CZAKRA GARDŁA

 

CZAKRA GARDŁA, piąta z kolei czakra licząc od dołu.

Odpowiada przede wszystkim za KOMUNIKACJĘ. Swobodne wyrażanie myśli i UCZUĆ, mówienie tego co się naprawdę myśli oraz ASERTYWNOŚĆ – to wszystko związane jest z Czakrą Gardła. Jeżeli wpadamy na jakiś pomysł, ale nie potrafimy go WYRAZIĆ w świecie zewnętrznym – warto popracować nad tą właśnie czakrą. Jest ona związana również z TWÓRCZOŚCIĄ.

Kiedy młodzież zaczyna wyrażać siebie – poprzez strój, fryzurę czy muzykę jakiej słucha – to moment, gdy uaktywnia się / otwiera czakra gardła. Proces ten trwa zazwyczaj do około 20-21 roku życia. 

Czakra Gardła znajduje się oczywiście na wysokości naszego gardła. Z tego powodu ma wpływ na tarczycę, struny głosowe, krtań, gardło oraz migdałki.

Przypisany jest do niej kolor jasno-niebieski / błękitny.

 
ZABURZENIA W OBSZARZE CZAKRY GARDŁA – BRAK ASERTYWNOŚCI

Osoba, u której występują problemy lub blokady na tym obszarze energetycznym przede wszystkim jest zamknięta w sobie i ma problemy z wyrażaniem własnych myśli oraz emocji. Nie będzie potrafiła komunikować o swoich potrzebach – zamiast tego będzie wszystko dusić w sobie. Prawdopodobnie odczuwa lęk przed tym, co pomyślą o niej inni, a co za tym idzie – często będzie robiła coś tylko dlatego, że inni tego od niej oczekują.
Często bywa nieśmiała, nie potrafi odmawiać i jest niepewna siebie – lub na taką wygląda. Nie ma swojego zdania lub go nie wyraża.
W przypadku jeśli Czakra Gardła jest nadaktywna (nadal zaburzona), taka osoba może mieć ciągłą potrzebę mówienia (gadulstwo), nie potrafi słuchać, nie szanuje zdania innych oraz bywa arogancka.

Nasza praca to WYRAŻANIE SIEBIE. Kiedy wykonujemy pracę, której szczerze nie lubimy i jest ona niezgodna z naszym powołaniem – możemy cierpieć na chroniczne zapalenie gardła. Tutaj z własnego doświadczenia przytoczę przykład – kiedy jeszcze w 2016 roku pracowałam w firmie zupełnie niezwiązanej z moimi zainteresowaniami, nieprzerwanie przez rok miałam chore gardło. Aktualnie – mogąc swobodnie wyrażać się poprzez moją pracę – problemów takich nie mam już od dawna. 🙂

Jako numerolog dodam, że bardzo często problemy z tą właśnie czakrą mają numerologiczne Dwójki oraz Mistrzowskie 11.

 
PRAWIDŁOWO DZIAŁAJĄCA CZAKRA GARDŁA

Potrafisz jasno wyrażać swoje myśli i uczucia. Komunikujesz bliskim o swoich potrzebach. Jesteś osobą otwartą i komunikatywną. Lubisz swoją pracę. Potrafisz wyrażać się artystycznie – na przykład poprzez taniec (pisanie / malowanie), swoje pasje, albo chociażby poprzez ubiór – masz własny styl. Jesteś osobą pewną siebie (ale nie zarozumiałą). Potrafisz odmawiać – jesteś asertywny. Słuchasz swojego wewnętrznego głosu.

 

TRZY SPOSOBY NA HARMONIZACJĘ CZAKRY GARDŁA

1. Regularna praca z afirmacjami:
„Z łatwością wyrażam siebie.”
“Otwieram się na swoją twórczość i moje powołanie.”
“Jestem bezpieczny, gdy wypowiadam swoje zdanie. Przychodzi mi to z łatwością.”

2. Stosuj mantrę – HAM, która harmonizująco wpływa na Czakrę Gardła.
Na wydechu powtarzaj przez kilka – kilkanaście sekund “haaaaaam, haaaaaam, haaaaaaam”

3. Kontempluj kolor niebieski i wizualizuj sobie taflę niebieskiej wody.
Przez kilka dni otaczaj się przedmiotami i ubraniami w tym właśnie kolorze, aby pobudzić Czakrę Gardła.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?