CZYM JEST AURA I CO NA NIĄ WPŁYWA

CO TO JEST AURA

Najprościej mówiąc, Aura jest polem energetycznym człowieka, które znajduje się wokół niego i odzwierciedla poziom jego energii. 
Jako, że nie widzimy jej gołym okiem, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia. Co ciekawe, na przestrzeni ostatnich lat, kiedy coraz bardziej środowisko naukowe zaczyna zdawać sobie sprawę z działania fizyki kwantowej oraz rozumieć energię od nieco innej strony, powstają już urządzenia, które potrafią badać Aurę.
Jako, że Aura w znacznym stopniu informuje o stanie zdrowia człowieka, zanim symptomy choroby ukażą się w ciele fizycznym, dobrze by było, gdybyśmy doczekali czasów, kiedy lekarze będą z takich urządzeń korzystać podczas badań – z pewnością wiele by to ułatwiło.
Metodą rejestracji aury jest fotografia kirlianowska, która polega na rejestracji wyładowań elektrycznych przy użyciu materiałów fotograficznych. Na Wikipedii możemy przeczytać, że badania nad Aurą rozwinęło w latach 30. małżeństwo Kirlianow w ZSRR, doskonaląc metody rejestracji tego zjawiska przy użyciu generatora wysokiego napięcia i wysokiej częstotliwości.

Każdy z nas ma własną Aurę. Potrafią się one jednak mieszać i łączyć z Aurami ludzi, z którymi przebywamy. Z osobami, które kochamy będą się wzajemnie łączyć i tworzyć jedną, a z osobami, których nie lubimy – będą się odpychać. Kiedy poznajemy nowych ludzi i CZUJEMY się przy nich dobrze – to dlatego, że nasze aury są podobne i przyciągają się; czują się dobrze przy połączeniu. Kiedy natomiast mocno nas od kogoś odpycha – oznacza to, że nasze Aury są zupełnie niepasujące do siebie i jest to pewnego rodzaju “ostrzeżenie” przed taką osobą.
Podobno najpiękniejsza aury mają osoby zakochane.

.

 

Kolorowe Pole Aury otacza każdego człowieka i wszystkie żyjące istoty. Jakość barw sygnalizuje o jakości życia. Piękne, jasne kolory informują o zdrowiu, inteligencji, miłości, świadomości, mądrości, wiedzy, intelekcie. Kolory przyciemnione, zabrudzone informują o niskim poziomie energii, dysharmonii ciała i duszy.
Regina A. Sidorkiewicz

Nasza Aura zmienia się w zależności od stanu naszego zdrowia, poczucia szczęścia, a nawet nastroju.
Warto w tym miejscu wspomnieć o poziomie naszych wibracji – czy są one wysokie, czy raczej niskie.
Jeżeli przez większość czasu emanujemy miłością bezwarunkową, dobrocią i radością, przebywamy na wysokich częstotliwościach, a nasza Aura będzie duża i kolorowa.
Taki stan utożsamiany jest ze zdrowiem zarówno fizycznym, jak i psychicznym.
Osoby z chorym ciałem, albo te cierpiące na depresje, ludzie smutni i zgorzkniali, pełni zawiści i złości – będą funkcjonować z poziomu niskich wibracji, a tym samym ich Aura będzie ciemna i mała. Aura człowieka umierającego jest bardzo słaba i niewyraźna, ciemnoszara.

Skierowanie swojej uwagi w stronę Światła, czyli świadome napełnienie się pozytywnymi uczuciami, wytworzenie w sobie uczucia miłości bezwarunkowej oraz jej pochodnych, takich jak wybaczenie czy akceptacja, będzie wpływało korzystnie na barwy naszej Aury – im wyższe wibracje, tym jaśniejsza Aura – im niższe wibracje, tym ciemniejsza Aura.


Jeżeli odnotujemy zaburzenia na poziomie czakr, to również będzie to widoczne w naszej Aurze.

