DLACZEGO ŚNIMY?

Podobno, gdy ktoś mówi, że nie miewa snów, to znaczy, że ich po prostu nie pamięta. Sny ma każdy, codziennie. 

SNY – jest to wciąż jedno z najbardziej tajemniczych zjawisk, które pomimo szybko rozwijającej się nauki i medycyny, nie zostało do końca zbadane. Nikt nie jest w stanie powiedzieć nam w 100% czym tak naprawdę są nasze sny i dlaczego bywają tak dziwaczne! Wokół marzeń sennych powstało jednak wiele hipotez i moim zdaniem większość z nich jest całkiem słuszna. 

ROLA SNÓW W NASZYM ŻYCIU  

 

 • KONTAKT Z PODŚWIADOMOŚCIĄ

To wyjątkowa możliwość skontaktowania się z naszą podświadomością, która w ten sposób może nas poinformować o nadchodzących wydarzeniach, podpowiedzieć nam rozwiązanie jakiejś sytuacji lub zasygnalizować problem, którego świadomie nie dostrzegamy. Dlatego warto zapisywać swoje sny i analizować je po swojemu – wg tego, co podpowiada nam intuicja. 

 • KONFRONTACJA Z LĘKIEM

Gdy odczuwamy jakiś chroniczny lęk, który utrudnia nam życie lub znacząco na nie wpływa – możemy w życiu realnym nie życzyć sobie takiej konfrontacji. Będziemy jej unikać jak tylko możemy. Wówczas lęk ten pojawi się w snach, abyśmy mogli go “przetrawić” w bezpiecznych warunkach – we śnie, zamiast na jawie.

 • REGENERACJA MÓZGU

Najnowsze badanie pokazują, że w czasie gdy śpimy i śnimy – nasz mózg zajęty projekcją senną, może w końcu odpocząć i skupić się na regeneracji innych narządów w ciele. Jest to rodzaj odwrócenia naszej uwagi, także po to, byśmy lepiej poradzili sobie z aktualnymi wydarzeniami – czasami idziemy spać z problemem, a budzimy się z rozwiązaniem. Sen bywa terapeutyczny i regenerujący.

 • SNY PROROCZE 

Bywa i tak, że nasze marzenia senne pokazują nam coś, co czeka nas w niedalekiej przyszłości. W ten sposób możemy się na dane wydarzenie przygotować – jeśli podświadomość uzna, że w ten sposób lepiej sobie z czymś poradzimy lub inaczej rozwiążemy daną sytuację (niż gdybyśmy zostali nią zaskoczeni) – przekaże nam we śnie potrzebne informacje.

 • SNY INSPIRUJĄCE

Niektórzy artyści lub wizjonerzy doznają tzn. “snów inspirujących” – niektóre powieści, obrazy czy nawet hasła reklamowe – pojawiały się u twórców właśnie w czasie snu. Po obudzeniu zapisywali oni swoje marzenia senne, a następnie wprowadzali je w życie – zwykle okazywały się strzałem w 10!

 

Przykład z mojego życia. 

Miałam w latach szkolnych swoją ulubioną nauczycielkę – uczyła nas chemii. Powiedziałabym nawet, że łączyła nas pewnego rodzaju szczególna więź.

Przez około 10 lat od ukończenia przeze mnie szkoły, owa nauczycielka śniła mi się co kilka miesięcy! W którymś momencie zaczęło mnie to już nawet męczyć. 

Co było powodem tych nawracających snów? Gdy skończyłam szkołę obiecałam ww. nauczycielce, że będę ją odwiedzać i opowiadać co u mnie słychać. 

Nigdy jednak nie dotrzymałam danego słowa – z powodu licznych przeprowadzek oraz prowadzenia intensywnego trybu życia, nie było mi po drodze, by odwiedzić dawną szkołę. To spowodowało, że przez te wszystkie lata odczuwałam NIEUŚWIADOMIONE poczucie winy z powodu danej obietnicy. 

