CZYM JEST SELF-CONCEPT

 

„Aby osiągnąć wyższy poziom istnienia, musisz przyjąć wyższą koncepcję siebie.
Jeśli nie wyobrażasz sobie siebie jako innego niż jesteś, to pozostaniesz taki, jaki jesteś”.
Neville Goddard

SELF-CONCEPT (w skrócie “SC”), czyli koncepcja siebie.
Jest to obraz Ciebie, który stworzyłeś zgodnie z założeniami na swój temat.
Zdefiniowany obraz “JA”, Twoja samoocena. Wiara w siebie.
Od Twojego self-conceptu zależy tak naprawdę wszystko w Twoim życiu.
Również to, jak szybko będziesz przyciągać to czego chcesz / spełniać swoje marzenia.

Pojęcie self-conceptu używane jest w psychologii oraz rozpowszechnione m.in. w naukach Nevilla Goddarda (prawo założenia) będące fundamentem jego teorii.
Potocznie mówi się o tym, że self-concept może być niski lub wysoki i w zależności od tego jaki jest albo będziesz twórcą swojego życia i najwyższą siłą operującą w swojej rzeczywistości (innymi słowy: Ty rządzisz), albo będziesz ofiarą swojego życia, ludzi i okoliczności.

Mając wysoki self-concept możesz wpływać na swoją rzeczywistość, natomiast mając niski self-concept możesz jedynie podporządkować się takiemu życiu, jakie Ci się wydarza – walcząc i stawiając opór, przy czym zawsze będzie to walka z wiatrakami (bo i tak nie masz na nic wpływu).

👉 Co składa się na Twój self-concept?

💎 POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI
Stopień w jakim kochasz, akceptujesz i lubisz siebie.

💎 PEWNOŚĆ SIEBIE / SAMOOCENA
Stopień w jakim oceniasz sam siebie na wielu płaszczyznach. Pozytywne nastawienie do siebie i swoich możliwości, w tym zaufanie do swoich wyborów i działań.

💎 PRZEKONANIA JAKIE MASZ NA SWÓJ TEMAT

➡ wygląd (czy uważasz, że jesteś piękna niczym bogini i wszyscy dostępują zaszczytu mogąc patrzeć na Ciebie, czy raczej wstydzisz się własnego cienia)

➡ przekonanie o tym, co ludzie o Tobie myślą (myślą dobrze i przychylnie, czy myślą źle; szanują Cię, czy śmieją się z Ciebie)

➡ Twoje zdanie odnośnie tego, czego jesteś warta i na co zasługujesz (bezrobotny mąż alkoholik, czy bogaty filantrop; życie w luksusie czy życie w biedzie; ciekawe życie, czy przeciętne życie)

➡ praca, zarobki (etat, marne zarobki czy własna firma i duże pieniądze, brak czasu czy nieograniczony czas, masz szefa czy jesteś szefową)

➡ zdrowie (“Jestem chorowita” czy raczej “Ja nigdy nie choruję”)

➡ rodzaj wewnętrznego dialogu: “Wszyscy się we mnie zakochują, i wcale mnie to nie dziwi”, czy raczej “O rety, co jeszcze powinnam zrobić, aby się jemu spodobać?”, “Jak jeszcze dam się wykorzystać w pracy, byle zasłużyć na szacunek?”

Możesz zakładać, że zawsze wszystko Ci się udaje i jesteś człowiekiem sukcesu, a możesz zakładać, że masz wiecznego pecha i Tobie się na pewno nie uda.

To są właśnie Twoje założenia i przekonania na Twój temat. Twoje wierzenia o sobie. Bajka, którą sobie opowiedziałaś i w którą uwierzyłaś.

 

Warto zaznaczyć, że na self-concept składają się WEWNĘTRZNE PRZEKONANIA, programy zapisane i odciśnięte w podświadomości. Nie świadome myśli i życzenia bez pokrycia (chciałabym myśleć o sobie dobrze, ale prawda jest taka, że nie myślę). Jeżeli żyjesz w roli ofiary (czyli ubolewasz nad swoim losem, użalasz się, marudzisz, nie możesz wybaczyć itd.) oddajesz władzę nad sobą okolicznościom zewnętrznym i Twoja moc sprawcza mocno spada. Nie da się wierzyć w to, że możesz wszystko i jednocześnie złościć się, że ktoś / coś Ci popsuł / zabrał / nie dał. Gdybyś wierzyła, że możesz wszystko to byś po prostu wzięła sobie to co chcesz, a nie płakała, że nie masz. Jedno wyklucza drugie. Dlatego jeśli chcesz mieć wysoki self-concept, musisz wyjść z roli ofiary – to jest podstawa.

