W JAKICH SPRAWACH WZYWAMY ARCHANIOŁA MICHAŁA?

Różnica między Aniołem, a Archaniołem jest mniej więcej taka, jak między posterunkowym, a komisarzem policji. Archanioły stoją na czele Aniołów i wspomagają ich pracę; mają również większą moc i większe możliwości.
Jeżeli Anioł nie jest w stanie poradzić sobie z konkretnym zadaniem, wówczas zwraca się o pomoc do Archanioła. To tzw. najwyżsi książęta niebios; stoją w boskiej hierarchii najwyżej.

Jakiś czas temu pisałam artykuł na temat 7 promieni anielskich, w którym opisałam siedmiu głównych Archaniołów, jednak warto mieć na uwadze, że nie są to wszyscy Archaniołowie – jest ich bowiem znacznie więcej (np. niewymieniony wielki Archanioł Metatron).
Wyszczególnia się WIELKĄ TRÓJKĘ wśród ARCHANIOŁÓW: Michała, Rafała i Gabriela – wszyscy obchodzą swoje święto 29 września.
Najwyższym z nich jest Archanioł Michał i to właśnie jego postać poznacie dzisiaj bliżej.

 
KIM JEST ARCHANIOŁ MICHAŁ?

Imię Michał oznacza “Któż jak Bóg”. Od wieków występuje w literaturze oraz innych dziedzinach sztuki i jest jednym z najbardziej rozpoznawanych Aniołów.
Pokazywany jest zawsze z mieczem i tarczą z napisem „Quis ut Deus” (łac. “Któż jak Bóg”), a kolorem do niego przypisanym jest zazwyczaj niebieski – czasami z domieszką złotego. Archanioł Michał odpowiedzialny jest przede wszystkim za bezpieczeństwo, dlatego właśnie on jest patronem policjantów, żołnierzy i wojska, a swego czasu także rycerstwa.

Uznawany jest również za obrońcę sprawiedliwości oraz dodaje odwagi do działania.
Chroni nas również przed niskimi energiami oraz złym wpływem otoczenia.

Archanioł Michał to silna męska energia, której żeńskim wsparciem (uzupełnieniem) jest Lady Faith, czyli Archaii Wiary. Pomaga ona poznać siebie i kieruje uwagę człowieka na duchowość i jego wnętrze. Dodatkowo wraz z Archaniołem Michałem wspiera służby mundurowe.

 
W JAKICH SPRAWACH WZYWAĆ ARCHANIOŁA MICHAŁA?

kiedy jesteśmy w niebezpieczeństwie lub po prostu nie czujemy się bezpiecznie – wówczas wzywamy Archanioła Michała, na przykład takimi słowami:
“Archaniele Michale, proszę, przybądź do mnie. Potrzebuję twojej pomocy!”

– kiedy brakuje nam odwagi do działania

– kiedy boimy się zmian

– kiedy nie pamiętamy lub nie wiemy, jaki jest nasz cel życiowy

– kiedy czujemy, że “zgubiliśmy siebie” – pomaga odnaleźć wewnętrzne światło w sobie

– kiedy popsuje się nam jakieś urządzenie elektroniczne, możemy poprosić o pomoc w naprawieniu go

– kiedy chcemy łagodnie, ale stanowczo zerwać więzi z kimś, z kim relacja nam już nie służy

– kiedy potrzebne są egzorcyzmy – wzywany jest zawsze Archanioł Michał, który skutecznie usuwa siły nieczyste oraz niskie energie z człowieka

 

JAK PRACOWAĆ Z ARCHANIOŁEM MICHAŁEM?

Możemy najzwyczajniej w świecie wezwać Archanioła Michała i poprosić o pomoc w kłopotliwej dla nas sprawie.
Jeśli jednak chcemy, aby jego energia była z nami przez cały czas, możemy zaopatrzyć się w medalion z jego wizerunkiem; może być to orgonit lub kamień szlachetny, czy nawet pierścień. Możemy także użyć jego zdjęcia / obrazu. Jeśli zapalimy niebieską świecę – również będzie łatwiej przywołać tego konkretnego Archanioła.

Innym znanym sposobem na otrzymanie pomocy od Archanioła Michała, jest wizualizacja, w której wyobrażamy sobie, że otacza nas niebieska kula energii.

Zachęcam również do wykonania oczyszczającej medytacji:

 
CIEKAWOSTKA ZWIĄZANA Z JOANNĄ D’ARC I ARCHANIOŁEM MICHAŁEM


Joanna D’Arc żyła w XV wieku i dokonała cudu, bowiem jako młoda kobieta (w tamtych czasach!), poprowadziła wojska francuskie do zwycięstwa nad Anglią podczas Wojny Stuletniej. Miała ona widzenia oraz słyszała głosy (podobno samego Boga), które kierowały jej działaniami i dodawały odwagi.
Ciekawostką jest to, że objawiał się jej również Archanioł Michał, a umierając, wołała: “Święty Michale, Święty Michale! Nie, moje głosy mnie nie zawiodły, Bóg mnie posłał.”