CZAKRA TRZECIEGO OKA

 

Jeżeli nie wiesz jeszcze, czym są CZAKRY, to możesz przeczytać o nich TUTAJ.

UWAGA: DOSTĘP DO DWÓCH GÓRNYCH CZAKR (CZAKRA TRZECIEGO OKA I CZAKRA KORONY) U WIĘKSZOŚCI LUDZI JEST ZABLOKOWANY I NIE NALEŻY PRZEDWCZEŚNIE ODBLOKOWYWAĆ TYCH CZAKR.

 

CZAKRA TRZECIEGO OKA, to szósta, przedostatnia czakra, licząc od dołu.

Odpowiada za wspaniale działającą INTUICJĘ, wyjątkową WYOBRAŹNIĘ (również wizjonerstwo), dobry kontakt z energią (odczuwanie jej) oraz kontakt z PODŚWIADOMOŚCIĄ.
Wpływa także na umiejętność rozumowania na głębokim poziomie oraz wpływania na rzeczywistość. Zazwyczaj wiążę się ze zdolnościami parapsychicznymi, takimi jak: jasnowidzenie, jasnosłyszenie, widzenie aury lub czakr oraz telepatia.

Czakra Trzeciego Oka znajduje się powyżej linii brwi. Wpływa na nasz SYSTEM NERWOWY, gospodarkę hormonalną oraz mózg, móżdżek i SZYSZYNKĘ. O tym, jak dbać o szyszynkę i dlaczego jest to takie ważne, pisałam TUTAJ.

Przypisany jest do niej kolor INDYGO (odcień między niebieskim, a granatem) lub szafirowy.
Od tego koloru pochodzi nazwa DZIECI INDYGO – widzą one więcej (silnie rozwinięta Czakra Trzeciego Oka), a ich aura jest tego właśnie koloru.

Oznacza OŚWIECENIE oraz PRZEBUDZENIE DUCHOWE – co jednoznacznie informuje nas o tym, że Czakra ta nie jest otwarta u każdego. Większość ludzi ma zablokowaną Czakrę Trzeciego Oka, co w przypadku niektórych jest zbawienne. Jeżeli ktoś nie jest jeszcze na odpowiednim etapie rozwoju duchowego, nie powinien otwierać tej Czakry, ponieważ może przynieść mu to więcej szkody, niż pożytku.

 
NIEPRAWIDŁOWO DZIAŁAJĄCA CZAKRA TRZECIEGO OKA / BLOKADA TEGO OBSZARU

Osoba u której nie działa Czakra Trzeciego Oka, będzie miała problemy z wizualizacją i kreowaniem swojego życia. Nie potrafi korzystać ze swojej intuicji, ani mądrości wewnętrznej. Nie ma kontaktu z Wyższą Jaźnią ani żadnymi Istotami Wyższymi. Nie wie dokąd zmierza i po co – jaki jest sens jej istnienia. Patrzy na życie tylko i wyłącznie poprzez świat materialny – uznaje tylko ludzki i namacalny punkt widzenia. Świat duchowy nie istnieje.
Każda osoba, która ma problem z odmiennością innych ludzi (o innym kolorze skóry, orientacji, wyznaniu etc.) ma zablokowaną Czakrę Trzeciego Oka – ponieważ blokada na tej czakrze czyni ludzi ograniczonymi i myślącymi stereotypami (brak wyobraźni).
Jeżeli ktoś jest chwiejny emocjonalnie oraz ma przewlekłe problemy hormonalne – również oznacza to, że istnieje dysharmonia w obszarze Czakry Szóstej.

 
PRAWIDŁOWO DZIAŁAJĄCA CZAKRA TRZECIEGO OKA

Osoby, u których Czakra Trzeciego Oka jest dobrze rozwinięta, zawsze wiedzą co robić i nie mają problemu z podejmowaniem decyzji – wiedzą, co jest dla nich dobre. Wiedzą dokąd zmierzają i znają swoją ścieżkę życiową. Mają kontakt z Duszą i potrafią z nią współpracować. Wysoko rozwinięta wyobraźnia pozwala swobodnie wizualizować oraz z większą łatwością kreować swoją rzeczywistość. Jest większe zrozumienie tego, co dzieje się w naszym życiu – patrzymy na nie z duchowego punktu widzenia, a nie tylko ludzkiego.
Łatwiej przychodzi nam rozumienie, po co niektórzy ludzie stanęli na naszej drodze – jesteśmy przez to bardziej wyrozumiali. Rozumiemy, że nic nie dzieje się przypadkowo i jesteśmy dzięki temu spokojniejsi. Widzimy sens życia i posiadamy zdolność akceptacji, tego co nas spotyka. Rozumiemy na czym polegają nasze lekcje na Ziemi. Potrafimy inspirować innych.

 
 
TRZY SPOSOBY NA HARMONIZACJĘ CZAKRY TRZECIEGO OKA

(UWAGA!!! Przy nieprawidłowo działających pierwszych Czakrach, nie należy otwierać Czakry Trzeciego Oka! Może być to niebezpieczne dla zdrowia psychicznego. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w momencie otwarcia Czakry Trzeciego Oka, wchodzimy na plan astralny, który rezonuje dokładnie z tym, co mamy w sobie – jeżeli jest tam NEGATYWNA, NIEUPORZĄDKOWANA ENERGIA, to spotkamy negatywne byty, lęk i mrok. Zatem przede wszystkim warto być w tym miejscu ODPOWIEDZIALNYM. Zalecam rozpocząć harmonizację czakr od dołu, czyli od pierwszej – Czakry Podstawy).

 

1. Regularne dbanie o szyszynkę.

2. REGULARNA MEDYTACJA

3. Praca z poniższymi afirmacjami:

„Jestem otwarty na wewnętrzną mądrość”
“Wiem, dokąd zmierzam.”
„Ufam mojej intuicji i wewnętrznemu głosowi”

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

SKORZYSTAJ Z KURSU ONLINE!