BŁĘDNE PRZEKONANIA NA TEMAT PIENIĘDZY I JAK JE ZMIENIĆ

Czy zgodzisz się ze mną, że pieniądze to możliwości, a brak pieniędzy to ograniczenia?

Te możliwości dają poczucie wolności, której nie daje ciągły dyskomfort spowodowany dołkiem finansowym i permanentnie odczuwanym brakiem. Bardzo bym chciała, żeby wszyscy ludzie mieli jak najwięcej możliwości i jak najmniej ograniczeń. Dlatego po raz kolejny poruszam temat błędnych przekonań na temat pieniędzy. 

Jak się okazuje – posiadanie pieniędzy lub ich brak, nie jest czymś narzuconym z góry i niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, możesz ją zmienić – zatem nie pozostaje nic innego, jak podjąć działanie i zrobić wszystko co możesz, aby tak się właśnie stało. Prawo Przyciągania, prawi założenia i siła naszej podświadomości – wszystko ma związek z naszymi wewnętrznymi przekonaniami, dlatego sprawdźmy jak to wygląda w przypadku kłopotów finansowych. 

Z uwagi na własne doświadczenia (permanentny brak pieniędzy, niezależnie od ilości ich zarabiania), nie miałam wyboru i MUSIAŁAM dowiedzieć się wszystkiego na temat pieniędzy – dlaczego jedni ludzie je mają, a inni nie. Jaka jest różnica między nimi i co dokładnie ją powoduje.
Czy naprawdę można urodzić się biednym, a umrzeć bogatym? Tych pytań miałam bardzo wiele i potrzebowałam kilku lat, żeby znaleźć właściwe odpowiedzi.
Dzięki tej wiedzy w pierwszej kolejności zmieniłam swoją sytuację finansową, potwierdzając tym samym, że przekucie teorii w praktykę daje realne efekty.

Następnie w 2018 roku stworzyłam Kurs Online – Przyciągnij Pieniądze w 14 dni!, z myślą o ludziach, którzy podobnie jak ja w tamtym czasie, chcieliby przestać martwić się o stan swojego konta, zacząć żyć w takich warunkach, na jakie zasługują i robić to na co mają ochotę, a nie to co muszą.

KREOWANIE OBFITOŚCI - PRACA Z PODŚWIADOMOŚCIĄ

 
CZAS NA KONKRETY!

Poniżej przedstawiam trzy najpopularniejsze błędne przekonania na temat pieniędzy wraz z wyjaśnieniem, na czym polega błąd (w myśleniu) i co należy zrobić w danym przypadku.

 

1. “Bogaci to cwaniaki, manipulanci i wykorzystywacze.”

BŁĘDNE PRZEKONANIE: bogaty = zły

Takie błędne przekonanie mogło wziąć się prawdopodobnie z tego, jak o bogatych ludziach wyrażali się Twoi rodzice lub osoby, które uznawałeś za autorytet.
Swoją rolę niewątpliwie odegrał także kościół przez wmawianie ludziom, że bieda jest cnotą. (Nie, nie jest. Bieda to bieda.)
“Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego.” – słuchanie takich głupot od najmłodszych lat, kiedy umysł dziecka chłonie wszystko jak gąbka, niestety nie może dać innego owocu, jak wiara w to, że bogaty człowiek jest złym człowiekiem. Nikt nie chce być zły, dlatego podświadomie nie pozwoli sobie na zarabianie “dużych” pieniędzy.

Jak zmienić to przekonanie?
Znajdź przynajmniej 10 przykładów ludzi, którzy są bogaci, a do tego pomagają innym i są dobrymi ludźmi.
Poza tym doszli do majątku tylko i wyłącznie własną, uczciwą pracą.
Takich ludzi jest mnóstwo – mogłabym podać nazwiska, ale nie o to chodzi.
Niech to będzie Twoja praca – musisz przekonać sam siebie, a im więcej włożysz w to energii, tym szybciej Twoja podświadomość przyjmie nowe przekonanie za swoje. A następnie odzwierciedli je w Twoim życiu.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że pieniądze nie są ani dobre, ani złe.
Jeżeli pieniądze trafiają w ręce dobrego człowieka – on robi z nich dobry użytek.
Jeżeli trafią w ręce złego – on robi z nich zły użytek.
To człowiek nadaje kierunek pieniądzom – one same nie mają takiej mocy.

