CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO

 

Czakra SPLOTU SŁONECZNEGO, trzecia od dołu, znajduje się nieco powyżej pępka.

Związana jest z charyzmą, pewnością siebie, karierą – życiem zawodowym, satysfakcjonującymi relacjami z innymi ludźmi, siłą przebicia oraz REALIZACJE PLANÓW.

Odpowiada za układ nerwowy, przemianę materii, wątrobę, śledzionę, żołądek, woreczek żółciowy, oraz jelito cienkie.

Przypisany jest jej kolor żółty oraz żywioł ognia.


Przypomnijmy sobie za co odpowiadają dwie pierwsze czakry –
CZAKRA PODSTAWY – przetrwanie
CZAKRA SAKRALNA – przyjemności / zaspokojenie potrzeb fizyczno – emocjonalnych

Jeżeli występują blokady / problemy w dwóch pierwszych czakrach, to automatycznie będzie problem z Czakrą Splotu Słonecznego.
Wynika to z faktu, że jeżeli mamy problem ze zdrowiem lub zmagamy się z poważnymi problemami finansowymi (Czakra Pierwsza) – uzasadnionym jest, że nie będziemy myśleli wówczas o tym, jak realizować cele i marzenia z jakiejś tam naszej listy (jeśli takowa w ogóle istnieje), ponieważ priorytetem będzie przeżycie – wyzdrowieć i zapewnić sobie byt.
Tak samo – jeżeli czujemy permanentny brak zaspokojenia naszych potrzeb emocjonalnych (głód przyjemności / uzależnienia), to trudno będzie nam realizować siebie i budować świadomie swoją karierę, jako że będziemy skupieni przede wszystkim na zaspokojeniu tych odczuwanych braków.

Innymi słowy – pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby POCZUĆ SATYSFAKCJĘ Z ŻYCIA (zawodowego i osobistego) jest upewnienie się, że dwie pierwsze czakry pracują prawidłowo, a dopiero później zająć się pracą z CZAKRĄ SPLOTU SŁONECZNEGO, która de facto za tę życiową satysfakcję odpowiada już bezpośrednio.
Zaznaczam to, ponieważ ktoś może próbować działać od razu z Czakrą Trzecią i nie widzieć żadnych tego efektów – przyczyną będzie pominięcie dwóch pierwszych czakr.

 
ZABURZENIA W OBSZARZE CZAKRY TRZECIEJ – BRAK SUKCESÓW

Jeżeli odczuwasz brak motywacji w życiu, brak pasji do czegokolwiek i bardzo często “nic ci się nie chce”, oznacza to jednoznacznie, że twoja Czakra Splotu Słonecznego nie pracuje poprawnie. Wystąpić mogą wówczas nie tylko problemy z realizacją marzeń, ale często również z ich konkretnym określeniem. Doskwierać będzie także brak asertywności i sprawczości w życiu – tzn. syndrom ofiary, “brak osobowości”, permanentna nerwowość, niskie poczucie własnej wartości, nieumiejętność podejmowania decyzji oraz poczucie, że nie zasługuje się w życiu na nic dobrego.

 

Jeżeli czakra ta będzie przeładowana, dana osoba może czuć silną chęć dominowania nad otoczeniem (poczucie władzy) oraz potrzebować dużej dawki adrenaliny, aby czuć, że żyje. Często także osoba taka będzie wyniosła i zabraknie jej szacunku do innych ludzi.

 

PRAWIDŁOWO DZIAŁAJĄCA CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO

Osoba przebojowa i zadowolona z życia, pełna pasji i radości. Potrafi z łatwością realizować wyznaczone cele; spełnia się zarówno zawodowo jak i prywatnie. Jest asertywna i pewna siebie – nie ma problemu z wyrażaniem własnego zdania. Akceptuje odmienność innych ludzi – nie czuje z ich strony zagrożenia. POTRAFI KREOWAĆ SWOJE ŻYCIE – wie, że ma na nie wpływ (nie obwinia innych). Jest zdecydowana i wie czego chce od życia. Zazwyczaj ma charyzmatyczną osobowość i dobre kontakty z innymi ludźmi. Człowiek z prawidłowo działającą Czakrą Splotu Słonecznego jest pewny siebie i zna swoją wartość.

(taka podpowiedź“Możesz zarabiać nie więcej, niż uważasz, że jesteś wart.”osoby z niskim poczuciem własnej wartości, nie będą w stanie osiągać sukcesów finansowych)

 

TRZY SPOSOBY NA HARMONIZACJĘ CZAKRY SPLOTU SŁONECZNEGO

(zaczynamy od pracy z dwiema pierwszymi czakrami!)

1. Regularna praca z afirmacjami:
“Moja czakra splotu słonecznego zostaje oczyszczona i napełnia się czystą, nieskazitelną, żółtą energią, która rozchodzi się po całym moim ciele.”
“Mam teraz pełną moc i kontrolę.”

2. Otaczanie się kolorem żółtym – nosimy żółte ubrania, palimy żółte świeczki, kontemplujemy ten kolor intensywnie przez kilka dni – wizualizujemy sobie żółty kolor, który wypełnia obszar naszej czakry (powyżej pępka)

3. Pracujemy z kamieniami związanymi z Trzecią Czakrą, takimi jak: cytryn, oligoklaz (kamień słoneczny), kalcyt złocisty, topaz, bursztyn i tygrysie oko.
Można taki kamień trzymać w dłoniach / w kieszeni / postawić na biurku – skupiać na nim swoją uwagę / medytować.

WIĘCEJ NA TEMAT CZAKR: