10 NAWYKÓW SZCZĘŚLIWYCH LUDZI

 

Prawie zawsze coś stoi nam na drodze do szczęścia.
Szczęścia – mistycznego stanu, w którym to nic i nikt nam nie przeszkadza w radosnym doświadczaniu przyjemnej rzeczywistości.
Tak jawi się nam właśnie szczęście.
Również prawie zawsze, uzależniamy to wspaniałe uczucie od czynników zewnętrznych.
Zatem, aby poczuć się w pełni szczęśliwymi, MUSIMY:
– więcej zarabiać / wygrać w totolotka
– mieć partnera / mieć lepszego partnera
– mieć więcej czasu
– być w pełni zdrowym i sprawnym
– mieć lepsze: dom, samochód, ubrania
– mieć idealną figurę (a przynajmniej 5 kg mniej)
– mieszkać w kraju, w którym nie ma polityków (ponieważ ci zdecydowanie potrafią odbierać człowiekowi spokój i dobry nastrój)
etc.

Pomimo, że wszystkie poradniki na temat rozwoju osobistego i duchowego trąbią o tym, że szczęścia nie należy szukać na zewnątrz (w wyżej wymienionych aspektach), to mało komu rzeczywiście udaje się to zrobić.

Spróbujmy zatem raz jeszcze.
Jeżeli szukasz przyjemności na zewnątrz, to tak jakbyś zaciągał kredyt, który prędzej czy później przyjdzie Ci spłacić.
Ponadto jeżeli poczucie szczęście zostało Ci dane (w formie związku, samochodu czy pieniędzy) to oznacza tylko tyle, że może być Ci w każdej chwili odebrane. I Ty o tym wiesz – dlatego się boisz. Boisz się, że chłopak Cię zdradzi, że samochód ukradną, że pieniądze się skończą.
Zatem nie tylko zaciągasz kredyt na szczęście (za które przyjdzie Ci zapłacić – tak działa energia), ale na dodatek nie jest to pełne szczęście, gdyż jest podszyte strachem o jego utratę. Czy tego chcesz? Czy o taki rodzaj szczęście Ci chodziło?


Szczęście nie jest czymś, co można nam dać lub zabrać.
Szczęście to po prostu stan umysłu (tylko tyle i aż tyle!) – i to Ty podejmujesz decyzję, czy chcesz siebie w ten stan wprowadzić, czy też nie.
To nie pieniądze, nieidealny partner, czy kraj w którym mieszkasz odbierają Ci możliwość bycia szczęśliwym człowiekiem – robisz to Ty.
Tylko i wyłącznie Ty – każdego dnia.

Zatem, jeżeli nie jesteś dziś szczęśliwy, to – chcesz czy nie – pretensje możesz mieć tylko do siebie.
Niech ten artykuł uświadomi Ci dobitnie, że większość ludzi nie jest szczęśliwa tylko dlatego, że nie rozumieją definicji szczęścia – to stan, a nie rzecz.

Poniżej 10 nawyków naprawdę szczęśliwych ludzi.

Spróbuj wdrożyć je w swoje życie przez co najmniej 5 dni, a efekty Cię mocno zaskoczą!

 
1. Bądź wdzięczny.

Wdzięczność jest ogromną siłą, która realnie wpływa na nasze samopoczucie i myśli, a co za tym idzie – wydarzenia.
Jeżeli codziennie będziesz robił listę 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczy i tę wdzięczność NAPRAWDĘ poczujesz – przekonasz się, jak potężne jest to narzędzie do poprawy jakości swojego życia.

2. Przestań się porównywać.

Czasami spoglądasz na uśmiechnięte twarze znajomych na fb i myślisz sobie, że tak bardzo im zazdrościsz. Polubisz post, napiszesz pod nim kilka miłych słów – wiadomo. Prawda jest jednak taka, że czujesz się źle. Bo oni mają lepiej. Tylko, że nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego, że na tym polega robienie zdjęć i wrzucanie ich do mediów społecznościowych. Nikt nie publikuje zdjęcia na którym ma zapłakane oczy z podpisem “Tak spędzam weekend”.
Skąd wiesz, czy te szczęśliwe wyglądające osoby na zdjęciu przed chwilą nie miały poważnej kłótni? Skąd wiesz, jakie kto przeżywa dramaty i czy na pewno nie są one bardziej przykre od Twoich? Nie wiesz tego.
Porównywanie się nie ma sensu. Zawsze ktoś będzie miał lepiej od Ciebie, a ktoś inny gorzej. Zawsze ktoś będzie w czymś lepszy od Ciebie, a ktoś inny gorszy. Czasami wypadniesz lepiej, a czasami gorzej – i w zależności od tego z kim się akurat porównasz, taki będzie werdykt. Natomiast nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością ani prawdą o Tobie. Jesteś jaki jesteś. To jest prawda o Tobie.

