ARCHANIOŁ JOFIEL

Różnica między Aniołem, a Archaniołem jest mniej więcej taka, jak między posterunkowym, a komisarzem policji. Archanioły stoją na czele Aniołów i wspomagają ich pracę; mają również większy zasięg mocy i większe możliwości.
Jeżeli Anioł nie jest w stanie poradzić sobie z konkretnym zadaniem, wówczas zwraca się o pomoc do Archanioła. To tzn. najwyżsi książęta niebios; stoją w boskiej hierarchii najwyżej.

Polecam przy okazji inny mój artykuł – “Siedem Promieni Anielskich”, w którym opisałam siedmiu głównych Archaniołów.

Anioły są przy Tobie przez cały czas i kochają Cię miłością bezwarunkową. Nie krytykują, nie osądzają, niczego też nie oczekują. Widzą w Tobie to, czego Ty sam nie dostrzegasz – że jesteś  doskonały, dokładnie taki jaki jesteś. Warto o tym pamiętać i korzystać z pomocy swoich anielskich przyjaciół w codziennym życiu. 🙂 

"JAK DZIAŁA ENERGIA CZYLI ROZWÓJ DUCHOWY OD PODSTAW"

KIM JEST ARCHANIOŁ JOFIEL?

Archanioł Jofiel (inaczej zwany też: Zofiel, Loviel, „Boska mądrość”) – przywódca chóru anielskiego Trony oraz Książę Cherubów. Jofiel naucza, że jeśli tylko zaczniesz zadawać (właściwie) pytania, na pewno otrzymasz na nie odpowiedzi. Łączy pracę serca i rozumu, co dla wielu ludzi rzadko idzie w parze.
Jego imię oznacza „Mądrość Boga”, również : „Bóg jest moją prawdą”. Jest zwierzchnikiem królestwa Jowisza, któremu przyporządkowane są miłosierdzie i łaska. Jofiel przesyła w ludzkie serca boskie światło mądrości, intuicji oraz zrozumienia. 

“Jego działanie jest zauważalne w ostatnim tysiącleciu wszędzie tam gdzie ludzie przybywają do boskiego źródła w poszukiwaniu światła prawdy. Prawdziwe bogactwo, prawdziwe szczęście i prawdziwy skarb znajdują w królestwie światła i stamtąd mogą być objawiane i przekazywane światu. Kiedy do człowieka dociera światło przesyłane przez Jofiela, określa on jako szczęście, jako szczęśliwy traf, jako łaskę i śmiech losu. Jofiel przesyła radość, zrozumienie i pomaga zrozumieć wyższy, nadrzędny sens doświadczeń życia codziennego. Ten archanioł przekazuje światło objawienia. Ludzie którzy chcą rozwijać w sobie to światło wytrwale i nieustannie, ćwiczą i uczą się przez wiele lat i w końcu zaczynają pojmować wydarzenia swojego ziemskiego życia jako swoiste próby i egzaminy. Do legionów Jofiela należą niezliczone rzesze aniołów: anioły oświecenia, anioły objawienia ,anioły wiedzy, anioły nauki ,anioły służby światłu Chrystusowemu, anioły szczęśliwości, anioły które otwierają anielskie oko człowieka.”

Ulubione motta:

“Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”
(Antoine Saint-Exupery)

„Noszę w sobie spokój, aby zaakceptować zarówno te rzeczy, na które mam wpływ oraz te, na które wpływu nie mam, mądrość, aby odróżniać te dwie rzeczy od siebie i czekać na ciebie tak długo, aż zmęczysz się życiową walką i podążysz słuszną drogą światła”.

“Jam jest archanioł Jofiel, władający złocisto-żółtym promieniem. Sprawię, że Wasze myśli staną się jasne i łagodne. Oczyszczę Wasze myśli z surowości osądzania i oceniania. Dzięki temu staniecie się zdolni do prawdziwej przyjaźni oraz gotowi do zbratania się z wszystkimi ludźmi. Tak oto zaprowadzę Was w nowe tysiąclecie, przekazując Mądrość i pełnię Miłości myśli. Rozum jest tylko narzędziem służącym wyrażaniu Miłości Boga i jego dzieła stworzenia na Ziemi. Boska Prawda objawia się pod postacią liczby 10”

 
W JAKICH SYTUACJACH PRZYWOŁUJEMY ARCHANIOŁA JOFIELA?


kiedy mamy w sobie dużo negatywnej energii i myśli; nie widzimy możliwości poprawy naszej sytuacji
– gdy chcemy rozwinąć lub odkryć w sobie jakiś talent
– pomaga uwolnić się od osądzania innych
Archanioł Jofiel daje nam zrozumienie na głębokim poziomie, wewnętrzną mądrość
– gdy czujemy się nerwowi i brakuje nam w życiu spokoju i harmonii
pomaga pokonać mrok, który mamy w sobie
– jego moc oczyszcza Czakrę Korony
pomaga odnaleźć cel w życiu
– podnosi wibracje
pomaga poradzić sobie z depresją
– przywołuje pozytywne myśli i afirmacje
kiedy brakuje Ci w życiu piękna – w tym pięknych przedmiotów i przestrzeni

 

JAK PRACOWAĆ Z ARCHANIOŁEM JOFIELEM


1. Afirmacja:
“Łączę się ze źródłem mądrości, które noszę w sobie.”

2. Zapal świecę w kolorze złotym lub żółtym i poproś o pomoc w rozwiązaniu Twojego problemu Archanioła Jofiela. Gdy go wzywamy, promień świecy wypełnia nas i oczyszcza.

3. Do każdego spotkania anielskiego należy się przygotować. Zacznij od posprzątania miejsca, pokoju… Zrób sobie kąpiel lub prysznic. Ubierz się w czyste ubranie i wyłącz wszystkie elektryczne przedmioty (telewizor, telefony, radio, komputer). Można zapalić lampkę zapachową z olejkiem (100 % naturalny) cytrynowym, bergamotki czy wanilii. Można trzymać w dłoni lub powiesić sobie na szyi talizman wzmacniający kontakt z Archaniołem Jofielem (cytryn, bursztyn, złoty topaz). Zapal świecę w kolorze złotym lub żółtym. Uspokój się wewnętrznie, wykonując kilka głębokich oddechów. Teraz możesz własnymi słowami przywołać Archanioła Jofiela, wyobrażając sobie jednocześnie, że spływa na ciebie biało-złociste Światło, które Cię otula i przenika…

Siły Anielskie możemy poczuć poprzez zapach, nasze myśli, możemy zobaczyć Światło Anielskie lub energie. Każdy anioł widzi i odczuwa inaczej. Zawsze jednak przy takim kontakcie towarzyszy nam spokój, harmonia i miłość. Dlatego każdą Siłą Światła możemy rozpoznać właśnie po tych odczuciach. Kontakt z Siłą Anielską jest bardzo osobisty. Ważna jest szczerość i miłość, oraz działanie w imię Dobra.

Poprzez rozmowę, modlitwę z Archaniołem Jofielem, napełniamy się jego świetlistą energią i Światłem.

(ŚWIETLISTA SIŁA ANIOŁÓW, JEANNE RULAND)

4. Poprzez wezwanie:
“Archaniele Jofielu, proszę pomóż mi w sytuacji (opisz zaistniałą sytuacje). Dziękuje za to, że pomagasz mi ujrzeć wewnętrzne boskie piękno we mnie i w ludziach dookoła. Dziękuję za Twą interwencję w tworzeniu piękna. Z wdzięcznością oraz w imię wszystkiego, co piękne, dziękuje Ci Jofiel.”