CZYM JEST PRZEBUDZENIE?

 

Czy jesteś przebudzony?
Co to właściwie znaczy i kogo dotyczy?
Przebudzenie duchowe.

Żeby móc się obudzić, trzeba najpierw zasnąć, prawda?
Oznacza to, że każdy z nas (“obudzonych”) kiedyś spał. Jednocześnie oznacza to, że jeśli część ludzi nazywamy obudzonymi, to pozostałą część należy nazwać śpiącymi.
Ta druga część żyje w świecie, który nie jest prawdziwy, a który ludzie “obudzeni” nazwali Matrixem.
Matrix to inaczej system, w którym żyje większość ludzi na tej planecie.
Ludzie, którzy żyją we śnie, żyją w Matrixie i wierzą w niego.
Przy bardzo pozytywnym założeniu (którego pragnę się trzymać) mamy na Ziemi 5% ludzi przebudzonych i 95% ludzi żyjących w Matrixie.
Tutaj ważna ciekawostka dla was, którą wyjaśniam w swojej drugiej książce (..in progress..) – 5% jak najbardziej wystarczy, by mieć wpływ na pozostałe 95%. Jest nas wystarczająco dużo.

Kiedy przyszliśmy na ten świat, praktycznie każdemu z nas został przedstawiony Matrix. Pewna koncepcja świata. Większość założeń Matrixa okazuje się nie być prawdziwa.

Ludzie podążający pewną konkretną ścieżką duchową, zazwyczaj krok po kroku odkrywają prawdę, a cytując Jezusa “Prawda was wyzwoli” – i na tym polega właśnie PRZEBUDZENIE.

Poniżej przedstawiam może nie wszystkie, ale WIĘKSZOŚĆ najważniejszych zagadnień, pojawiających się na ścieżce rozwodu duchowego – na drodze do przebudzenia.

 
1. WSZYSTKO JEST ENERGIĄ / PRAWO PRZYCIĄGANIA

Świadomość, że materia jest swego rodzaju iluzją. Nasz świat zbudowany jest z energii, która jest w ciągłym ruchu, a my na tę energię mamy wpływ za pomocą naszych myśli i uczuć.
Prawo Przyciągania jest faktem i działa na każdego, niezależnie od tego, czy dana osoba je uznaje, czy też nie – dokładnie tak samo jak prawo grawitacji – działa na wszystkich jednakowo.

2. RELIGIE / BÓG / WIARA

Świadomość, że wszystkie religie są w gruncie rzeczy do siebie bardzo podobne i o ironio, mają niewiele wspólnego z Bogiem. Celem religii jest przekonanie człowieka, że jest on pozbawiony jakiejkolwiek mocy wpływania na swoje życie. Utrzymanie go w strachu (niskiej energii) przed “Bogiem”.
W swojej książce JAK DZIAŁA ENERGIA, czyli Rozwój Duchowy od Podstaw opisałam proces (w kontekście wiary), jaki zachodzi w człowieku, zanim się przebudzi – wyszczególniłam cztery grupy, przez które każdy “Przebudzony” zazwyczaj przechodzi.
Bóg jest Miłością – bezwarunkową. Nie stawia warunków – nie żąda niczego, nie oczekuje, nie obraża się i nie złości. Cechy jakie nadał Bogu kościół są sprzeczne z ideą Boga.

3. MOC KREACJI

Świadomość, że mamy wpływ na otaczający nas świat. Życie nie przydarza mi się – to ja kreuję swoje życie. Moc kreacji odnosi się głównie do Prawa Przyciągania, ale należy tutaj uwzględnić również Prawo Karmy, które choć mniej widoczne gołym okiem – również na nas działa – i na nie także mamy wpływ.

4. TELEWIZJA / WIADOMOŚCI / MASA

Świadomość, jak wpływa na nas oglądanie wiadomości i niektórych programów telewizyjnych.
Karmienie się negatywnymi informacjami, które nie są nam do niczego potrzebne, przekłada się na poziom m.in. strachu jaki odczuwamy, a więc niskich wibracji.
Pornografia oraz horrory mają podobne działanie.

