CZAKRA SERCA

 

CZAKRA SERCA, czwarta od dołu, znajduje się dokładnie w centrum wszystkich 7 czakr, przez co łączy świat fizyczny (dolne czakry) ze światem duchowym (górne czakry).

Odpowiada przede wszystkim za relacje z innymi ludźmi, w tym również te romantyczne. Czakra Serca to miłość bezwarunkowa, silna empatia, umiejętność wybaczania, uzdrawianie, utrzymywanie równowagi między dawaniem i braniem, a także wrażliwość na piękno i estetykę.

Czakra Serca znajduje się w klatce piersiowej na wysokości serca, co sprawia, że wpływa na jego pracę, układ oddechowy, układ immunologiczny, skórę oraz krążenie krwi. Jest połączona z gruczołem grasicy.

Przypisany jest do niej kolor zielony (najczęściej) oraz różowy. Warto powiązać fakty:

CZAKRA SERCA – KOLOR ZIELONY – ARCHANIOŁ RAFAŁ = UZDRAWIANIE

 

Osoba z przebudzoną czwartą czakrą ucieka przed ludźmi, którzy oszukują i ranią innych. Czakra serca w pełni aktywna wpuszcza do swojego ośrodka wyższe energie.

Oznacza to, że jeśli chcemy mieć bliski kontakt na przykład z Aniołami – warto zadbać o czystość czwartej Czakry i pamiętać o tym, że raz oczyszczona – nie pozostanie taka na zawsze. W czystości energetycznej, potrzebna jest taka sama higiena, jaką czynimy względem ciała.

 
ZABURZENIA W OBSZARZE CZAKRY SERCA – BRAK MIŁOŚCI I WYBACZENIA; RAK

Osoba, u której występują zaburzenia w obszarze Czakry Serca ma problem z kochaniem samej siebie, często odczuwa samotność, ma problemy w relacjach z innymi ludźmi, bywa porywcza, ma kłopot z wybaczaniem, a zatem chowa urazy, jest egocentryczna, zazdrosna i często obwinia innych ludzi za swoje niepowodzenia. Taka osoba często żyje przeszłością, przez co marnuje energię i nie może dobrze jej spożytkować na własny rozwój czy realizację celów.

Osoby z Karmiczną 16 (karma miłości) w Portretach Numerologicznych, będą miały zaburzoną energię tej czakry – najczęściej (ale nie zawsze!) będzie się to objawiać poprzez uzależnienie od partnera i wchodzenie w toksyczne związki. Może odczuwać silny lęk przed porzuceniem lub zdradą (pamiętajmy, że zgodnie z Prawem Przyciągania LĘK przyciąga dokładnie to, czego tak bardzo się boimy).

Warto pamiętać, że chowana latami uraza (a szczególnie nienawiść) często w konsekwencji prowadzi do wielu chorób, w tym raka. Nie wolno kumulować w sobie (i pielęgnować!) negatywnej energii.

 

 

PRAWIDŁOWO DZIAŁAJĄCA CZAKRA SERCA

Twoje relacje z ludźmi są bardzo udane – czerpiesz radość ze swoich związków oraz przyjaźni, a twoje relacje z rodziną oceniasz jako pozytywne. Nie chowasz do nikogo urazy i potrafisz wybaczać. Łatwo przychodzi ci wczuć się w czyjąś sytuację, dzięki czemu rozumiesz co kieruje zachowaniem danej osoby – jesteś empatyczny. Potrafisz zachować równowagę między dawaniem i braniem. Zazwyczaj masz łagodne usposobienie lub łagodne podejście do innych. Jesteś osobą czułą i kochającą, potrafisz kochać i dawać nie oczekując nic w zamian. Chętnie pomagasz innym, a ludzie lubią spędzać czas w Twoim otoczeniu.

 

TRZY SPOSOBY NA HARMONIZACJĘ CZAKRY SERCA


1. Regularna praca z afirmacjami:
„Wybaczam sobie i innym wszelkie urazy i wyrządzone krzywdy, ponieważ uczucie wewnętrznego pokoju i spełnienia jest najważniejsze.”
“Akceptuje siebie i innych, dokładnie takich, jakimi są.”


2. Stosowanie mantry YAM (czyt. jam)

 

3. Regularne spacery i PRZYTULANIE SIĘ DO DRZEW (szczególnie do brzóz) będzie bardzo pomocnym ćwiczeniem. Jednocześnie wpłynie pozytywnie na harmonizację Czakry Podstawy.

 

 

Krótko przypomnijmy sobie za co odpowiadają trzy pierwsze Czakry:


CZAKRA PODSTAWY – przetrwanie, finanse
CZAKRA SAKRALNA – przyjemności / zaspokojenie potrzeb fizyczno – emocjonalnych
CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO – pewność siebie, realizacja planów, kariera i charyzma

WIĘCEJ NA TEMAT CZAKR: