CO ZROBIĆ, GDY KTOŚ NAS (MOCNO) DENERWUJE…?

 

Ludzie bywają wkurzający. Partnerzy, sąsiedzi, rodzice. Szef w pracy, znajomi, teściowa. Klienci, partnerzy biznesowi i politycy… 😑
Co zrobić, gdy ktoś mocno działa nam na nerwy? Czy trzeba od razu zrywać kontakt z każdym kto nas denerwuje?
Nie zawsze mamy możliwość odciąć się od takiej osoby (nie każdy też potrafi to zrobić), a próby tłumaczenia i proszenia o zmianę zachowania (na co też nie każdy ma chęć i odwagę) bywają bezskuteczne i frustrujące.

Okazuje się, że można w znacznie prostszy sposób wpłynąć na nasze otoczenie. Możemy to także zrobić bez udziału osób trzecich, nawet bez informowania ich o tym (że chcielibyśmy by zmienili swoje zachowanie wobec nas).
Jak to zrobić, dowiesz się w tym artykule.

Przypomnijmy sobie kluczowe pojęcia, potrzebne nam do realizacji powyższej koncepcji.

ENERGIA PODĄŻA ZA UWAGĄ
ŚWIAT JEST TAKI, JAKI MYŚLISZ, ŻE JEST.
MIŁOŚĆ MA MOC TRANSFORMACJI.

Załóżmy, że denerwuje Cię koleżanka z pracy. Wiesz z pewnego źródła, że  obgaduje Cię za plecami. W dodatku to ona dostała awans, chociaż wcale na niego nie zasłużyła, bo jest leniwa. Jakby tego było mało, ubiera się w wyzywający sposób i zwraca na siebie uwagę wszystkich, w tym informatyka, który się Tobie podoba. Nie masz o niej najlepszego zdania.
Kiedy tylko o niej pomyślisz, od razu się spinasz i denerwujesz. Bywa nawet i tak, że w myślach snujesz wizje, w których wygarniasz jej wszystko co tak naprawdę o niej sądzisz. I robisz tak od trzech miesięcy, a sytuacja w zasadzie tylko się pogarsza.

Pomimo, że wiesz, jak działa prawo przyciągania oraz znasz wszystkie powyższe pojęcia dotyczące energii… wciąż nie widzisz, że to Ty wywołujesz te nieprzyjemne dla Ciebie sytuacje, to Ty powodujesz je do życia. Niby wiesz, że jesteś kreatorem swojej rzeczywistości, ale gdy tylko chodzi konkretnie o tę osobę… jakby zupełnie pozbawiasz siebie mocy.
Jakby z automatu lądujesz w pozycji ofiary.

 

 

Kilka lat temu miałam podobną koleżankę w pracy. Delikatnie mówiąc – nie cierpiałyśmy siebie nawzajem.
Gdy zaczęłam stosować metodę “Pokój niech będzie z Tobą” – po dwóch tygodniach zostałam zaproszona przez nią na święta (!!!).
W dodatku ja to zaproszenie przyjęłam (!!!).
Była to tak spektakularna zmiana nastawienia nas obu do siebie, że zakrawa na cud. 😉 Opisałam tę historię bardziej szczegółowo w mojej książce

Podobne doświadczenie przejawiało się w moich związkach, przyjaźniach oraz rodzinie.

