WSZYSTKIEMU WINNA PODŚWIADOMOŚĆ!

 

Artykułów o podświadomości nigdy dość, prawda? 😊

Jakkolwiek wygląda dziś Twoje życie; związki, praca, finanse, wygląd czy zdrowie – wszystkiemu winna jest podświadomość! Twoja własna podświadomość.

Jak działa i na co wpływa?

Podświadomość odpowiada za 95-97% Twoich zachowań, decyzji, motywacji i wyborów. Pozostałe 3-5% to umysł świadomy. Oznacza to ni mniej ni więcej, że przez większość czasu działasz z pozycji „autopilota”, który Tobą steruje. Tym autopilotem jest właśnie podświadomość, której głównym zadaniem jest utrzymać Cię przy życiu. Dlatego np. nie musisz zastanawiać się nad tym czy Twoje serce bije, a żołądek trawi – to wszystko dzieje się „samoistnie”, bez Twojej świadomej kontroli tych procesów.

Podświadomość zapisuje wszystko to, co jest najczęściej powtarzane. Zapisuje komunikat, który słyszy najczęściej. Z otoczenia lub bezpośrednio od Ciebie.

Wiemy już doskonale, że większość najważniejszych przekonań / programów, zapisało się w podświadomości w czasie, gdy byliśmy dziećmi. To te przekonania – na temat miłości, zasługiwania, pieniędzy czy przede wszystkim na swój własny temat – staną się FUNDAMENTEM do tego, jak będzie wyglądało nasze późniejsze życie. Dlaczego? Ponieważ to właśnie podświadomość poprzez zapisane programy, odtwarza na zewnątrz to, co ma zapisane: odtwarza scenariusz Twojego filmu.  

 

Wróćmy jeszcze na chwilę do „autopilota” oraz tego, jak wciąż tworzysz swoje przekonania – każdego dnia.

Myśli, które dziś myślisz, to w większości te same myśli, które pojawiły się w Twojej głowie poprzedniego dnia. Nowe myśli stanowią zaledwie około 5%.

Jeśli każdego dnia masz mniej więcej te same myśli (na temat tych samych spraw) – w efekcie w końcu utworzą one przekonanie. Bo jak już wspomniałam – PODŚWIADOMOŚĆ ZAPISUJE TO, CO JEST POWTARZANE WIELOKROTNIE.

 

Ludzie często powtarzają (na głos lub w myślach) poniższe, przykładowe zdania:

„Nie mam pieniędzy” / „Nie stać mnie”

„Nie uda mi się”

„To jest niemożliwe”

„To nie działa”

„Jestem beznadziejna / kiepska / gruba / brzydka / nie dość dobra, aby…”

„On jest lepszy ode mnie”

 

Gdy zdania te powtórzone zostaną odpowiednią ilość razy, najczęściej przez wiele lat – w końcu odcisną się na podświadomości jako PROGRAM. Program jest zapisem, w który już uwierzyłeś i uznajesz za PRAWDĘ.

“Przyciągasz to, w co wierzysz, że jest prawdą.”

“Nic nie przychodzi z zewnątrz, wszystko pochodzi z wewnątrz – z podświadomości.”

Neville Goddard

 

Największym zagrożeniem są błędne (czyli niekorzystne) przekonania na swój własny temat. To właśnie te przekonania wpłyną na większość sfer w Twoim życiu.

Doświadczasz ogromnych konsekwencji tego, co znajduje się w Twojej podświadomości na temat Twojej wartości – lub jej braku.

Na przykład: przekonanie: „Nie jestem dość dobry / dobra” znajdzie odniesienie w poniższych sferach:

– aby ktoś chciał mnie czytać / słuchać / oglądać (więc nie będę nic robić)

– aby prowadzić własny biznes (więc to nie dla mnie)

– aby mieć pieniądze / ogromne pieniądze / niezależność finansową (więc będę żyć „od 1 do 1”)

– aby mieć doskonały wygląd (więc będę nieatrakcyjna_y)

– aby być prawdziwie kochaną / kochanym (więc będę tworzyć niesatysfakcjonujące mnie związki)

– aby spełniać marzenia (więc stanę się zgorzkniała_y)

– aby mieć „fajne” życie (więc nigdy nie będę szczęśliwa_y)

– aby mieć szczęśliwą rodzinę (więc będę smutna_y i samotna_y)

– aby mieć dobry samochód / pracę / dom z ogrodem (więc będę zazdrościć tym, którzy mają)

 

Jeżeli uznałaś za prawdę to, że nie jesteś dość dobra, aby to wszystko mogło pojawić się w Twoim życiu – to się w nim nie pojawi. Podświadomość może wyświetlać tylko taki film, do którego ma scenariusz. A scenariusz piszesz Ty (poprzez swoje przekonania / programy).

CO W ŚRODKU, TO NA ZEWNĄTRZ

ŚWIAT JEST TAKI, JAKI MYŚLISZ ŻE JEST

 

Jednym z narzędzi, które pozwala nam w sposób świadomy tworzyć nowe i korzystne przekonania / programy są afirmacje. Jak pracować z afirmacjami, aby przyniosło to rzeczywiście efekty, dowiesz się z materiałów, jakie otrzymasz wraz z indywidualnie dopasowanymi do Twojej sytuacji afirmacjami. Poznaj szczegóły, klikając baner poniżej:

 

 

W tym miejscu warto zadać sobie pytanie – na ile rozumiem, na ile to naprawdę przyjmuję, że moja podświadomość projektuje moje życie?

Dzień, w którym doświadczysz tego w praktyce, będzie dniem, w którym zrozumiesz jak wielką moc posiadasz. A gdy to odkryjesz – będziesz mógł wszystko naprawić, zmienić, zbudować i wykreować co tylko zechcesz. Przestaniesz się bać. I przestaniesz patrzeć na świat z pozycji ofiary, która nic nie może.

W tym dniu zrozumiesz co to znaczy być Bogiem swojej rzeczywistości i kreatorem swojego życia. 

A mi nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć Ci, aby ten dzień wydarzył się DZISIAJ. 🙂