ARCHANIOŁ GABRIEL

 

Archanioły to potężne byty duchowe, ogromne niebiańskie energie, które posiadają wielką moc przeciwstawiania się ciemności i złu. Archanioły stoją na czele Aniołów i wspomagają ich pracę; mają również większy zasięg mocy i większe możliwości. Jeżeli Anioł nie jest w stanie poradzić sobie z konkretnym zadaniem, wówczas zwraca się o pomoc do Archanioła. To najwyżsi książęta niebios; stoją w boskiej hierarchii najwyżej.


KIM JEST ARCHANIOŁ GABRIEL

Gabriel jest pośrednikiem między Bogiem (Wszechświatem), a ludźmi. Z tego powodu przedstawiany jest na obrazach z trąbką, jako posłaniec, który obwieszcza boskie nowiny i wiadomości ludziom, ubrany w białą szatę, gdyż to jego kolor przewodni (czasami też srebrny). Jego imię oznacza “Bóg jest siłą”. Swoją sławę zawdzięcza wszystkim najpopularniejszym religiom – jego imię znajdziemy w Biblii (to on zwiastował Marii poczęcie Jezusa), Koranie oraz Kabale. Należy też do Wielkiej Trójcy Archaniołów – razem z Michałem i Rafałem. Przypisany jest mu Księżyc. 


To anioł komunikacji (związany z Czakrą Gardła) patron pisarzy, filatelistów, pracowników łączności, pocztowców, dyplomatów, pracowników radia i telewizji. Przynosi nam informacje i prorocze sny. Pomaga zrozumieć język aniołów, dlatego jeśli chcesz się z nimi porozumieć lub nauczyć się odczytywać znaki anielskie, a masz z tym problem – przywołaj Archanioła Gabriela. On zrozumie cię najlepiej, ponieważ ma najbliższy kontakt z człowiekiem ze wszystkich archaniołów. Pomaga poszerzyć działanie intuicji. Wspiera w nowych, kreatywnych projektach oraz rozwiązaniach.
Jest łagodniejszy od Archanioła Michała i posiada sporo energii kobiecej, co nie znaczy, że nie jest potężny. Wręcz przeciwnie – jest jednym z najpotężniejszych Archaniołów i warto poznać jego umiejętności.

Gabriel jest również związany z różnymi formami magii, alchemii, pracy z intuicją, zdolności psychotronicznych, jasnowidzenia, wróżenia, podróży astralnych i medycyny energetycznej. Jest Archaniołem najbardziej kojarzonym z kobietami i cyklami kobiecymi.


Prosząc go o pomoc warto przygotować się na ciężką pracę, ponieważ będzie on motywował i determinował nasze działania, aż do ukończenia zadania.

 

KIEDY WARTO PROSIĆ ARCHANIOŁA GABRIELA O POMOC

kiedy nie wiemy jaki jest cel naszej drogi i jaka jest nasza misja
(możesz się tego dowiedzieć zamawiając Indywidualny Portret Numerologiczny)
– kiedy martwimy się o nasze dzieci (Archanioł Gabriel jest ich najlepszym opiekunem, poza Aniołem Stróżem oczywiście)
– w sytuacji, gdy nie można zajść w ciążę
– w problemach rodzinnych
kiedy mamy problem z wybaczeniem / brakuje nam empatii
kiedy potrzebujemy natchnienia (patron pisarzy)
– kiedy chcemy uzyskać informację odnośnie tego co się wydarzy, np. podczas snu (Archanioł Gabriel zsyła na nas wówczas prorocze sny)
– okazuje się pomocny również w zniwelowaniu zaklęcia lub rzuconego uroku
– oczyszcza atmosferę w domu lub pracy

 


JAK PRACOWAĆ Z ARCHANIOŁEM GABRIELEM

1. Wypowiadając afirmację:

Archaniele Gabrielu, wypełnij mnie wirem doskonałego biało-złotego światła, które oczyszcza całe moje ciało i łączy je w jedną szczęśliwą całość.

2. Poprzez krótką modlitwę:

Gabrielu spłyń
na mnie natchnieniem.
Daj mi siłę i intuicję.
Proszę oczyść moją Drogę.

3. Zapalając białą święcę i prosząc Archanioła Gabriela o obecność przy nas. 

4. Wzywając Archanioła Gabriela własnymi słowami – jest to Archanioł, który ma najlepszy kontakt z ludźmi, dlatego niezależnie od tego jak go przywołamy – na pewno nas usłyszy.