą intuicję. Kiedy będziesz pracować z tą czakrą, Twoja intuicja zacznie się poszerzać i częściej będziesz dostrzegał jej podszepty. Warto pamiętać, aby pracę z czakrami zaczynać od samego dołu i najpierw się uziemić – w innym przypadku można zrobić sobie przez przypadek krzywdę. CZAKRA TRZECIEGO OKA


6) Ciekawe ćwiczenie – oglądaj filmy w języku, którego nie znasz.
W ten sposób intuicyjnie będziesz musiał wyłapać o co chodzi bohaterom filmu i co ciekawe – uda Ci się to. Z mimiki twarzy oraz zachowania postaci będziesz umiał odczytać sens filmu – nawet jeśli nie zrozumiesz tego, co mówią. Im częściej będziesz praktykował to ćwiczenie, tym lepiej będzie działać Twoja intuicja.


7) Poznaj zasady “komunikacji niewerbalnej”.
Metoda dla osób bardziej ambitnych, gdyż wymaga czasu i pracy.
Jeżeli zasięgniesz odpowiedniej wiedzy i poznasz najpierw teorię komunikacji niewerbalnej, będziesz mógł następnie przystąpić do praktyki i zacząć obserwować ludzi, odgadując ich nastroje i zamiary. Intuicyjnie zaczniesz odczuwać emocje innych, przez co staniesz się także bardziej empatyczny.


8) Zapisuj swoje sny.
Kiedy śnimy, mamy dostęp do naszej podświadomości. Bardzo często informacje, jakie próbuje nam ona przekazać w snach, są całkowicie niezrozumiałe z punktu widzenia logiki czy rozumu, ale zazwyczaj nasze sny nie są bez znaczenia. Zapisywanie ich pomoże nam lepiej zrozumieć siebie oraz wyciągnąć na światło dzienne to, czego świadomie nie dopuszczamy do siebie. Każdy kontakt z podświadomością, rozwija naszą intuicję oraz umiejętność korzystania z niej.


9) Numerologia – na koniec jako ciekawostkę dodam, że wibracje 7, 9 oraz wszystkie Liczby Mistrzowskie (11, 22, 33 itd.) mają naturalnie mocno rozwiniętą intuicję. Jeżeli wibracje te pojawiają się w innych (niż główna wibracja) strategicznych miejscach Portretu Numerologicznego, efekt będzie podobny.