“BOSKA MATRYCA” GREGG BRADEN (TRZY KLUCZE)

 

Jest wiele wspaniałych książek poruszających tematykę rozwoju osobistego i duchowego; wiele z nich zahacza również o temat fizyki kwantowej, ponieważ często jest w nich mowa o prawie przyciągania. Jedną z takich książek, która napisana jest w miarę przystępnym językiem, a jednocześnie porusza kwestię fizyki kwantowej, łącząc przy tym naukę, cuda i wiarę jest “BOSKA MATRYCA” Gregga Bradena.

Polecam tę pozycję, a dzisiaj chciałabym przypomnieć kilka poruszonych w niej zagadnień. Na potrzeby tego artykułu wybrałam trzy z dwudziestu kluczy, jakie przedstawia w swojej książce Braden; moim zdaniem jedne z ciekawszych, choć przyznam, że wszystkie są ważne i pomocne w głębszym zrozumieniu prawa przyciągania i rzeczywistości, w jakiej się znajdujemy.

 


KLUCZ 8
NIE WYSTARCZY PO PROSTU POWIEDZIEĆ, ŻE WYBIERAMY NOWĄ RZECZYWISTOŚĆ!

Na pewno niejednokrotnie słyszeliście o tym, aby wyobrazić sobie to czego pragniecie; tworzyć tak zwane wizualizacje. Ważne, aby nasz cel był dla jasny i klarowny, przede wszystkim zaś najważniejsze to wiedzieć, czego się w ogóle chce. Bardzo pomocna bywa przy tym Mapa Marzeń, która jest swoistą latarnią na drodze do spełnienia marzeń i pomaga ukierunkować działanie Wszechświata na realizacje naszych pragnień.
Wizualizacje oraz głośno wypowiedziane życzenia z całą pewnością mają swoją moc stwórczą. To na co zwraca uwagę Gregg Braden w tym punkcie, to fakt, że oprócz wizji naszego celu / marzenia / nowej rzeczywistości potrzebne jest coś jeszcze – być może najważniejsze w prawie przyciągania.

“Mówiąc językiem kwantowym: uczucie jest kluczem.”

Wszyscy wiemy, że nie wystarczy powiedzieć “Jestem bogaty”, aby takowym się stać. Kwestią najważniejszą przy wizualizacjach jest UCZUCIE.
Jeśli naprawdę poczujesz się bogaty i będziesz zachowywał się przy tym jak bogaty – konsekwencją twoich działań będzie odzwierciedlenie tego stanu w rzeczywistości. Jednak to uczucie jest właśnie kluczem, to emocje jakimi emanujesz – kreują. 

“Musimy najpierw mieć uczucie uzdrowienia, obfitości, pokoju i odpowiedzi na nasze modlitwy o dobrostan w naszych sercach tak, jakby już nastąpiły zanim staną się rzeczywistością w naszym życiu.”

 
KLUCZ 11
MAMY WSZELKĄ MOC, JAKIEJ POTRZEBUJEMY, ABY STWORZYĆ ZMIANY, KTÓRE WYBIERZEMY.

W tym miejscu Braden przypomina o mocy naszego umysłu, potędze podświadomości, ale też świadomości oraz zasadzie mówiącej o tym, że ENERGIA PODĄŻA ZA UWAGĄ.
To jak obecnie wygląda nasze życie, nie jest niczym innym, jak naszym własnym dziełem, stworzonym mniej lub bardziej świadomie – zazwyczaj oczywiście mniej. Kreujemy poprzez nasze myśli i słowa, które prowadzą do konkretnych działań, a te do takich a nie innych efektów. Dla przykładu: jeżeli dziś zadasz sobie pytanie “Co mogę zrobić, aby znacząco poprawić swoją sytuację finansową?“, a dwie godziny później Wszechświat podsunie ci reklamę Kursu “Przyciągnij Pieniądze w 14 dni” i ty na nią zareagujesz – rozpoczniesz Kurs, zmienisz swoje negatywne wzorce myślowe dotyczące pieniędzy, a następnie zaczniesz działać zgodnie z wiedzą, jaką nabędziesz – to efekt w postaci obfitości pojawi się w twoim życiu. Jeżeli tego samego dnia nie zadasz sobie pytania, jak możesz poprawić swoją sytuację finansową, nie skierujesz swojej uwagi na możliwe rozwiązania i nie przyciągniesz odpowiedzi w postaci wspomnianego Kursu, czy choćby książki – nadal kreujesz; z tym, że nie to czego chcesz. Przytaczam tę historię, bo wydarzyła się ona właśnie dziś w przestrzeni mojej znajomej.

