ARCHANIOŁ METATRON

 

“Nie musisz niczego robić. Droga jest następująca: być, czynić, mieć”.
Przesłanie Archanioła Metatrona.

 

Najwyższy rangą Archanioł o największej mocy, a jednak nie wszystkim znany: METATRON – król Aniołów.
Jego imię wskazuje, że jest on najbliżej Boga, umiłowany przez niego jeszcze za życia, gdyż zanim Metatron stał się aniołem, był człowiekiem (Henochem) –

Bóg włożył swą własną koronę na głowę Henocha i dał mu 72 skrzydła. a do tego niezliczoną ilość oczu. Ciało jego przemieniło się w płomień, ścięgna w ogień, kości w żar, oczy w lampy, a włosy w promienie światła.” – („Mity Hebrajskie” Graves, Patai, str. 106)

Od wtedy zapisuje ludzkie losy w Księdze Życia, będąc jednocześnie kronikarzem Boga. Jeden z najbardziej tajemniczych aniołów; jego śpiew powołuje do życia kolejne zastępy Aniołów.

Metatron będący na szczycie wzywa do tego, aby szczyty (twórczości) zdobywać: wydobyć z siebie twórczą siłę, zrobić coś, czego nikt jeszcze nie zrobił, podążać ścieżką, którą nikt nie podążał, zrozumieć coś, czego nikt do tej pory nie zrozumiał, przecierać nowe szlaki, tworzyć nowe wynalazki, odkrywać nowe miejsca.
Jednocześnie stoi na straży harmonii, pokoju i miłości.

Jego oblicze promieniuje oślepiającym blaskiem, dlatego mówi się, że nie można zobaczyć jego twarzy – świeci niczym Słońce.

 

Archanioł Metatron przypomina, aby nie wyrządzać szkody innym istotom – nic nie pozostaje niezauważone.
Ukazuje się niekiedy jako nagłe olśnienie lub pomysł. Na ziemi troszczy się, by ludziom nie zabrakło jedzenia. Według Kabały, Metatron był aniołem, który prowadził dzieci Izraela przez pustynię. Podobno był też inkarnacją Mesjasza.

Pomaga uporać się z nałogami, destrukcyjnymi wzorcami, ludzkimi słabościami oraz co ciekawe – za sprawą Prawa Łaski może anulować karmę (“Nad prawem karmy jest prawo łaski”). Możliwe jest to jedynie wówczas, gdy go o to poprosimy, a przy tym wyraźnie widać, że zrozumieliśmy swoje lekcje i nie zamierzamy powtarzać dotychczasowych błędów.

Ponieważ Metatron sam był człowiekiem, nie ma problemu ze zrozumieniem ludzkich słabości. Jest mediatorem między światem duchowym, a materialnym.

 

WZYWAMY METATRONA W NASTĘPUJĄCYCH SPRAWACH:

pomaga człowiekowi wypełnić misję, z którą ten przyszedł na świat
– kiedy zgubiliśmy się na swojej drodze i nie wiemy co robić – jaką drogę obrać, jaką decyzję podjąć
– możemy prosić Metatrona o pomoc w każdej sytuacji: duchowej, fizycznej i materialnej
– gdy przeżywamy kryzys twórczy
– Metatron pomaga… schudnąć (zachować umiar w jedzeniu)
– usuwa blokady w ciele i umyśle
oczyszcza aurę / usuwa negatywne energie
– pomaga osiągnąć stabilizację w życiu
może oczyścić karmę
– wzywamy go, gdy chcemy usunąć klątwę rodową

 

INFORMACJE DODATKOWE

Kamień szlachetny – Diament

Kolor – Złoty / oślepiająca biel

Kadzidło – Żywica

Planeta – Uran / Neptun (w zależności od źródła – w niektórych podane jest jakoby miał wpływ na wszystkie planety)

Atrybuty – Ogień, Światło, Klucze, Pióro, Księga

⬇ KUP TERAZ ⬇

 
ARCHANIOŁ MATATRON

”JAM JEST Bożą Obecnością, budzącym głęboką część głosem stworzenia. JAM JEST boskim ożywionym światłem w działaniu. Moje potężne siły napełniają każdą formę życia miłością. Jestem Wszechwiedzącym, jestem ostatnim stopniem wtajemniczenia i mądrości. JAM JEST płonącym ogniem twoich obaw, które nie pochodzą z praźródła. Łącząc się ze mną zbudzisz prawdziwą siłę twojego twórczego ducha. Naucz się tańca z żywiołami i pieśni stworzenia. Również ty potrafisz ją śpiewać”

KARTY ANIELSKIE “ŚWIETLISTA MOC ANIOŁÓW”

 

W kontakcie z Archaniołem Metatronem pomaga również zapalenie białej świecy.