JAK PRZYCIĄGNĄĆ WYMARZONĄ PRACĘ?

Praca to prymitywna forma spędzania wolnego czasu.
Ferdynand Kiepski

Można powiedzieć, że w pracy spędzamy połowę naszego życia.
Doba ma 24 godziny, z czego 8 przeznaczamy na sen, 8 na pracę i 8 na tak zwane życie.
W praktyce często wygląda to w ten sposób, że z uwagi na pracę wstajemy o godzinie 6 rano, a do domu wracamy o 17 albo 18. Na życie zostają nam zatem “aż” cztery godziny.
Pamiętam, jak sama pracowałam fizycznie po 12 godzin dziennie, zajmując się sprawami tak nudnymi, że ziewanie wypełniało mi znaczną część dnia.
Pracowałam mechanicznie i miałam wysokie szanse w konkursie na najgorszego pracownika – dnia, miesiąca i roku. Roku szczególnie.
Byłam niezwykle wprost nieszczęśliwa z tego powodu i pamiętam to uczucie doskonale. Trudno było mi jednak zaangażować się w pracę, jeśli musiałam robić coś, czego nie lubiłam. Jako ciekawostkę dodam, że do 30 roku życia pracowałam w 30 różnych firmach, a mój rekord wytrzymania w jednej pracy wynosił 1,5 roku.
Kolejną ciekawostką jest fakt, że mój Portret Numerologiczny zawierał karmiczną liczbę 13, która powoduje trudności w obrębie pracy oraz zarabiania pieniędzy, co w praktyce ma nauczyć nas przede wszystkim szacunku do pracy, systematyczności oraz SAMODZIELNEGO DĄŻENIA DO CELU. W przypadku karmicznej 13 często mamy do czynienia ze zmianą pracy oraz wykonywaniem zawodu, który nie przynosi nam satysfakcji. Oczywiście do czasu, bo jak to bywa z liczbami karmicznymi – działają do momentu zrozumienia ich przesłania.

Dzisiaj poruszę ważny temat, jakim jest praca, ponieważ to właśnie z jej powodu wiele osób czuje się nieszczęśliwych, a jeszcze więcej ma na życie prywatne jedynie 4 godziny dziennie. 4 z 24. To bardzo mało. Uważam, że są to wystarczające powody do tego, aby zmotywować się do działania i zmienić swoją sytuację na taką, w której będzie można robić to, co się lubi, pracować tyle czasu ile się chce i zarabiać tyle, aby być całkowicie z tego zadowolonym. Czy to naprawdę możliwe?
Jestem przykładem na to, że tak. W tym artykule podpowiem co jest potrzebne do tego, aby udało się to również tobie.

 
TRZEBA WIEDZIEĆ, CZEGO SIĘ CHCE

Po pierwsze, miej zdefiniowany, jasno określony cel (ideał, zadanie). Po drugie, zdobądź potrzebne zasoby by do niego dojść; wiedzę, pieniądze, materiały, metody. Po trzecie, skieruj wszystkie te zasoby na osiągnięcie celu” – Arystoteles

Punkt niezwykle istotny nie tylko w przypadku pracy, ale tak naprawdę wszystkiego innego. Nigdy nie sądziłam, że tak wiele razy będę cytować nielubianą nauczycielkę matematyki, ale życie lubi zaskakiwać. 😉
Mawiała ona bardzo często: PLAN TO 70% SUKCESU i całkowicie się z tym zgadzam.
Do tego stopnia uwielbiam robić plany, że kiedyś jeden z moich punktów dnia brzmiał: “rozplanować plan”. 😉
Potwierdzam z ręką na sercu, że konkretnie poczynione plany, które są ZAPISANE (to bardzo ważne!) niesamowicie pomagają w ich realizacji, a cały Wszechświat w ukryciu zaczyna działać na naszą korzyść. Oczywiście pod warunkiem, że nie zmieniamy planów co tydzień – wówczas istnieje ryzyko, że Wszechświat za nami nie nadąży. Wymagana jest zatem konsekwencja. Plany można spisywać na przeznaczonej do tego kartce, w zeszycie lub stworzyć własną Mapę Marzeń, która również jest dobrym drogowskazem.

Wracając do tematu pracy – często ktoś myśli o tym, że chciałby mieć lepszą lub inną pracę, ale tak naprawdę nie ma pojęcia jaką.
Bez konkretów, jest się statkiem bez kapitana. Płynie się tam, gdzie akurat zawieje wiatr. Warto zatem usiąść i dobrze się zastanowić, czego się chce.
Pomyśleć w czym jest się dobrym, co się lubi robić i co przynosi nam satysfakcję. Następnie patrząc na tę listę (tak, to również warto spisać w punktach), trzeba zastanowić się, jaka praca łączy te wszystkie punkty. W tym momencie wiadomo już czego szukać.
Warto również zastanowić się, jak chcemy się w swojej wymarzonej pracy czuć oraz ile dokładnie chcemy zarabiać. Im bardziej to sobie wszystko zobrazujemy – tym lepiej.

