ARCHANIOŁ URIEL – POMAGA PRZY UZALEŻNIENIACH

Archaniołowie to potężne, niebiańskie energie, posiadające ogromną moc przeciwstawiania się ciemności i złu. Archanioły stoją na czele Aniołów i wspomagają ich pracę; mają również większy zasięg mocy i większe możliwości. Jeżeli Anioł nie jest w stanie poradzić sobie z konkretnym zadaniem, wówczas zwraca się o pomoc do Archanioła. To najwyżsi książęta niebios; stoją w boskiej hierarchii najwyżej.

 

KIM JEST ARCHANIOŁ URIEL

Choć Uriel jest jednym z najwyższych rangą Archaniołów, jest zdecydowanie mniej znany niż Michał czy Gabriel. Jego imię oznacza “Boże Światło” lub “Ogień Boga”. Jego kolory to barwy ognia: czerwień, purpura, żółty, a atrybuty to właśnie ogień, płonąca kula, światło i błyskawica. Jest Aniołem emocjonalności, seksualności i zbawienia. Połączony jest z Czakrą Podstawy. W etiopskiej Księdze Henocha – jest Archaniołem „sprawującym władzę nad gromem i trwogą”. To najbardziej promienny Anioł, który został przedstawiony jako schodzący z nieba na ognistym wozie ciągniętym przez białe konie. Doskonale rozumie ludzkie słabości i właśnie z tego powodu najlepiej radzi sobie z naszymi uzależnieniami – warto zwracać się o pomoc do Archanioła Uriela, jeśli nie możemy poradzić sobie z nałogami, w tym np. uzależnieniem emocjonalnym od partnera. Uriel potrafi sprawić, że nasze emocje staną się dla nas zrozumiałe i będziemy potrafili odkryć prawdziwą przyczynę naszego bólu. Dzięki niemu poradzimy sobie z “negatywnymi” emocjami, takimi jak złość, żal, gniew i rozczarowanie. Uważa się że to Uriel przekazał ludziom kabałę.

 

Uriel jest również mocno związany z ezoteryczną stroną życia – magią, alchemią, astrologią i kosmiczną świadomością.
Może nieprzypadkowo to właśnie dzisiaj 21 grudnia przywołujemy Archanioła Uriela… To on potrafi bowiem przemieniać niskie wibracje w te wysokie. W tę szczególną noc wielkiej koniunkcji Saturna z Jowiszem, poznajemy Uriela… tego który potrafi rozpuścić negatywną energię dręczących nas emocji (3D) i zamienić ją w głębokie zrozumienie i światło (energia 5D). Być może to właśnie Uriel jest dzisiaj mocno obecnym Aniołem u każdego z nas… 🙂

 
KIEDY WARTO PROSIĆ ARCHANIOŁA URIELA O POMOC


– pomaga zrozumieć własne emocje

– wszelkie uzależnienia biorą się właśnie z niezrozumienia emocji oraz braku konfrontacji z nimi – Archanioł Uriel pomaga zrozumieć emocje, poznać źródło uzależnienia, a następnie wydostać się z nałogu

kiedy trzeba ujawni prawdę i wymierzy sprawiedliwość

– pomaga zrozumieć sny i przepowiednie

kiedy brakuje nam wiary w siebie, weny i kreatywności

– podczas szukania pracy

– przy podejmowaniu trudnych decyzji

– pomaga zrozumieć dlaczego coś nam się przytrafia (kiedy brakuje akceptacji dla danej sytuacji)

– pomaga zrozumieć karmę oraz poradzić sobie z jej przepracowaniem (“Co zasiejesz, to zbierzesz”)

– przemienia ciemną energię w jasną (np. usuwa negatywne programy)

pomaga oczyścić Czakrę Podstawy

– uwalnia od wszelkich ograniczeń

 

 

JAK PRACOWAĆ Z ARCHANIOŁEM URIELEM


1. RYTUAŁ “MAGICZNY”

Należy wypisać na małych karteczkach wszystkie emocje, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, np. “wściekłość na ojca”, “żal do byłego męża”, “potworny smutek” itp. Następnie rysujemy czerwony okrąg (kredą na ziemi, markerem na białym brystolu lub np. tworzymy krąg na trawie lub plaży za pomocą czerwonego sznurka). Wrzucamy do środka wszystkie karteczki i prosimy Archanioła Uriela o zabranie tych emocji od nas (jeżeli możemy sobie na to pozwolić – palimy karteczki).


2. Krótka modlitwa:
“Archaniele Urielu świadomie zapraszam Cię do mojego życia, abyś swoim światłem opromieniał mą duszę i oświetlał każdy krok na ścieżce ziemskiego istnienia”

3. Afirmacja:
„Zawsze wypełnia mnie i promieniuje ze mnie Boskie Światło”

4. Należy wypalić czerwoną świecę (do końca) w konkretnej intencji i poprosić Archanioła Uriela o pomoc