Podany w książce przykład dotyczył natomiast zdrowia. Młody mężczyzna zachorował na rzadką chorobę serca i był w stanie ciężkim, gdy spotkał się z człowiekiem znanym jako Neville (wizjoner, nauczyciel duchowy). Powiedział on choremu, aby ten wyobrażał sobie dwa razy dziennie, że jest całkiem zdrowy, a przed oczami miał scenę, gdy lekarz prowadzący sam nie dowierza w to co widzi i tylko powtarza “To cud, to cud!”. Technika ta zadziałała i mężczyzna uzdrowił się przy pomocy własnego umysłu – a choroba była teoretycznie nieuleczalna.

“Istnieje cienka linia między rzeczywistością, a wyobraźnią”
William Blake

Warto pamiętać, że nasz umysł często jest jedynym ograniczeniem między nami, a naszymi marzeniami. Pamiętajmy, że naprawdę mamy moc, potrzebną do zmian, jakich tylko chcemy! Problem polega na tym, że większość z nas nie korzysta z tej mocy lub nawet nie zdaje sobie z niej sprawy.

To trochę tak, jakby siedzieć na skrzyni pełnej skarbów i mówić, że jest się biednym.

 


KLUCZ 19
NASZE PRAWDZIWE PRZEKONANIA SĄ ODZWIERCIEDLANE W NASZYCH NAJINTYMNIEJSZYCH ZWIĄZKACH

Warto przypomnieć sobie, czym jest zasada lustra. Kiedy nosimy w sobie lęki oraz silne i negatywne wzorce wyniesione z dzieciństwa, naturalnym jest, że nasze związki ukażą nam tę prawdę o nas samych. Jeżeli na głębokim poziomie wierzymy, że nie jesteśmy godni miłości, to nasz partner ukaże nam to w naszej rzeczywistości na tyle wyraźnie, byśmy zauważyli. Od nas zależy jak szybko zrozumiemy płynącą z tego lekcje i jak długo będzie on trwała.
Jeżeli panicznie boimy się zostać zdradzeni, to również nasz związek ten właśnie lęk będzie nam prezentował poprzez nieprzyjemne sytuacje do czasu, aż sobie z tym problemem poradzimy. Przede wszystkim zauważymy, że to problem i że to nasz problem – a nie partnera.

Można mieć oczywiście pozytywne przekonania na swój temat i również będą one odzwierciedlane w naszych związkach – nie tylko tych romantycznych, ale również przyjacielskich oraz w relacjach rodzinnych. Pamiętajmy, że to czego się boimy oraz to w co podświadomie wierzymy – będzie ukazane w naszych najważniejszych relacjach. Zamiast się obrażać i oskarżać partnera o jego niewłaściwe zachowanie – wyciągnijmy z tego wnioski dla siebie, zauważmy tę prawdę o sobie – bo właśnie po to jest nam ukazywana. By poznać i pokochać siebie takiego, jakim się jest. Najciekawsze jest to, że gdy tylko nam się to uda – te negatywne wzorce natychmiast zostaną uzdrowione, a sytuacja która do tej pory powtarzała się i raniła nas – przestanie pojawiać się w naszej przestrzeni.

KSIĄŻKA: JAK DZIAŁA ENERGIA, CZYLI ROZWÓJ DUCHOWY OD PODSTAW