KARTY ANIELSKIE

 

Kochane Anioły. 🙂
Lubimy je tak bardzo, pewnie dlatego, że pełnią rolę naszych najlepszych przyjaciół, którzy kochają nas bezwarunkowo i nie oceniają. Anioły są przy nas zawsze i jeśli tylko mogą to zrobić, chętnie nam pomagają. Do tego są od nas mądrzejsze i silniejsze – gotowe stanąć w naszej obronie, przekazać nam cenną wskazówkę lub pomóc rozwiązać problem.
Emanują czystym światłem, są piękne i dobre – ich obecność koi i uspokaja. Nic więc dziwnego, że większość z nas niezwykle ceni sobie te Istoty i na różne sposoby szuka z nimi kontaktu.

Anioły towarzyszą mi już od dłuższego czasu i prawie każdego dnia odczuwam ich obecność w swoim życiu. Najczęściej kontaktują się ze mną za pomocą specjalnych układów liczbowych (pisałam o tym więcej TUTAJ), ale nie tylko. Pocieszają, gdy jakaś sytuacja szczególnie mnie martwi i zaprząta mi głowę lub wtedy, gdy potrzebuję ich porady. Czasami też cieszą się razem ze mną i wspierają w różnego rodzaju projektach (również tych związanych z życiem osobistym).

Od kilku lat w kontakcie z Aniołami pomagają mi karty anielskie, będące swego rodzaju przesłaniem, pocieszeniem i wskazówką. W odróżnieniu od innych kart (np. tarota), nie służą one do przepowiadania przyszłości, czego akurat nie lubię. Uważam, że człowiek jest kowalem swojego losu i choć schodzi na ziemię z pewnymi ograniczeniami w postaci karmy oraz lekcji, jakich chce doświadczyć – sam powinien decydować o sobie i swoim losie. Wróżby często działają na zasadzie samospełniających się przepowiedni, w które dana osoba uwierzy lub których się przestraszy (a tym samym i tak przyciągnie dane wydarzenie do swojego życia), dlatego zdecydowanie swoją przyszłością wolę zajmować się sama.


Karty te są bezpieczne, pełne dobrej energii, które mają dać nadzieję i przekazać sposób na rozwiązanie problemu. Dzięki konstruktywnym poradom dają nam wskazówkę, ale też możliwość wyboru. Nie determinują one naszej przyszłości. Karty anielskie mają raczej dostarczać delikatnych, pocieszających wiadomości niż określonych czasów, dat i miejsc, które mogą zapewnić karty tarota.”

POBIERZ BEZPŁATNY PDF

 
JAK PRACOWAĆ Z KARTAMI ANIELSKIMI?

Kupując talię kart anielskich, otrzymujemy także książeczkę zawierającą szczegółowe informacje odnośnie tego, jak należy pracować z kartami. Zazwyczaj przedstawionych jest kilka możliwych rozkładów, jakie możemy zrobić i są to np. układ jednej lub trzech kart, w zależności od tego, jak bardzo złożone jest nasze pytanie czy też sytuacja. Bywa, że rozkładamy nawet 10 kart tworząc drzewo życia, które daje przekaz na różne jego sfery i okresy.

Każdy może pracować z kartami anielskimi. 

Bardzo rzadko, ale jednak – zdarza mi się, że wylosowane przeze mnie karty z przesłaniem nie mają żadnego sensu w odniesieniu do mojego pytania. Jeżeli powtarzam je trzykrotnie i wciąż nie otrzymuję odpowiedzi, interpretuję taką sytuację, jako brak zgody na odpowiedź. Odpuszczam i zostawiam temat.
Na szczęście w większości przypadków odpowiedzi Aniołów są trafione, a co ciekawe – kiedy zadaję to samo pytanie używając innych kart – wychodzi praktycznie taka sama odpowiedź. Jest to niesamowite przeżycie i doświadczenie obecności Aniołów, które wszystkim polecam. 🙂

Bywa, że odpowiedź nie jest do końca precyzyjna i wówczas można poprosić Anioły o jaśniejszy przekaz i wylosować dodatkową kartę. 
W pracy z kartami anielskimi ważna jest przede wszystkim intuicja oraz własna interpretacja. Nie trzeba posiadać żadnych szczególnych zdolności, aby się nimi posługiwać.

Karty anielskie są odporne na błędy. Kiedy najbardziej potrzebujemy anielskiego przewodnictwa, czasami trudniej przychodzi nam wyraźnie je usłyszeć, bo przeszkadza w tym stres. Ponieważ karty stanowią bezpośrednie ogniwo łączące Cię z aniołami, omijają one tego rodzaju blokady emocjonalne.

Doreen Virtue

Rozkład kart często nazywany jest PORADĄ ANIELSKĄ i właśnie to w nich cenię – informacja zawarta w kartach oznacza podpowiedź, a nie nakaz “tak właśnie będzie, uważaj!” – karty anielskie nie straszą, a wspierają. Miłość, nie strach. 🙂

Oprócz korzystania z kart w sytuacjach, gdy mamy ważny problem lub pytanie, kart anielskich można używać każdego dnia rano, prosząc o przesłanie na dany dzień.

Czasami może przeszyć nas lekki dreszczyk, gdy zadając konkretne pytanie, np. “Czy powinnam w tej chwili odejść z pracy?” wylosujemy kartę z odpowiedzią “TAK”… 🙂

 
JAKIE KARTY WYBRAĆ?

Posiadam kilka talii kart anielskich, ale najczęściej posługuję się dwoma, trzema ulubionymi.

Należą do nich na pewno dwie moje pierwsze talie, czyli PRZESŁANIA ANIOŁÓW, KAŻDEGO DNIA INNE (Doreen Virtue) i ŚWIETLISTA SIŁA ANIOŁÓW  (Jeanne Ruland). 

Te pierwsze polecam wszystkim, którzy swoją przygodę z kartami dopiero zaczynają. Z kolei te drugie są bardziej wymagające i interpretacja przekazów nie jest już taka prosta dla wszystkich. Dobra wiadomość jest taka, że rodzajów kart anielskich jest całe mnóstwo – jestem przekonana, że każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej przedstawiam te bardziej znane – często ich autorką jest współczesna specjalistka od aniołów Doreen Virtue.
Niektóre karty przedstawione są bez napisów / znaczeń. Omówienie kart znajduje się w dołączonej do talii książeczce.