CZY KSIĘŻYC MA NA NAS WPŁYW?

Trudno spodziewać się, by fryzjer odmówił ścięcia nam włosów, a dentysta wyrwania zęba, z powodu aktualnej fazy Księżyca 🙂 , ale my – mając taką wiedzę, sami możemy dokonywać odpowiednich wyborów i wybierać terminy, które będą nam sprzyjać.
A czy faktycznie będą? Czy Księżyc naprawdę ma na nas wpływ?

Oczywiście, że tak. Od razu wyjaśnię dlaczego tak jest.
Na pewno część z was wie, że Księżyc ma związek z przypływami i odpływami (tzn. pływy morskie).
Najsilniejsze przypływy możemy odnotować w czasie Pełni i Nowiu Księżyca – właśnie wtedy występuje najsilniejsze przyciąganie między Słońcem, a Księżycem (na które działa siła grawitacji), które w tym czasie tworzą linię prostą pomiędzy Słońcem, Ziemią, a Księżycem.
Nie trzeba rozumieć ani fizyki, ani geografii, żeby wyciągnąć z tego wniosek, że NAUKOWO POTWIERDZONYM FAKTEM jest, że Księżyc ma wpływ na wodę.
A jeżeli wiemy, że człowiek składa się głównie z wody (ok 70%), to odpowiedź na pytanie, czy Księżyc ma wpływ na ludzi, nasuwa się sama i wydaje się być całkowicie logiczna i uzasadniona.

Tak też właśnie jest.

PRZEPROWADŹ EKSPERYMENT SAMODZIELNIE!

W czasie Pełni Księżyca, nalej wody do szklanki po sam brzeg, wystaw ją na działanie Księżyca i zobacz co się stanie. Po około 2 godzinach woda zacznie się wylewać!

Przeprowadzono całą serię badań i eksperymentów, które potwierdzają, że Księżyc wpływa nie tylko na nasze zachowanie, ale także na pomyślność lub klęskę wszelkiego rodzaju przedsięwzięć i działań w jakich bierzemy udział. Energia Księżyca może nas wspierać, lub przeciwnie – będzie powodować opór. Zdecydowanie warto poznać zasady działania Księżyca i w tym wypadku pójść z prądem.

W czasie Pełni Księżyca, a nawet 2-3 dni przed i po, odnotowuje się większą liczbę przestępstw, wypadków drogowych, ataków serca oraz nasilają się wszelkie zaburzenia psychiczne (badania przeprowadzano między innymi w szpitalach psychiatrycznych). Około 70% ludzi ma w tym czasie problemy ze snem – niektórzy nie mogą spać przez całą noc, natomiast ci mniej wrażliwi potrzebują po prostu więcej czasu na zaśnięcie, niż normalnie. Jesteśmy także bardziej drażliwi i chętni do kłótni. Nasza intuicja bardzo dobrze sobie radzi tego dnia – warto zwrócić uwagę na sny i na to, co podpowiada nasz “szósty zmysł”.

Z kolei w czasie Nowiu Księżyca, czujemy się gorzej, mamy mniej siły i energii, częściej chorujemy.
Jest to spowodowane tym, że dopiero od tego dnia zaczyna przybywać “nowego Księżyca”, i pomału rośniemy w siłę. Księżyca zaczyna przybywać, dlatego jest to dobry moment na rozpoczynanie wszelkich działań – energia Księżyca będzie nas wówczas wspierać.  Jest to najlepszy energetycznie moment na wykonanie Mapy Marzeń, ponieważ energia Nowiu wspiera wszelkie nowe projekty i działania.

CIEKAWOSTKI NA TEMAT KSIĘŻYCA
  • Wyróżniamy 4 Fazy Księżyca: Nów, Pierwsza Kwadra (Księżyc rosnący), Pełnia, Ostatnia Kwadra (Księżyc malejący).
  • Księżyc jest cztery razy mniejszy od Ziemi.
  • Na Księżycu do tej pory stanęło 12 osób (pierwszy był Neil Armstrong).
  • Księżyc krąży wokół Ziemi przez 27,3 dni, zwrócony zawsze jedną i tą samą stroną – oznacza to, że zawsze widzimy tylko jedną jego stronę.
  • Na Księżycu nie ma wody.
  • Księżyc nie jest idealnie okrągły – kształtem raczej przypomina jajko.
 
CO I KIEDY NAJLEPIEJ ROBIĆ?
Sprzątanie pójdzie nam lepiej i szybciej, kiedy Księżyca będzie ubywać.
Wizyta u dentysty przebiegnie sprawniej i milej, w czasie kiedy Księżyca ubywa.
Kiedy chcemy pozbyć się czegoś z życia, zerwać z czymś lub coś rzucić (w kontekście nałogu) – robimy to, kiedy Księżyca ubywa.
(Kto lubi “magiczne rytuały” może w tym czasie zapisać na kartce, to czego chce się pozbyć – a następnie tę kartkę spalić.)
To co rośnie pod ziemią (np. ziemniaki, buraki) sadzimy z ubywającym Księżycem.
To co rośnie nad ziemią sadzimy w cyklu przybywającym.
Drzewo najlepiej ścinać zimą, w czasie ubywającego Księżyca. Takie drewno jest nieporównywalnie trwalsze i lepszej jakości od drewna, które było ścięte w innym terminie.
Przeprowadzono eksperyment, który pokazał, że drewno ścięte według powyższych zasad, nigdy nie było atakowane przez korniki, podczas gdy to drugie, choć leżało w tym samym miejscu – było zaatakowane i zepsute przez szkodniki. Podczas badania okazało się, że Księżyc ma wpływ nie tyle na same drzewa, co właśnie na wodę w nich zawartą – stąd ta różnica.
Mapa Marzeń, wszelkie “życzenia pomyślności”, afirmacje, oraz (w przypadku Harry’ego Pottera 😉 ) zaklęcia – największą moc mają w czasie Nowiu Księżyca.
Najlepszy połow ryb – w czasie Pełni Księżyca
Dieta oczyszczająca organizm (w tym głodówka oczyszczająca) – najlepiej w czasie Pełni Księżyca

W mojej ocenie, nie oznacza to, że kiedy zrobimy coś “niezgodnie” z fazą Księżyca, to nam się to nie uda – sądzę jednak, że działając zgodnie z naturą – jesteśmy przez tą naturę wspierani i nasze działania mają wiekszą moc sprawczą, są bardziej precyzyjne, szybsze, łatwiejsze i przynoszą większe korzyści.

Być może warto sprawdzić, czy to, że znowu wyszłaś niezadowolona od fryzjera, nie ma jakiegoś związku z Księżycem… 😉