NÓW KSIĘŻYCA – NOWY POCZĄTEK

 

Pamiętając z lekcji geografii, że księżyc wpływa na przypływy i odpływy wód (tzn. pływy morskie), a z lekcji biologii, że człowiek składa się w 70% z wody, wysnuć można słuszny wniosek, że księżyc działać będzie również na człowieka. Ponad rok temu pisałam artykuł na temat tego, jak ogólnie wpływa na nas Księżyc, natomiast dzisiaj chciałabym skupić się konkretnie na NOWIU KSIĘŻYCA.

Choć zjawisko to jest zdecydowanie mniej widowiskowe niż PEŁNIA, to warto wiedzieć, że jest to bardzo dobry energetycznie czas, który można pozytywnie wykorzystać do szybszej realizacji swoich planów.

W czasie Nowiu dostajemy bowiem tzn. czystą kartę i możemy spokojnie przystąpić do tworzenia “od nowa”.
Jest to moment, gdy Księżyc znajduje się w tej samej linii co Słońce (silna energia) i od tego dnia Księżyca zaczyna przybywać.
Nów wspiera każdy NOWY POCZĄTEK, co oznacza dokładnie tyle, że wszystko co w tym czasie rozpoczniemy, będzie dodatkowe zasilone zewnętrznie przez Księżyc.

Jest to zatem idealny czas na oddanie się marzeniom oraz planom na przyszłość. Warto tego dnia SPISAĆ swoje cele na kartce lub wykonać jakiś pozytywny rytuał na spełnienie marzeń. Można także przygotować własną Mapę Marzeń, która jest konkretną informacją dla podświadomości i nadaje jej odpowiedni kierunek.

Nawet zwykła wizualizacja, będzie o wiele bardziej skuteczna, jeśli wykonamy ją w czasie Nowiu. Afirmacje oraz pytania kwantowe będą miały zdecydowanie większą moc.

Jeżeli posiadamy własny ogródek, to pamiętajmy, że to co zasiejemy w czasie Nowiu (szczególnie to co rośnie nad ziemią) przyniesie nam najlepsze plony.

 

 

Poza dobroczynnym wpływem Nowiu na człowieka, dobrze mieć również świadomość innej strony tego szczególnego zjawiska astronomicznego.
W tym czasie bowiem, możemy czuć się szczególnie osłabieni i być podatni na choroby i przeziębienia. Niektórzy ludzie są tak wyczuleni na energię Księżyca, że również ich stan psychiczny ulega pogorszeniu – możemy odczuwać silniej nasze lęki lub popaść w depresyjny nastrój.

Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że właśnie zakończyła się ostatnia faza Księżyca, a nowa energia przyjdzie do nas dopiero następnego dnia – razem z “nowym” Księżycem.

Ludzie są tak bardzo podatni na działanie faz Księżyca, że mają one wpływ nawet na umieralność!

“Uczeni z uniwersytetu w Michigan wzięli do analizy statystyki wypadków z udziałem pieszych w ciągu ostatnich 10 lat, z uwzględnieniem danych astronomicznych. Wzięto pod uwagę zdarzenia w godzinach nocnych. Okazało się, że w FAZIE NOWIU ginie o 22% więcej ludzi, niż w FAZIE PEŁNI KSIĘŻYCA. Z kolei w Wielkiej Brytanii, na podstawie danych z policyjnych statystyk, podjęto decyzję o zwiększeniu liczby patroli policyjnych podczas pełni.”

 

W CZASIE NOWIU, PAMIĘTAJ O TYCH DWÓCH PUNKTACH:
  1. Bądź dla siebie wyrozumiały z uwagi na odczuwalne zmęczenie.
  2. W ramach poprawy nastroju – skup swoje myśli na celach i marzeniach; spisz je na kartce i przygotuj własną Mapę Marzeń

 

 
MEDYTACJA “SPEŁNIANIE MARZEŃ” W CZASIE NOWIU

1. Wygospodaruj 15 minut, w czasie których nikt nie będzie ci przeszkadzać. Przygotuj kartkę i długopis. Możesz zapalić ulubioną świeczkę lub kadzidło, włączyć małą lampkę lub w jakikolwiek inny sposób wprowadzić się w spokojny i wyciszony nastrój.

2. Na kartce wypisz TRZY pragnienia / marzenia / cele, które są dla ciebie ważne.

3. Weź głęboki oddech, spójrz na punkt pierwszy na liście, a następnie zamknij oczy i bardzo wyraźnie wyobraź sobie, że twoje marzenie już się spełniło – wywołaj w sobie uczucie, które towarzyszyłoby ci, gdyby twoje pragnienie było już faktem. Poczuj to całym sobą.

4. Wypowiedz szeptem lub w myślach: DZIĘKUJĘ. Dokładnie tak, jakbyś dziękował za to, że otrzymałeś to o co prosiłeś. Poczuj wdzięczność.

5. Powtórz ten sam proces z pozostałymi dwoma punktami.

6. Na koniec spróbuj przez kilka minut pobyć jeszcze w ciszy, oddając się medytacji i pozostając z tym cudownie przyjemnym uczuciem, jakie w sobie wywołałeś.

 
Najbliższy NÓW KSIĘŻYCA już 26 grudnia!

 

 

 

 

źródła:

https://olabloga.eu/wplyw-faz-ksiezyca-na-czlowieka