SKUTECZNA WIZUALIZACJA

Wszystko co możesz sobie wyobrazić możesz również osiągnąć

Albert Einstein

 

CZYM JEST WIZUALIZACJA

… chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba.
Mimo to przypomnijmy, że wizualizacja, to WYOBRAŻENIE, które powstało w naszej głowie. Jeżeli wyobrażenie to jest odpowiednio silne – wówczas będzie połączone z konkretnymi emocjami, które danemu obrazowi towarzyszą.

Najczęściej słowo “wizualizacja” używane jest przy okazji technik związanych z rozwojem osobistym, czy duchowym, w tym także technik medytacyjnych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wizualizacja jest świetnym narzędziem do projektowania sukcesu oraz pomagania sobie w realizacji najśmielszych nawet marzeń.

Podczas wizualizacji korzystamy z mocy, jaką daje nam nasza PODŚWIADOMOŚĆ.
Technika ta nie wymaga od nas żadnych specjalnych umiejętności, ani nic nie kosztuje – a bywa naprawdę nieoceniona. Jeśli jeszcze nie korzystasz z tego narzędzia samorozwoju, zacznij to robić jak najszybciej i zobacz, jak twoje marzenia stają się rzeczywistością.

 
PODŚWIADOMOŚĆ NIE ODRÓŻNIA PRAWDY OD FIKCJI

Przy odpowiednio silnej wizualizacji, nasze ciało reaguje w taki sam sposób, jakby nasze wyobrażenie było prawdziwe. Można się o tym przekonać, na podstawie tych trzech prostych przykładów:

1. STRACH
W momencie oglądania horroru, w świecie rzeczywistym, nic nam nie grozi – nie jesteśmy przecież w niebezpieczeństwie. Mimo, że każdy o tym wie, większość ludzi podczas takich seansów odczuwa strach. Ciało na ten strach reaguje – wydziela się adrenalina, a nawet kortyzol (hormon stresu).

2. PODNIECENIE
Kiedy wyobrażamy sobie zbliżenie seksualne z ukochaną osobą (lub po prostu z kimś dla nas atrakcyjnym) nasze ciało reaguje tak samo, jakby ta osoba rzeczywiście była w tym momencie z nami, a zbliżenie było faktem, a nie tylko wyobrażeniem.

3. RADOŚĆ
Zostało udowodnione naukowo, że przypominanie sobie radosnych i szczęśliwych chwil z naszego życia, może przyczynić się do zwalczania depresji. Kiedy przypominamy sobie czas, gdy byliśmy radośni – i na powrót te uczucia ODCZUWAMY, nasze ciało reaguje tak, jakby radość ta działa się “tu i teraz”.


Warto pamiętać o tym, gdy mamy zły nastrój – można go sobie szybko poprawić, poprzez skuteczną wizualizację; wyobrażenie samych siebie – szczęśliwych.

 
WIZUALIZACJA JEST PROCESEM TWÓRCZYM

Powiedzieliśmy już sobie, że nasza podświadomość nie odróżnia prawdy od fikcji.
Z poprzednich artykułów na pewno wiecie także, że to CO jest W ŚRODKU (NAS), TO jest NA ZEWNĄTRZ (NAS).
Oznacza to, że w momencie, kiedy nasza podświadomość przyjmie za prawdę obrazy, które REGULARNIE jej podsuwamy, zacznie ona STWARZAĆ JE w naszym realnym życiu.

Ile razy słyszeliście, że aby mieć pieniądze, należy najpierw poczuć się tak, jakby się je już miało? Wie o tym każdy, kto interesuje się własnym rozwojem i przeczytał choćby jedną książkę na ten temat. Wszystko sprowadza się do tego, ABY POCZUĆ NAPRAWDĘ to, czego się chce.

Nie odczuwać PRAGNIENIA (które jest uczuciem braku i przyciąga brak), tylko poczuć, że JUŻ SIĘ MA TO, czego się chce. Następstwem tego uczucia – w które uwierzy nasza podświadomość, jest przekopiowanie obrazu, do naszego realnego życia.
Jest to przyczyna, dla której WIZUALIZACJA DZIAŁA.