 

2. Pieniądze nie są najważniejsze w życiu.

To jest przekonanie ludzi biednych, którzy próbują sobie jakoś wytłumaczyć własne niepowodzenie w kwestiach finansowych – mówią wówczas, że pieniądze nie są najważniejsze.
Samo to zdanie nie ma większego sensu, bo to tak jakby powiedzieć “Ręce nie są najważniejsze.” lub “Ważniejsze od nóg są ręce.” – a prawda jest taka, że wszystko jest ważne.
Miłość jest ważna, rodzina jest ważna, zdrowie jest ważne i pieniądze są ważne.
Brak w którejkolwiek z tych dziedzin powoduje dyskomfort, zatem należy zadbać o nie wszystkie.

Ponadto takie myślenie odpycha od Ciebie pieniądze, ponieważ zastanów się, czy osoba której powiesz “Nie jesteś najważniejsza” będzie miała ochotę stworzyć z Tobą dobrą relację? Raczej nie, prawda?
Tak samo jest w przypadku działania energii pieniędzy – wysyłając w ich kierunku informację, że nie są najważniejsze – po prostu nie zechcą do Ciebie przyjść.

Zmienimy to błędne przekonanie, po prostu uświadamiając sobie, że pieniądze są ważnerównież w kontekście rodziny i zdrowia. Bo właśnie to dzięki pieniądzom zapewnimy sobie i naszym najbliższym lepsze życie.

 

3. Trzeba ciężko pracować, aby mieć wystarczającą ilość pieniędzy.

“GDYBY CIĘŻKA PRACA PROWADZIŁA DO BOGACTWA, TO NAJBOGATSI BYLIBY NIEWOLNICY.”

Dokładnie tak.
To błędne przekonanie wzięło się stąd, że praktycznie normą stało się to, że ludzie wymieniają swój czas na pieniądze.
Zatem ich rozumowanie wygląda w ten sposób – Im więcej czasu spędzę w pracy, tym więcej pieniędzy będę mieć.

Zarabianie pieniędzy przez większość ludzi polega na tym, że odsiadują oni określoną ilość godzin w danym miejscu (zazwyczaj robiąc coś czego nie lubią albo coś co ich nie interesuje) i za to “wysiedzenie” 40 godzin w tygodniu otrzymują określone (zazwyczaj kiepskie) wynagrodzenie. 

Różnica (W MYŚLENIU!) między ludźmi biednymi, a bogatymi jest taka, że ci drudzy wymieniają swoją wiedzę na pieniądze – wówczas czas nie ma znaczenia.
Spora część bogatych ludzi pracuje tylko po 2-5 h godzin dziennie przez 3-4 dni w tygodniu. Jeśli pracują więcej, to tylko dlatego, że to lubią, a nie dlatego, że muszą to robić. 

Tacy ludzie nie oszukują ani nie kradną – po prostu zamiast pracować ciężko, pracują MĄDRZE. Któregoś dnia ruszyli swoje cztery litery i zdecydowali, że zasługują na coś lepszego. A potem wzięli się do pracy – i zamiast pracować na marzenia swojego szefa, zaczęli pracować na swoje własne. 

 

Na koniec dodam do tej listy jeszcze jeden często powtarzający się problem, jaki pojawia się w momencie, gdy obwiniasz kogokolwiek poza sobą za stan swoich finansów.
On mi zabrał. Ona powinna dać. To przez niego nie mam. To przez sytuację w kraju / krach na giełdzie / konkurencję. Cokolwiek.
Jak ze wszystkim w życiu – w momencie, kiedy przerzucasz odpowiedzialność na coś zewnętrznego, automatycznie pozbawiasz się kontroli nad tym obszarem.
Nie mając kontroli – nie możesz mieć wpływu na swoje pieniądze. Warto sobie przemyśleć ten temat.

Pamiętaj, że Twoje emocje to wibracje – chcesz przyciągnąć obfitość, emanuj nią już teraz!

Zastanów się, jakie jeszcze możesz mieć błędne przekonania – a następnie, tak szybko, jak to tylko możliwe – zmień je!