5. JEDZENIE

Świadomość słów “JESTEŚ TYM CO JESZ”.
Nasze ciało jest naszym “statkiem”, którym poruszamy się podczas ziemskiej wędrówki.
O ciało należy dbać. Jedzenie (paliwo) ma znacznie większy wpływ na naszego ducha, niż zdajemy sobie z tego sprawę. To co jemy wpływa na to jak sie czujemy, a to jak się czujemy wpływa na nasze życie (moc kreacji – kreują uczucia). Jeżeli regularnie żywisz się śmieciowym jedzeniem, twoje wibracje obniżają się – nie masz dostępu do wyższych stanów świadomości. Alkohol jest trucizną. Na każdej butelce z alkoholem widnieje napis “Alkohol szkodzi zdrowiu” – a mimo to, ludzie bezmyślnie go piją.
Mięso zawiera energię strachu i bólu zwierząt, którą karmią się ludzie – nieświadomi co właściwie w siebie wkładają. Ta negatywna energia dalej żyje – w nich. Uzależnienie od cukru i innych używek, które powodują chaos w organizmie. Ten chaos przekłada się na chaos w życiu, ale tej zależności mało kto jest w stanie się doszukać.

6. ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Świadomość własnej odpowiedzialności za własne życie.
Rozumienie udzielanych lekcji przez inne osoby (lustra). Rozumienie dlaczego te lekcje przyszły.
Widzenie przyczyny w sobie, a nie w innych. Chęć zmiany siebie, a nie innych.
Zaprzestanie obwiniania. Wyjście z roli ofiary.
Przejęcie odpowiedzialności za to jak wygląda moje życie, moje związki, moja praca, stan mojego konta i stan mojego zdrowia. Jeżeli to ja kreuję swoją rzeczywistość, to nie mogę jednocześnie obwiniać za nią innych.

7. JEDNOŚĆ

Świadomość, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni.
Nie ma przypadków – jeżeli przyciągasz konkretnych ludzi do swojego życia, to znaczy, że jest coś takiego w tobie, co jest w nich – rezonujecie na tym samym poziomie energii i wzajemnie się przyciągacie. Twoje myśli o kimś (negatywne lub pozytywne), mogą wpływać na jego zachowanie wobec ciebie. A twoja zmiana w świadomości, może mieć wpływ na zmianę świadomości 10 innych ludzi.
Wszystko jest jednym wielkim polem energetycznym – jesteśmy jak krople (jednostki) wielkiego oceanu (jedność). Kiedy próbujesz działać jako kropla, masz nieporównywalnie mniejszą siłę, niż gdybyś działał z poziomu oceanu. Dlatego warto uświadomić sobie tę siłę. Jedność jest siłą.

8. WIEM KIM JESTEM I CO TU ROBIĘ

Świadomość tego kim jesteś.
Moje ulubione zdanie:
“Nie jesteśmy ludźmi przeżywającymi duchowe doświadczenia.
Jesteśmy istotami duchowymi, przeżywającymi ludzkie życie.”
Sedno rozwoju duchowego.
Jesteśmy duszami. Śmierć nie istnieje. Nie ma piekła.
Wszystko jest miłością. Miłość jest najwyższą energią.
Bóg jest Miłością. Tylko miłość ma moc przekształcania.
TRZY KODY DOSTĘPU DO ZMIANY RZECZYWISTOŚCI

 

Jak widzicie, PRZEBUDZENIE jest przede wszystkim ŚWIADOMOŚCIĄ.

Pewnym poziomem świadomości. Pewną perspektywą postrzegania rzeczywistości.
Ludzie przebudzeni są po prostu świadomi większości wyżej opisanych tematów.
Ludzie żyjący w Matrixie nie są ich świadomi.
Inteligencja nie ma tu nic do rzeczy, chociażby dlatego, że tytuł profesora nadzwyczajnego (któremu inteligencji trudno odmówić), nie gwarantuje przebudzenia duchowego. Należy o tym pamiętać, gdy przyjdzie nam ochota nazwać ludzi nieświadomych ludźmi głupimi. Oni nie są głupi – po prostu są na innym etapie rozwoju duchowego.

 

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

1. Przebudzenie jest procesem i następuje naturalnie.
Nie można ani go przyspieszyć, ani zatrzymać.
Nie jest to regułą, ale często podczas tego procesu, ludzie zaczynają widzieć powtarzające się cyfry / godziny – 11:11, 12:12, 22:22 itp. – synchroniczność ta informuje, że “zachodzi zmiana w postrzeganiu”.

2. Nie każdy ma się przebudzić = jeżeli ktoś żyje w tym momencie w Matrixie i “odgrywa swoją rolę”, to nie znaczy, że coś mu w życiu nie wyszło / jest gorszy / głupszy – to znaczy, że odgrywa taką rolę, bo ma ją odegrać. I ta rola również jest potrzebna. NIC NIE DZIEJE SIĘ PRZYPADKOWO.

3. Rozumienie wszystkich ośmiu podpunktów – jest teorią.
ROZUMIENIE NA GŁĘBOKIM POZIOMIE jest praktyką tychże punktów.