Zatem raz jeszcze i od początku. 🙂

ENERGIA PODĄŻA ZA UWAGĄ. To na czym się skupiasz, powiększasz.
Zatem im bardziej skupiasz się na WADACH koleżanki z pracy, tym bardziej je powiększasz.
Im więcej energii wkładasz w denerwowanie się na nią – tym bardziej będzie Cię ona denerwować!
Do obecnych (niepożądanych) działań dołoży jeszcze 5 innych. Nie dlatego, że jest taka wredna, tylko dlatego, że tak działa energia.
To co zasilasz (a swoją złością zasilasz) wzrasta. To co podlewasz – rośnie.
ŚWIAT JEST TAKI JAKI MYŚLISZ ŻE JEST.
Jeżeli uważasz znajomą z pracy za “wredną małpę” – to ona zgodnie z Twoim założeniem musi zachowywać się w ten określony sposób.
Jakkolwiek nieprawdopodobnie to brzmi – tak właśnie działa energia.
Na terapii dla par bardzo często stosuje się ćwiczenie, które polega na tym, aby wypisać 10 zalet partnera i codziennie dziękować mu za coś, co nam się podobało w jego zachowaniu. Ma to na celu ZWRÓCENIE UWAGI na dobre strony jego osobowości, zamiast skupianie się w kółko na tym, co nas drażni.
W ten sposób jakby samoistnie zaczynamy bardziej doceniać partnera (co działa w obie strony), a co za tym idzie – jakość związku poprawia się. 

 
Co trzeba konkretnie zrobić, aby dana osoba przestała nas denerwować i zaczęła zachowywać się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli?

1. TRZEBA WYCOFAĆ ENERGIĘ Z OBECNEJ (NIEKORZYSTNEJ) SYTUACJI
(zaprzestać jakichkolwiek negatywnych myśli na temat tej osoby)
NIE REAGOWAĆ na jej zachowanie
2. NASTĘPNIE ZMIENIĆ POSTRZEGANIE TEJ OSOBY (wyobrazić sobie, że zachowuje się dokładnie odwrotnie, czyli tak, jakbyśmy sobie tego życzyli). 
3. UTRZYMYWAĆ W SOBIE POZYTYWNE UCZUCIA DO NIEJ TAK DŁUGO, AŻ NIE PRZEJAWI SIĘ (pożądane przez nas) ZACHOWANIE W RZECZYWISTOŚCI


A tak się właśnie stanie, bo tak stać się musi. Gdyż tak działa energia.
SPÓJRZ NA SWOJEGO WROGA INACZEJ (łagodniej) – zobaczysz jak szybko ta osoba zmieni swoje zachowanie wobec Ciebie…

Przy okazji – technika “Radykalnego Wybaczania” działa, ponieważ to Ty ZMIENIASZ POSTRZEGANIE danej osoby. Ponadto wybaczenie jest pochodną MIŁOŚCI, czyli najwyższej możliwej energii – a energia ta ma moc transformacji.


“Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić” – może tak właśnie teraz pomyślisz.
Być może (gdy nie ma się praktyki i naocznie nie doświadczyło się zmian zachowania innych osób, poprzez zmianę swojego do nich nastawienia) zaprzestanie reagowania na coś co nas do tej pory denerwowało, nie wydaje się proste. Może trudno będzie Ci zmienić nagle swoje myśli na temat kogoś, do kogo przez lata czułeś nienawiść.

(jeżeli przetestujesz ten patent i kilkukrotnie spowodujesz zmianę danej osoby, będzie Ci znacznie łatwiej!)

Na szczęście z pomocą przychodzi metoda “Pokój niech będzie z Tobą”.
Nie wymaga ona bowiem od Ciebie nic więcej niż tylko powtarzania słów:  “Pokój niech będzie z Tobą + imię tej osoby”.
Są to słowa, które generują pozytywne wibracje (nawet jeśli się ich z początku nie odczuwa!) – a w konsekwencji zmianę danej osoby / jej zachowania.
Słowa te należy powtarzać w myślach tak długo, aż uzyska się pożądany rezultat.
W “małych sprawach” (np. kłótnia z kimś) wystarczy około godziny powtarzania – w przypadku poważniejszych sporów trzeba poświęcić na tę technikę kilka dni lub tygodni – tak czy inaczej; zawsze działa.

 


To o czym tutaj dzisiaj piszę jest potwierdzonym faktem. Osobiście doświadczyłam tego zjawiska mnóstwo razy w swoim życiu (we wszystkie strony – gdy powiększałam czyjeś wady lub gdy sprawiałam, że stosunki z daną osobą z beznadziejnych przechodziły na wspaniałe!)
Nie musisz wierzyć mi na słowo – najlepiej sprawdź sam! 🙂