Ciekawostką jest to, że często kolory Aury odpowiadają kolorom Czakr.
Oznacza to, że jeżeli widząc naszą Aurę, widzimy niedobór, bądź nadmiar danego koloru (np. kolor czerwony – Czakra Podstawy) – będzie to oznaczało, że ta właśnie czakra jest niedoenergetyzowana lub nadaktywna (tak czy inaczej – występuje brak harmonii na tym obszarze).
Jest to już jakaś konkretna informacja, dzięki której wiemy co robić dalej, ponieważ należy wówczas zająć się harmonizacją danej czakry.


Jeżeli ktoś chciałby zgłębić temat Aury i wiedzieć, z czego dokładnie się ona składa, to warto przyjrzeć się CIAŁOM SUBTELNYM

 

CIAŁO FIZYCZNE

CIAŁO ETERYCZNE – kopia naszego ciała fizycznego
CIAŁO ASTRALNE – nasze emocje
CIAŁO PRZYCZYNOWE – nasze myśli / jaźń
CIAŁO BUDDIALNE – nasze rozważania / moralność
CIAŁO ATMANICZNE – stan oświecenia – rozumienie, że wszystko co jest – jest dokładnie takie, jak ma być

 

Tutaj dopowiem, że każdy z nas posiada wszystkie ciała subtelne, natomiast nie u każdego są one rozwinięte.
Dopiero w momencie rozwoju niższego ciała, może zacząć rozwijać się ciało wyższe. Większość ludzi rozwija się w pełni do Ciała Przyczynowego. Wraz ze wzrostem naszej świadomości, wzrastają nasze ciała subtelne. 

 

KTO MOŻE ZOBACZYĆ AURĘ


Kiedy jesteśmy dziećmi, w większości mamy zdolność widzenia Aury (oraz wielu innych zjawisk), jednak z czasem, gdy uczymy się co jest możliwe, a co nie (włącza się racjonalny umysł, a wyłącza postrzeganie pozazmysłowe), dowiadujemy się co jest “normalne”, a co nie – niestety tracimy te zdolności.
Dobrą informacją jest ta, że można umiejętności te przywrócić i może dokonać tego praktycznie każdy.

Czy jest możliwe odczytanie i zinterpretowanie aury? Potencjalnie każdy człowiek jest zdolny do odczytania aury, zdolność ta jest jednak zróżnicowana. Wydaje się, że około 30% ludzi posiada tę zdolność w stopniu wysokim. 40% w stopniu średnim, a pozostałe 30% w stopniu niskim. Około 3% ludzi posiada zdolność widzenia aury w stopniu bardzo wysokim i to już od urodzenia. Umiejętność interpretacji aury można i należy w sobie wykształcić.
prof. Gnitecki (UAM Poznań)


Polecam książkę, którą sama posiadam – “Odczytywanie Aury Dla Początkujących”

 

Zatem jak już wiemy, każdy może nauczyć się widzieć aurę.
Z początku będzie ona biała, a z czasem (dzięki regularnej praktyce) zaczyna się już widzieć kolory.

Poniżej łatwe ćwiczenie, od którego można zacząć swoją przygodę z widzeniem Aury.

 
JAK CHRONIĆ AURĘ

Na koniec wskazówka, jak chronić swoją Aurę.
Kiedy czujemy się źle w czyimś towarzystwie, kiedy czujemy, że dopada nas gorszy nastrój czy przeziębienie, warto wspomóc naszą Aurę, poprzez proste ułożenie rąk, zaprezentowane na obrazku poniżej:

 

Najlepszą ochroną Aury jest jak najczęściej utrzymywanie siebie na wysokich wibracjach, czyli emanowanie dobrą, pozytywną energią, miłością bezwarunkową oraz skupieniem na pozytywnych aspektach życia. 
Jeżeli będziemy starali się być zdrowi i silni na co dzień – z pewnością będzie to nasza najlepsza ochrona.