Wiara w to, że gdy schudniesz, zmienisz kolor włosów, skończysz studia, wyprostujesz zęby – zasłużysz na miłość / szacunek / dobrą pracę jest błędem. PONIEWAŻ TY JUŻ TERAZ, JUŻ DZISIAJ NA TO ZASŁUGUJESZ, I NIE MUSISZ ROBIĆ NIC WIĘCEJ. WYSTARCZY, ŻE JESTEŚ.
CHODZI O TAKĄ WIARĘ. O TAKI POZIOM MIŁOŚCI WŁASNEJ I WYSOKIEJ SAMOOCENY.

 

DLACZEGO TO JEST TAKIE WAŻNE? DLACZEGO OD SELF-CONCEPTU ZALEŻY WSZYSTKO?

Ponieważ kiedy czegoś chcesz:
zdrowia, pieniędzy albo miłości (bo tego najczęściej chcemy)

to nie otrzymasz tych pieniędzy, jeśli będziesz wierzyła, że nie zasługujesz na taki “luksus”, że to nie dla Ciebie (a niby dlaczego nie?)
nie otrzymasz tej miłości, jeśli będziesz wierzyła, że na miłość trzeba zasłużyć lub nie jesteś jej warta
nie wyzdrowiejesz, jeśli nadal będziesz żyła w roli ofiary (bo ofiary muszą cierpieć)

Innymi słowy – co z tego, że zastosujesz wybitnie skuteczne techniki przyciągania / manifestowania, jeśli u Ciebie one NIE ZADZIAŁAJĄ, bo nie są zgodne z poziomem Twojego self-conceptu, który jest niski. Wyobraź sobie, że jesteś krasnoludkiem i stoisz przed ogromna półką rozmaitości i spełnionych marzeń. Na najniższych półkach są mało atrakcyjne opcje. Mąż, ale daleki od ideału – maminsynek, bezrobotny. Stary samochód. Najtańsze jedzenie. Niskiej jakości ubrania. Na tych niskich półkach nie ma możliwości wyboru wspaniałych przyjaciół. Ani doskonałego zdrowia.
Jednak im wyższa półka, tym zawartość zwiększa swoją atrakcyjność. Można wybrać coraz lepszego partnera, doświadczyć piękniejszej miłości, wybrać doskonałe zdrowie. Są tam też przychylni i wspaniali przyjaciele. A ile pieniędzy! Na najwyższych półkach jest po prostu raj – kraina miodem i mlekiem płynąca. Istne szczęście, obfitość i spełnienie.
Ale Ty jesteś krasnoludkiem i masz tylko 50 cm wzrostu. Dosięgniesz tylko do dwóch najniższych półek.
Twój wzrost to Twoj self-concept.
Im wyżej urośniesz (zwiększysz self-concept), tym wyżej będziesz w stanie dosięgnąć i wybrać lepsze opcje. Otrzymać lepsze życie.

 

SELF CONCEPT TO JEST TWOJA SIŁA.
Kiedy masz niski self – concept najdrobniejsza sprawa może Cię załamać.
Zdjęcie ex chłopaka z nową dziewczyną. A Ty wpadasz w czarną rozpacz i masz zepsuty tydzień.
Zwolnili Cię z pracy. Koszmar, co teraz zrobisz? Jak sobie poradzisz? Katastrofa.
Ktoś napisał negatywny komentarz pod Twoim zdjęciem. Dramat i łzy.

Jeżeli chcesz by nieprzyjemne okoliczności spływały po Tobie jak deszcz po rynnie – musisz wzmocnić swój self-concept. Jeżeli chcesz być niezniszczalny, to musisz mieć przekonanie, że jesteś niezniszczalny.
Musisz uznać się za najlepszą osobę, która może wszystko.
Zawsze Twoim wyborem jest to KIM JESTEŚ. Możesz być domkiem z piasku, albo twierdzą z kamienia, której nic nie ruszy.

Self-concept nie jest dany Ci raz na zawsze. Możesz go zmienić. Zmieniając bajkę o sobie, którą każdego dnia sobie opowiadasz.

 

JAK PODNIEŚĆ SELF-CONCEPT?

🔥 Wizualizacja (wyobrażamy sobie, jakby wyglądałaby najlepsza wersja nas i utrzymujemy ten obraz w głowie)
🔥 Medytacja (z intencją)
🔥 Afirmacje (przykładowe: Jestem bezkonkurencyjna. Jestem jedyną siłą sprawczą w moim życiu. Jestem najlepsza. Wszystko co robię, kończy się sukcesem. Kocham i akceptuję siebie w pełni. Jestem doskonała pod każdym względem. Zasługuję tylko na najlepsze. Zawsze jestem chciana i kochana. Zawsze jestem wybierana. Mam idealne ciało. Mam idealne  życie.)
🔥 Subliminale (do słuchania, aczkolwiek tutaj warto zachować ostrożność: nigdy nie masz 100% pewności co jest wgrane w dany podkład)

✅ JUŻ TERAZ możesz zamówić w cenie promocyjnej INDYWIDUALNY ZESTAW AFIRMACJI, które nie tylko wyniosą Twój self-concept do nieba 👑, ale także wpłyną na sukces dedykowanej przez Ciebie sprawy 👌💯