ANIOŁ STRÓŻ

KIM JEST ANIOŁ STRÓŻ

Czy na pewno trzeba go przedstawiać? 😊

Każdy człowiek na Ziemi ma swojego Anioła Stróża, który jest przy nim od momentu narodzin aż do jego śmierci. Jest to Anioł osobisty.

Nie ma dwóch identycznych aniołów – każdy jest unikalny. Na pewno większość z nas była nauczona popularnej modlitwy dla dzieci, która w zasadzie mówi wszystko o roli Anioła Stróża w naszym życiu:

Aniele Boży Stróżu mój,

Ty zawsze przy mnie stój.

Rano, wieczór, we dnie, w nocy,

bądź mi zawsze do pomocy.

Broń mnie od wszystkiego złego

i doprowadź do Żywota wiecznego.

Amen.

 

KIEDY PROSIĆ ANIOŁA STRÓŻA O POMOC

Anioła Stróża warto prosić o pomoc w każdej sytuacji, która jest dla nas trudna czy problematyczna. Jest to anioł, którego misją jest opieka nad konkretnym człowiekiem – nie ma zatem dla niego nic bardziej priorytetowego, niż niesienie nam pomocy i wsparcia.

Wielu ludzi czuje opór, aby prosić anioły o pomoc, gdyż sądzi, że mają one „ważniejsze sprawy”. Ludzie nie rozumieją praw niewystępujących na Ziemi, do których należy to, że anioły mogą być w wielu miejscach jednocześnie. Można więc spokojnie prosić o pomoc Archanioła Michała, czy Rafała (którzy zajmują się konkretnymi sprawami i są przydzieleni do odpowiednich zadań), ponieważ mają oni zdolność zajmowania się wieloma sprawami jednocześnie w różnych miejscach świata i Wszechświata.

Anioła Stróża nie trzeba przywoływać w żaden szczególny sposób. Trzeba mieć świadomość, że jest on z nami PRZEZ CAŁY CZAS.

Z jednej strony może być to trochę przerażające… 😉 ale z drugiej warto pamiętać, że anioły nie oceniają nas w taki sposób jak robią to ludzie.

Dla aniołów człowiek jest istotą doskonałą i bez skazy.

Ludzie przechodzący ciężkie chwile w życiu lub po prostu ci, którzy czują się bardzo samotni – powinni pamiętać, że tak naprawdę nigdy nie są sami. Ich anioł stróż jest przez cały czas z nimi. A nawiązać kontakt ze swoim aniołem można poprzez… zwyczajną rozmowę. Możemy zacząć mówić do naszego anioła na głos (jednak lepiej nie robić tego w miejscach publicznych… choć mi się zdarzało 😉 ) lub w myślach, a ten odpowie na swój sposób – poprzez nagłą myśl, która przyjdzie nam do głowy, tekst, który rzuci nam się w oczy, sen czy cytat z książki. Dobrym sposobem na nawiązanie kontaktu z aniołami są też karty anielskie. Możliwości komunikacji jest tak naprawdę wiele.

Anioły (wszystkie) komunikują się z nami poprzez zostawianie białych piórek (szczególnie tam, gdzie teoretycznie nie miały prawa się znaleźć), kształt chmur przypominających anioła lub skrzydła, oraz właśnie sny i wizje.

 

Anioł Stróż rozumie człowieka jak żaden inny anioł – w końcu zna go od urodzenia! Anioł Stróż jest zatem najlepszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka, który nigdy nie odejdzie i zawsze nas wysłucha.

To jedyny Anioł, który może nam pomóc bez wyraźniej prośby z naszej strony (pozostałe Anioły i Archanioły zawsze czekają na naszą prośbę, gdyż wolna wola każdego człowieka jest dla nich priorytetem).

Anioł Stróż uratuje nas od śmierci lub wypadku za każdym razem, gdy znajdziemy się w sytuacji bezpośrednio zagrażającej życiu – a nie nadszedł jeszcze „nasz czas”. Nie trzeba wtedy prosić o pomoc – ona sama nadejdzie.

2 października obchodzony jest Dzień Anioła Stróża