RUNY I ZNAKI OCHRONNE

Dzisiaj przedstawiam temat bardziej obrazowo – poznamy runy oraz znaki ochronne, które można przygotować samemu (na papierze, drewnie, świecach itp.) lub zakupić w sklepach ezoterycznych jako amulety. 

Jeśli chodzi o runy, pamiętajmy, że nie należy ich sobie tatuować. Każda runa oznacza co innego i podobnie jak liczby ma jasną i ciemną stronę – jeżeli zrobimy sobie tatuaż z jedną runą na konkretną sprawę – ta z czasem się zmieni i runa może działać na nas niekorzystnie (i tatuaż trzeba będzie usunąć). Inaczej jest z runą urodzeniową lub amuletem runicznym (takim jak niżej przedstawiony Vegvisir), który zawsze oznacza ochronę. 

Mówi się (i ja w to wierzę), że korzystanie z amuletów i znaków ochronnych jest skuteczne tylko wtedy, gdy sami jesteśmy na tyle silni, by tę ochronę udźwignąć (tak jak dźwiga się tarczę). Warto wspierać się ochroną symbolami, ale jeszcze bardziej warto pracować nad sobą i stać się osobą na tyle silną (i pozytywną), że chętnych nam zaszkodzić, po prostu nie będzie. 😉 

VEGVISIR

Jest to runiczny KOMPAS, który zawsze wskaże nam drogę i pozwoli dojść do celu – oczywiście w przenośni jak i dosłownie. Rysowany był na statkach, a kojarzony jest z Wikingami. Mówi się o nim, że “ten, kto ma ze sobą symbol Vegvisir, nie zgubi się pomimo burzy czy złej pogody, nawet jeżeli nie zna drogi”. Osoby, które potrzebują duchowego przewodnictwa i ochrony, mogą śmiało korzystać z jego mocy. 

TARCZA ALGIZOWA (Aegishjalmur) 

Jeden z najsilniejszych amuletów ochronnych. Zawiera 8 run Algiz (którą omawiam w dalszej części), a liczba osiem oznacza nieskończoność. Amulet ten chroni nas zarówno w świecie fizycznym jak i duchowym. Odpiera wszystkie ataki energetyczne, a zło rzucane w nas – wraca do adresata. 

PENTAGRAM

Warto poznać historię złej sławy tego symbolu – który w rzeczywistości jest silnym znakiem ochronnym. Niemniej przyjęło się, że pentagram z czubkiem skierowanym w dół oznacza zło, a z czubkiem skierowanym do góry (jak na zdjęciu obok) – chroni przed złem. Rycerze oznaczali pentagramem swoje tarcze, gdyż uznawali go za boski znak ochronny. Każdy rytuał magiczny powinien być chroniony tym znakiem. Jako amulet często spotykamy pentagram w kole runicznym, co zwiększa jego moc ochronną. 

RUNA ALGIZ

 

Najsilniejsza runa ochronna ze wszystkich. Chroni przed negatywnymi energiami z zewnątrz, przed niechcianymi myślami, emocjami, oraz toksycznymi ludźmi. Daje poczucie bezpieczeństwa i wspiera nas. Runa ta może być wykorzystywana jako odpromiennik lub doraźnie poprawiać nasze samopoczucie, gdy czujemy się słabi energetycznie (rysujemy ją sobie wówczas na dłoni).  Algiz zmniejsza nasze lęki i dodaje odwagi. 

RUNA GEBO

Ochrania związki i miłość. Pomaga zachować równość między braniem i dawaniem, poprawia życie seksualne partnerów, przynosi harmonię w związku. Chroni przed zdradą i konfliktami. W pozycji odwróconej oznacza uzależnienie emocjonalne oraz rozpad związku. Chroni również osoby, które dają się łatwo wykorzystywać, odpycha oszustów. 

 

Na koniec dodam, że zdarza się tak, że z jakimś symbolem czy amuletem, wcale nie czujemy się dobrze. Nie ma w tym nic złego – każdy z nas jest inny i na każdego może coś zadziałać inaczej. Najlepiej samodzielnie ocenić jak czujemy się z daną wibracją / znakiem / symbolem czy amuletem i używać go zgodnie z tym, co mówi nasza intuicja. 

Znaków i amuletów ochronnych jest bardzo dużo. Zachęcam do własnych poszukiwań i znalezienia tego, z którym poczujecie rezonans i dobre wibracje. 

Za jakiś czas pojawi się więcej artykułów na temat run.