 
ZARABIASZ TYLE, ILE (UWAŻASZ, ŻE) JESTEŚ WART

Myślę, że nikogo nie zaskoczę, jeśli powiem, że w większości przypadków do pracy chodzi się dla pieniędzy.
Nie po to, aby wypełnić sobie jakoś życie, bo nie ma się lepszych pomysłów. Nie po to, aby poznać męża, czy koleżanki, chociaż to również czasami się zdarza.
Głównym jednak powodem są pieniądze. A jeśli chodzi się do pracy, której się nie cierpi – wówczas powodem NA PEWNO są pieniądze.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z rzeczy tak oczywistej, jak ta, że zarabiamy tyle, na ile (podświadomie) uważamy, że zasługujemy. Tyle, ile uważamy, że jesteśmy warci.
Oczywiście można sobie powiedzieć, że jest się wartym milion dolarów, jednak “problem” polega na tym, że istotne jest jedynie to, o czym jest się przekonanym na poziomie PODŚWIADOMOŚCI. Tematyka tego bloga skupia się wokół działania prawa przyciągania, dlatego warto przypomnieć na czym ono polega.
Przyciągamy do swojego życia nie to, czego sobie życzymy świadomie, ale to co jest zgodne z naszą podświadomością.
Oczywiście czasami pokrywa się to czego chcemy świadomie, z tym, jakie obrazy zawiera podświadomość i jest to sytuacja idealna, ponieważ to właśnie wtedy spełniają się nasze życzenia, marzenia i cele. Jeśli jednak na poziomie podświadomości uważamy się za niewiele wartych lub nawet inaczej – uważamy, że praca jaką wykonujemy jest niewiele warta – wówczas innego wyniku być nie może – będziemy zarabiać mało. Zawsze niewystarczająco.
Osoby o (prawdziwie) wysokiej samoocenie, nie będą miały niskich dochodów. Po prostu dlatego, że SZCZERZE (na poziomie podświadomości) uważają, że zasługują na więcej i będą zarabiać dokładnie tyle, ile uważają, że im się należy.
Zatem nad czym należy pracować? Jak zawsze – nad sobą, nad poczuciem własnej wartości i zwiększaniu własnych zasobów.
Problemem mogą być nie tylko zarobki, ale również miejsce pracy. Jeżeli ktoś wierzy, że nie zasługuje na nic lepszego, to nic lepszego nie dostanie.
Amen.

 
TO ILE JESTEŚ W KOŃCU WART ?
TYLE, ILE TWOJE WŁASNE PRZEKONANIA NA SWÓJ TEMAT I NA TEMAT PIENIĘDZY

Zmień swoje myśli, a zmienisz swój świat” – Norman Vincent Peale

Jak już powiedziałam, praca jest ściśle powiązana z pieniędzmi.
Przykładowo jeżeli ktoś zarabia w tym momencie 4 000 zł miesięcznie i zgodnie z punktem pierwszym wypisze sobie konkretnie jakiej pracy oczekuje oraz ile chce w niej zarabiać i wpisze kwotę rzędu 15 000 zł, to jest prawie pewne, że nic z tego nie będzie. Dlaczego?
Dlatego ponieważ, jeżeli zarabia w tym momencie 4 000 zł to znaczy, że jego podświadomość uważa, że tyle jest warta jego praca / on sam.
Nie ma takiej opcji, by niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki podświadomość z dnia na dzień uwierzyła, że twoja wartość wzrosła prawie czterokrotnie.
Ona w to uwierzy ( i zadziała zgodnie z zasadą CO W ŚRODKU TO NA ZEWNĄTRZ ), ale żeby tak się stało, należy działać mądrze. Należy podnosić stawkę stopniowo i należy COŚ ROBIĆ w tym kierunku.
Coś robić, czyli:
– zwiększać własne zasoby (umiejętności)
– podnieść poczucie własnej wartości
– zmienić wewnętrzne przekonania na temat pieniędzy

Ten ostatni punkt jest niezwykle istotny, ponieważ to często właśnie podświadome i błędne przekonania na temat pieniędzy blokują nam drogę do otrzymania lepszej pracy.
Jeżeli łączymy bogatych ludzi z negatywnymi emocjami albo wierzymy, że trzeba ciężko pracować, aby zarabiać dobre pieniądze – to cóż, wiele nie możemy oczekiwać.
Jeżeli masz błędne przekonania na temat pieniędzy, gorąco polecam ci mój najlepiej sprzedający się Kurs OnlinePRZYCIĄGNIJ PIENIĄDZE W 14 DNI!

 

WIZUALIZACJA I AFIRMACJE

Skutecznymi metodami, które pomogą ci znaleźć pracę marzeń są oczywiście wizualizacja i afirmacje.
Kiedy już będziesz wiedział, czego dokładnie chcesz – wizualizuj sobie, że już tę pracę otrzymałeś, przywołuj uczucia, jakie byś wówczas miał i myśl o tym wszystkim w czasie teraźniejszym. Jak skutecznie wizualizować, przeczytasz TUTAJ.
Dla wzmocnienia efektu, warto stosować również AFIRMACJE.

Oto trzy przykładowe:
“Daję sobie prawo do sukcesu w życiu.”
“Moja praca sprawia mi radość, ponieważ realizuję w niej swoje pasje.”
“Z łatwością i przyjemnością zarabiam satysfakcjonującą mnie sumę pieniędzy.”

 

Pamiętaj, że to właśnie z powodu pracy często nie masz ani czasu, ani pieniędzy. Bywa, że również zdrowia!
Oznacza to, że PRACA z całą pewnością jest ogromnie ważna – dlatego jak najszybciej zadbaj o to, aby zmienić ją na taką, która da ci wszystko, czego potrzebujesz! Zdecydowanie jest to możliwe – wszystko zależy od tego, na ile punkt ten jest dla ciebie ważny i jak silnie czujesz się zmotywowany do zmian na lepsze.
Powodzenia! 🙂