3. Nie rozpamiętuj krzywd.

Brak wybaczenia i ciągłe wracanie do przykrych wydarzeń z przeszłości zdecydowanie potrafi zatruć życie. Takie uczucia nie tylko wyniszczają i prowadzą do poważnych chorób, ale też odbierają spokój. Jeżeli masz problem z wybaczeniem, polecam Ci wspaniałą książkę “RADYKALNE WYBACZANIE”, dzięki której inaczej spojrzysz na swoją przeszłość. Niezależnie od tego, postaraj się pamiętać, że skupiając się na tym co było złego – nie dajesz sobie szansy na lepszą przyszłość.

4. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi.

Z kim się zadajesz, takim się stajesz, wiemy o tym. Jeżeli otaczasz się samymi negatywnymi ludźmi, którzy ciągle narzekają i emanują niską energią i ludzi tych jest ogromna większość – będzie Ci raczej trudno zachować pozytywne nastawienie. Warto co jakiś czas robić przegląd swoich znajomości i podejmować świadomą decyzję o tym, kto w Twoim życiu powinien zostać, a kto nie. Kto ma na Ciebie dobry wpływ, a kto niekoniecznie. To Twoje życie – żyj świadomie.

5. Korzystaj ze zdobytej wiedzy.

Choćby i te 10 punktów. Od przeczytania tego artykułu nie staniesz się szczęśliwy. Natomiast jeśli wdrożysz te punkty w swoje życie, zdecydowanie poczujesz różnicę. Czytasz mądre książki, oglądasz webinary i kupujesz Kursy. Jednak wcale nie czerpiesz z nich tak naprawdę. Daj sobie szansę na lepsze życie – zrób to! Jednak, aby coś się zmieniło, musisz zacząć tę wiedzę wprowadzać w życie. Teoria to za mało.

 
6. Pamiętaj o aktywności fizycznej.

Taki banał, a jednak. Ruch na świeżym powietrzu, przynajmniej 15-minutowy spacer, czy konkretny intensywny sport, który wspaniale uwalnia endorfiny.
Spróbuj i zobacz, jak zwykła jazda na rowerze może pozytywnie wpłynąć na Twój nastrój.

7. Medytuj.

Medytacja pomaga w depresji oraz złym samopoczuciu. Wpływa na kreatywność i jest niezwykle pomocna przy bezsenności. Pozwala ukoić nerwy i wyciszyć się. Na dodatek naprawdę działa, nic nie kosztuje i zajmuje 15 minut dziennie. Regularna medytacja zdecydowanie pomaga podnieść odczuwalne poczucie szczęścia. Wystarczy zacząć ją praktykować!

8. Dbaj o siebie i swoje potrzeby.

Kochaj siebie. To znaczy – nie truj się. Jeżeli wiesz, że papierosy i alkohol szkodzą – nie podawaj sobie trucizny. Nie przejadaj się. Zwracaj większą uwagę na to co jesz. Nie zwlekaj z wizytą u lekarza, kiedy coś Ci dolega. Zadbaj o ruch. Nie krytykuj siebie. Naucz się mówić “nie”. Bądź swoim przyjacielem – kiedy siebie polubisz, a wreszcie pokochasz bezwarunkowo – Twoje samopoczucie poprawi się i poczujesz się lepiej sam ze sobą.

9. Zrób coś dla innych.

Podobno, kiedy jest nam bardzo źle i nie wiemy co ze sobą zrobić – powinniśmy pomóc komuś innemu. Nasza uwaga przekieruję się wówczas na coś innego, a jednocześnie poczujemy się dobrze – bo pomaganie nas wznosi i uskrzydla. Wiedza, że naprawdę udało nam się komuś pomóc – zawsze wywołuje uśmiech – taki wewnętrzny, prawdziwy.

10. Akceptuj.

Wiesz o tym, że nie możesz zmienić przeszłości prawda? Zatem dalsze zajmowanie się nią po prostu nie ma sensu. Nie rób rzeczy, które nie mają sensu. Zaakceptuj, że nie zmienisz tego co się stało. Pozwól sobie na to. Być może jest to trudne zadanie (w zależności od tego o co chodzi), ale pomyśl czy życie w permanentnym smutku nie jest jeszcze trudniejsze…?
Druga kwestia jest taka, że im bardziej stawiasz czemuś opór, im bardziej się nie godzisz i im bardziej nalegasz – tym bardziej nic się nie zmieni. Blokujesz w ten sposób przepływ energii i uniemożliwiasz sobie jakąkolwiek poprawę sytuacji.

 

ŻYCZĘ WSZYSTKIM DUŻO MIŁOŚCI I ZROZUMIENIA, ŻE SZCZĘSLIWYM MOŻNA BYĆ CHOĆBY ZARAZ! NIE TRZEBA NA NIC CZEKAĆ! 😉