 
O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

1. Wizualizuj, kiedy jesteś zrelaksowany. Wprowadzając się najpierw w lekki stan medytacji, albo tuż przed snem, ewentualnie zaraz po obudzeniu – nasz umysł jest wówczas bardziej podatny na wizualizacje, gdyż jest w stanie alfa.

2. Wizualizuj REGULARNIE. Wykonanie wizualizacji dwa razy raczej nie spowoduje, że Twój wymarzony samochód pojawi się nazajutrz pod Twoim domem. Pamiętaj, że wszystko wymaga czasu – ale im więcej poświęcisz go na wizualizację – tym szybciej uzyskasz upragniony efekt.

3. Nie poddawaj się. Podobny punkt do tego wyżej. Realizacja naszych marzeń, czasami musi potrwać. Nie wiemy dokładnie, jakie muszą zostać spełnione warunki w przestrzeni, aby nasze marzenie mogło się urzeczywistnić, a w zależności od tego, czego sobie życzymy – czasami jest to szereg działań, jakie wykonuje dla nas Wszechświat (bez naszej wiedzy – jak to się mówi “za kulisami”). Może się okazać, że realizacja Twojego pragnienia jest w połowie drogi, a Ty właśnie wtedy zrezygnowałeś z kontynuacji swoich działań, bo za szybko się poddałeś. Bądź wytrwały.

4. Wizualizuj w czasie teraźniejszym. Najskuteczniejsze wizualizacje to te, które dzieją się “tu i teraz”. Wchodzisz w obraz tego, czego pragniesz i jesteś tam – całym sobą, tu i teraz. Delektujesz się tym uczuciem.

5. UŻYJ SWOICH ZMYSŁÓW. Podczas wizualizacji, postaraj się wykorzystać jak najwięcej zmysłów. Wyobraź sobie, jakbyś się czuł, mając to, czego pragniesz. Wyobraź sobie, jakie to jest w dotyku, jak smakuje, jaki ma dźwięk. Im więcej odczuć będziesz miał podczas projekcji obrazów, tym lepiej.

6. Warto wesprzeć swoje WIZUALIZACJE dodatkowo afirmacjami, oraz zapisywaniem swoich celów na kartce / w zeszycie. Jeżeli zwiększymy zakres naszych działań – realizacja nastąpi szybciej.

7. Nie rób nic na siłę i nie miej oczekiwań. Obie te rzeczy powodują opór (energii), dlatego postaraj się ich unikać. Najlepiej potraktować wizualizację, jako rodzaj zabawy i przyjemności – czerpania radości z samego wyobrażania sobie siebie w świecie, który nam się podoba.

Teraz, kiedy już wiesz, jak to wszystko działa i dlaczego wizualizacja jest tak skutecznym narzędziem do projektowania sukcesu – nie zwlekaj i jak najszybciej… zacznij wyobrażać sobie siebie w nowej wersji – pamiętaj, że Twój umysł nie odróżnia prawdy od fikcji! 

👇 ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ODCZARUJ SWOJE ŻYCIE! 👇

Gotowy na wielką zmianę?  Odkryj potęgę własnego umysłu i dzięki treningowi mentalnemu odczaruj swoje życie! Przygotowany program to klucz do odblokowania nieograniczonego potencjału w Twoim umyśle. Dzięki niemu nauczysz się koncentrować na celu, zbudujesz niezłomną pewność siebie i zaczniesz postrzegać swoją rzeczywistość jako jej prawdziwy twórca. Uwierz w to, że MOŻESZ, a naprawdę zaczniesz zmieniać swoją rzeczywistość, niczym czarodziej. Trening mentalny to nie tylko narzędzie, to styl życia. Przygotuj się na sukces, aktywuj swoje cele i zacznij kształtować swoją przyszłość. Czas odważyć się na wielkie rzeczy – zacznij od siebie, tu gdzie jesteś, z tym co masz. Dołącz do szkolenia i stań się twórcą własnego sukcesu już teraz!

Zapraszam Cię serdecznie!