O PRZYJAŹNI Z DRZEWAMI

Większość ludzi żyje w pośpiechu, skupieni przede wszystkim na tej materialnej stronie życia. Bywa, że ich życie przypomina walkę o przetrwanie, o to by mieć za co zapłacić wszystkie rachunki, kupić dzieciom kurtki i buty, i żeby jeszcze zostało na wakacje.
Doświadczamy aktualnie czegoś w rodzaju przyspieszenia czasu i to na co najbardziej narzekamy – to jego brak. Jeśli trzeba zrobić tak wiele rzeczy w ciągu dnia, wykonać tyle zadań i jeszcze poradzić sobie z sytuacjami, których wcale nie planowaliśmy, to jak znaleźć czas na… “nicnierobienie”?

“Nicnierobieniem” może wydawać się medytacja, spacer po lesie, czy rysowanie z dziećmi. Bardziej potrzebnymi działaniami wydają się być ugotowanie obiadu, wizyta u lekarza czy dokończenie pracy w domu. 

Warto sobie jednak uświadomić, że zatrzymanie się na chwilę w ciągu dnia i spojrzenie wewnątrz siebie naprawdę MA SENS. Jeżeli poświęcisz choćby kwadrans na medytację lub spacer, to w niewidzialny sposób wpłyniesz pozytywnie na wszystkie te pilne zadania, jakie masz do wykonania.

Łączysz się w ten sposób ze swoim Wyższym Ja, poprawiasz intuicję, pogłębiasz kontakt z Duszą, a także bardzo często pobudzasz do pracy prawą półkulę mózgu, odpowiedzialną za zdolność kreatywnego myślenia. To wszystko sprawia, że łatwiej organizujesz sobie dzień, Twój czas zwalnia (!), szybciej znajdujesz rozwiązanie na swoje problemy…

Piszę o tym po to, byś nigdy nie żałował sobie czasu na spacer, medytację, a przede wszystkim świadomy kontakt z Naturą. Jest to nieocenione błogosławieństwo, z którego należy korzystać, kiedy tylko się da.

Jedną z fantastycznych metod wpływających pozytywnie na samopoczucie i zdrowie człowieka jest przytulanie się do drzew.

 

DENDROTERAPIA, czyli leczenie poprzez kontakt z drzewami, ma swoje podstawy naukowe i do dnia dzisiejszego przeprowadzono na ten temat wiele badań oraz napisano niejedną książkę (np. https://www.empik.com/magia-drzew-andrzejewska-boguslawa-m,p1275610385,ebooki-i-mp3-p).

Drzewa (jak wszystko inne!) mają swoją energię, którą mogą się z nami dzielić. Określone gatunki transmitują bardzo pozytywną energię, która wpływa korzystnie na człowieka, który zechce wejść z nimi w interakcje.

Drzewa mają działanie uspokajające i potrafią łagodzić stresy. Mają także właściwości lecznicze. Co ciekawe, dzielimy je na dwie grupy: DAJĄCE ENERGIĘ I ZABIERAJĄCE ENERGIĘ.

DRZEWA DAJĄCE POZYTYWNĄ ENERGIĘ:
sosna, brzoza, modrzew, dąb, akacja, jabłoń
DRZEWA POBIERAJĄCE ENERGIĘ:
jodła, świerk, osika, wierzba, olcha

PRZEPROWADŹ EKSPERYMENT: jeżeli nie znasz się na drzewach, podejdź do któregoś i sprawdź jak się przy nim poczujesz w pierwszej chwili. Jeżeli będzie to miłe uczucie – oznaczać będzie, że drzewo daje energię; jeżeli zaś poczujesz stres lub napięcie – odejdź od niego.

Określone i udowodnione pozytywne działanie danego gatunku:

DĄB – działa uspokajająco i antystresowo

BRZOZA – uspokaja i ma właściwości uzdrawiające (potrafi nawet przejąć na siebie czyjąś chorobę)

MODRZEW – działa kojąco na nerwy i osoby z depresją

LIPA – drzewo ochronne, koi lęki

 
JAK PRACOWAĆ Z DRZEWAMI?

Kiedy już wybierzesz określone drzewo i upewnisz się, że przekazuje ono świetlistą, dobrą energię, możesz po prostu się do niego przytulić. Warto najpierw jednak zapytać je o zgodę. 🙂 Brzmi to może jak wariactwo, ale takie zachowanie może dodatkowo wzmocnić efekt! W myślach zapytaj drzewa, czy możesz się do niego przytulić i czy zechce podzielić się z Tobą swoją energią. Wsłuchaj się w swoją intuicję, a usłyszysz odpowiedź.

Przytulaj drzewo nie więcej, niż kilka minut.
Z badań wynika, że najlepiej robić to w godzinach porannych lub między 16-18, nie później niż 2-3 godziny przed snem.

Inną techniką, połączoną z wizualizacją, jest oparcie się o wybrane drzewo plecami, zamknięcie oczu i wyobrażenie sobie, że zapuszczamy korzenie do ziemi – wraz z drzewem. Stajemy się jednością z Matką Naturą. Wizualizacja ta wpływa korzystnie na Czakrę Podstawy, a co za tym idzie, może wpłynąć pozytywnie również na Twoją sytuację materialną.

Przeprowadzono badania, z których wynika, że osoby mieszkające blisko lasu (mam szczęście, że mieszkam 3 minuty piechotą od pięknego lasu!) chorują 20% rzadziej. Dodatkowo okazuje się, że mieszkanie w drewnianym domu również wpływa pozytywnie na energię człowieka!

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu zaplanujesz podróż do najbliższego lasu lub parku i już teraz jesteś zdecydowany na bliższy kontakt z drzewami! 🙂

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o drzewach, polecam książkę “ROZMOWY Z DRZEWAMI”, Weroniki Dąbrowskiej, oraz “MAGIA DRZEW”, Bogusławy Andrzejewskiej.