KAMIENIE OCHRONNE

Działanie kamieni szlachetnych i półszlachetnych, minerałów o szczególnych właściwościach jest powszechnie znane, ale niedoceniane.
Powodem takiego stanu rzeczy jest być może to, że nie do końca wiemy co z takim kamieniem powinniśmy robić. Jeżeli już zaopatrzyliśmy się w minerał o pożądanych przez nas cechach, to często kładziemy go gdzieś, a potem zapominamy, że go w ogóle mamy.
W związku z tym napiszę najpierw co i jak możemy robić z kamieniami, aby służyły nam one swoją mocą.

👉 najzwyczajniej w świecie – nosić przy sobie w kieszeni i od czasu do czasu wyciągać w ciągu dnia i trzymać w dłoni – jego energia będzie wówczas ładnie na nas działać
👉 możemy od razu kupić kamień z odpowiednią dziurką lub zawieszką – i nosić na szyi jako amulet, albo bransoletkę z kamieniami
👉 możemy włożyć kamień pod poduszkę i spać z nim
(oglądałam kiedyś program dokumentalny, w którym kobieta, zajmująca się właśnie pracą z minerałami, opowiadała, że w zależności od potrzeby sypia z kamieniami i ma ich dość sporo w łóżku!)
👉 możemy pić wodę ze szklanki, w której przez kilka godzin leżał wybrany przez nas kamień (warto go wcześniej porządnie oczyścić, by nie pić wody z zarazkami)
👉 z minerałami można także medytować – oczyszczony kamień trzymamy w dłoniach i wydajemy mu polecenie w stylu “Chroń mnie od złych energii” albo “Pomóż mi wybaczyć i oczyścić serce z nienawiści” itd… czyli w tym momencie programujemy nasz kamień, a następnie wchodzimy w medytacje, skupiając się na energii kamienia, która nas przenika
👉 jeżeli ktoś lubi bawić się w magię, to można wymyślać własne rytuały wspomagane przez kamienie

Jeżeli położymy kamień na przykład w miejscu naszej pracy i będzie on tam po prostu leżał, nie znaczy to, że nie działa – działa, ale jego działanie będzie mniej zauważalne, niż w przypadku świadomej pracy z nim.
Ponadto warto pamięć, by raz na jakiś czas oczyszczać nasze kamienie – w większości przypadków pobierają one energie z otoczenia i należy ją usuwać (większość kamieni wystarczy włożyć pod bieżącą wodę lub do miski z wodą i solą morską – upewnij się jednak najpierw czy właśnie w ten sposób należy oczyszczać Twój kamień).

Dzisiejszy temat to KAMIENIE OCHRONNE, czyli takie minerały, które posiadają silne właściwości przeobrażania negatywnej energii w pozytywną lub całkowite blokowanie przyjmowania negatywnej energii z zewnątrz.
Wybrałam cztery główne kamienie ochronne; polecam wybrać przynajmniej jeden i pracować z nim w wybrany przez siebie sposób.

CZARNY TURMALIN

Kamień ten ma silne właściwości ochronne; działa niczym tarcza, która odbija od nas wszelkie zło.
Przetwarza negatywną energię, oczyszcza i całkowicie ją usuwa.
Jest dobrą ochroną przed tzn. “wampirami energetycznymi” – nawet jeśli są w pobliżu, to albo w ogóle do nas nie podejdą, albo ich negatywne działanie będzie dla nas mniej szkodliwe.
Turmalin czarny (kolor jest bardzo ważny, ponieważ jest ich więcej, a każdy działa na co innego) chroni nas przed zazdrością innych, negatywnymi myślami i intencjami z zewnątrz.
Działa pozytywnie także na nas samych – pomaga usuwać złość i żal.

TURKUS

Kamień ochronny, który pozwala jednoczyć ludzi oraz łagodzić konflikty i spory.
Turkus strzeże przed negatywnymi wibracjami i zapobiega stanom lękowym. Chroni przed manipulacją z otoczenia. Jeżeli mamy problem z kontrolowaniem własnego gniewu, ten kamień także nam pomoże. Czyni nasz umysł zrównoważonym, a że jest w kolorze zbliżonym do niebieskiego, działa także na Czakrę Gardła – dzięki temu wpływa pozytywnie na nasze wypowiedzi, które dzięki jego działaniu, zawsze mają sens i są logiczne. Wpływa pozytywnie na asertywność.
Jednocześnie kamień ten łagodzi stany depresyjne (czyli właśnie chroni nas przed własnymi, niskimi energiami). Jest szczególnie polecany osobom podróżującym.

AMETYST

Kamień o potężnej mocy; idealny dla wszystkich, którzy zgłębiają temat rozwoju duchowego. Ametyst ma właściwości ochronne, ale także wielkie moce duchowe – pomaga rozwinąć intuiację i zrozumienie. Jest to kamień o wysokiej wibracji, który pomaga także w podejmowaniu decyzji. Przede wszystkim jednak uwalnia umysł od negatywnych myśli i emocji – jeżeli mamy problem z emocjami, to ametyst je wyciszy. Przywraca harmonię i równowagę. Chroni przed niskimi energiami i stresem.
Jest to kamień szlachetny, który pomaga w chorobie alkoholowej – osoba chora powinna nosić go przy sobie.

TYGRYSIE OKO

Podobnie jak Cytryn, jest kamieniem, który wspiera nasze finanse. Zabezpiecza i ochrania majątek, który już mamy oraz wspomaga mądre zarządzanie pieniędzmi.
Chroni przed niskimi energiami, w tym depresjami i lękami. Czyni nas pewnymi siebie, niezależnymi i gotowymi na sukces. Oddala wątpliwości, negatywne myśli i świetnie chroni przed czarami i urokami – stąd jego właściwości ochronne. Blokuje także ingerencje innych osób w nasze myśli i działania.
Przynosi równowagę i jasność umysłu.
Podobnie jak turkus, jest świetnym amuletem dla osób podróżujących.


Zachęcam Was do otaczania się kamieniami i korzystania z ich niezwykłej mocy! 🙂