CZAKRA SAKRALNA

 

Czakra Sakralna, druga po Czakrze Podstawy (liczymy od dołu), znajduje się w odległości około 3 cm poniżej pępka.

Powiązana jest z seksualnością, rozmnażaniem, twórczością, kreacją i postrzeganiem siebie.

Odpowiada za pęcherz moczowy, nerki, męskie i żeńskie narządy płciowe, oraz wszystkie płyny w ciele człowieka czyli krew, spermę, ogólnie płyny ustrojowe.

Przypisany jest jej głęboki kolor pomarańczowy oraz żywioł wody.

Problemy na tym obszarze zaczynają się najczęściej w dzieciństwie. Wystarczy, że zabrakło jednego z rodziców lub któryś nie okazywał nam wystarczającej czułości / bliskości, aby w życiu dorosłym mieć problemy z tą czakrą. Jeżeli wystąpiło jakiekolwiek wykorzystanie dziecka na tle seksualnym, zaburzenia tej czakry, będą bardzo dotkliwie odczuwalne. Poczucie winy dotyczące sfery seksu / masturbacji (na przykład wpajane przez kościół) również będzie blokować tę czakrę.
Czakra Sakralna jest odpowiedzialna za wszelkie uzależnienia, ponieważ odpowiada za odczuwanie przyjemności w życiu – jeżeli tego brakuje (jest dysharmonia czakry), wówczas człowiek będzie poszukiwał tych przyjemności na zewnątrz w postaci używek i uzależnień – od seksu, alkoholu, narkotyków, hazardu itd.

Jak można się domyślić, ludzi z zaburzoną Czakrą Sakralną będzie bardzo dużo – wynika to z tego, że rodzice w większości (statystycznie) nie byli w stanie dać nam tyle miłości, ile potrzebowaliśmy (zazwyczaj sami jej nie otrzymali / powielają wzorce zachowań). Warto przeanalizować poniższe objawy i zastanowić się, czy występuje problem z drugą czakrą – jeśli tak – rozpocząć pracę z nią.

 

 
PRAWIDŁOWO DZIAŁAJĄCA CZAKRA SAKRALNA

Osoba jest twórcza i kreatywna, potrafi czerpać radość z życia. Jej życie intymne przynosi jej satysfakcję, nie odczuwa wstydu w tej sferze. Akceptuje siebie i swoje ciało – ma zdrowe podejście do siebie i swojej seksualności. Jest otwarta na innych ludzi oraz życzliwa im. Jest bezkonfliktowa, a jej relacje z ludźmi są udane. Odczuwa szacunek wobec siebie i innych.

 
ZABURZONA ENERGIA CZAKRY SAKRALNEJ

Brak radości z życia – często depresja. Brak radości z seksu (brak orgazmu).
Brak mocy twórczych, zablokowana kreatywność. Poczucie winy związane z seksem. Albo bardzo niskie poczucie własnej wartości albo narcyzm – może wystąpić jedno i drugie, na zmianę.
Zamknięcie się na innych ludzi, brak zaufania do ludzi.
Często brak akceptacji siebie i swojego ciała – anoreksja i bulimia to zaburzenia w obszarze tej właśnie czakry. Uzależnia się emocjonalnie od partnera / rodzica. Poczucie osamotnienia. Częste odgrywanie roli ofiary.

 

 
JAK ZHARMONIZOWAĆ CZAKRĘ SAKRALNĄ?

1. Otaczaj się kolorem pomarańczowym. Może to być część garderoby, może być przedmiot w tym kolorze lub kamień. Jeżeli ktoś silnie potrzebuje harmonizacji tej Czakry może pomyśleć nawet o pomalowaniu ścian na taki kolor.

2. Woda. Czakra Sakralna to żywioł wody – słuchać dźwięków natury – strumyka, wodospadu, szumu morza.
Jak się ma okazję, to na żywo, a jeśli nie, to poszukać na youtubie.

3. Afirmacje.

Doreen Virtue (autorka książek i kart poświęconym Aniołom) proponuje następujące afirmacje do pracy z Czakrą Sakralną:

Z ochotą uwalniam moje żądze i pragnienia ku Światłu i pozwalam im, by stały się w pełni dopasowane do woli mojego wyższego ja oraz Boga.

Jestem w harmonii z nieprzerwanym przepływem zasobów i miłości, które tryskają z fontanny światła w centrum mnie. Wszystkie moje pragnienia są teraz idealnie zrównoważone.

Akceptuję teraz moje wewnętrzne przewodnictwo co do mojego Boskiego celu życiowego i wiem, że moja wola jest całkowicie dostosowana do woli Boga dla mojego doskonałego szczęścia. Akceptuję wszelkie jego wsparcie w zamanifestowaniu mojej pięknej życiowej misji i przyobleczenie jej w formę.

Chcesz wiedzieć więcej o Czakrach?