Gdy po tych 10 latach odbyło się “spotkanie klasowe” i udało mi się porozmawiać ze wspomnianą nauczycielką – moje poczucie winy zniknęło jak ręką odjął, a sny więcej się nie pojawiały. 

Jak wiemy – poczucie winy nie jest dla nikogo dobre. Energetycznie jest mocno szkodliwe (gdy czujemy się winni, automatycznie przyciągamy dla siebie “karę”, gdyż podświadomie uważamy, że na nią zasługujemy). Moja podświadomość PRZEZ 10 LAT próbowała zasygnalizować mi, że odczuwam poczucie winy z powodu niedotrzymania złożonej dawno temu obietnicy. Niestety nie odczytałam sygnału jaki mi wysyłała i energetycznie sama sobie szkodziłam nawet o tym nie wiedząc. 🙁 

POZNAJ PLAN SWOJEJ DUSZY!

ZAMÓW INDYWIDUALNY PORTRET NUMEROLOGICZNY

NAJCZĘŚCIEJ SPOTYKANE SYMBOLE SENNE

ZĘBY – wypadające zęby miały oznaczać śmierć bliskiej osoby, zepsute – porażki i straty. Z kolei piękne i białe – sukcesy. Złote zęby oznaczają bogactwo.

LATANIE – oznacza silną potrzebę wolności; nasza podświadomość informuje nas, że brakuje nam w jakimś aspekcie przestrzeni i pola manewru; być może czujemy się ograniczeni przez coś lub kogoś. 

SPADANIE – oznacza brak kontroli nad życiem i jest ważna informacją płynącą z podświadomości. Być może brakuje nam perspektyw lub oznacza depresyjne nastawienie do obecnego etapu w życiu.  Może także oznaczać rozczarowania. 

WŁOSY – oznaczają niejako naszą relację ze sobą lub to w jakiej kondycji jesteśmy; zdrowe i piękne włosy oznaczają młodość i witalność, czesanie włosów – że dbamy o siebie prawidłowo. Natomiast wypadające włosy symbolizują niskie poczucie własnej wartości, a zniszczone – że nie zaspokajamy swoich potrzeb. 

CIĄŻA – zwiastuje nowy etap w życiu, projekt lub motywację do działania. Zazwyczaj oznacza przemiany, które dokonują się w życiu śniącego (mogą być to przemiany wewnętrzne).

UCIECZKA PRZED KIMŚ – może oznaczać, że boimy się konfrontacji z jakimś problemem i usiłujemy przed nim uciec; w zależności od tego jak dalej potoczy się sen – albo sobie z danym problemem poradzimy, albo nie.

BLISKA OSOBA Z PRZESZŁOŚCI (np. ex-partner) – kiedy ciągle powraca do nas w snach bliska niegdyś osoba, najprawdopodobniej oznacza to, że wciąż mamy jakąś niedokończoną z nią sprawę. Być może rozstanie było gwałtowne i nie wszystko zostało wyjaśnione; czasami też męczy nas poczucie winy lub żal / złość do tej osoby – uczucia, którymi warto się zająć. 

CIEKAWOSTKI DOTYCZĄCE SNÓW:
 • zwierzęta również mają marzenia senne 🙂
 • niewielki procent ludzi miewa sny czarno-białe
 • każdy ma sny (nawet ci, którzy twierdzą, że nigdy im się nic nie śni)
 • kiedy przed snem powiesz sobie, o której chcesz się obudzić (bez budzika) prawdopodobnie podświadomość wybudzi Cię “na czas”
 • przeciętny człowiek budzi się w nocy około 6 razy (zwykle nie pamiętamy tego)  
 • możemy przeżyć bez spania 10 dni
 • 60% ludzi chorych na depresję po 36 godzinach bez snu, odczuwa wyraźną poprawę samopoczucia
 • każdej nocy miewamy od 4 do 7 snów

"JAK DZIAŁA ENERGIA, CZYLI ROZWÓJ DUCHOWY OD PODSTAW"