MAGIA ZIÓŁ

Magia jest tu niewątpliwie dobrym słowem, ponieważ często właśnie z nią kojarzy nam się ziołolecznictwo. Z szeptuchami (uzdrowicielki ludowe oferujące swoje usługi osobom wierzącym w moc leczenia), które w swoich skromnych chatkach na uboczu małych wsi i miasteczek, przyrządzały dziwne mikstury z ziół i grzybów, a także z czarownikami i czarownicami.

Takie skojarzenie jest słuszne, ponieważ faktycznie to były osoby, które miały rozległą wiedzę na temat ziół – zbierania ich, przechowywania oraz stosowania w odpowiednich przypadkach. Przeciętny człowiek nie miał pojęcia o mocy jaką mają zioła i dlatego kiedy ludzie chorowali, często korzystali z pomocy szeptuch. Część ludzi nie wierzyła w ich umiejętności, część je wyśmiewała, a w historii mamy taki niechlubny moment, kiedy praktykowano polowanie na czarownice, które później palono na stosach wraz z szeptuchami. 

Dużo się od tamtych czasów zmieniło, ale jakby się dobrze przypatrzeć, ja wciąż widzę punkty wspólne. W tamtych czasach, na stosie zostało spalonych ponad 100 000 kobiet. A mi nasuwa się pytanie – kiedy kobiety będą mogły w końcu robić co chcą, a polityka przestanie wchodzić z butami w ich życie…? (#czarnyprotest)

NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY…

…czyli jak właściwie działają zioła? 

Przyjrzyjmy się jak to wygląda dzisiaj. Otwórzcie szafki kuchenne w waszych domach i zobaczcie co się w nich znajduje: mięta, melisa, rumianek, szałwia, pokrzywa, czerwona herbata pu-erh, a może jeszcze jakieś inne mieszanki na smukłą sylwetkę albo oczyszczanie. 

Najprostszym sposobem wykorzystania leczniczych ziół jest wykonanie z nich naparu. Używa się do tego ziół suszonych, które zalewa się gorącą wodą i parzy kilka minut pod przykryciem. Szczególnej magii tutaj nie ma – zioła mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie – ból brzucha, problemy z zasypianiem, stres, grypę, infekcje, czy dobrą przemianę materii.

Być może nie wyleczymy za pomocą herbaty poważnej dolegliwości, ale możemy wspomóc leczenie, złagodzić objawy choroby, a jeśli sytuacja nie jest ciężkim przypadkiem – po prostu się wyleczyć.  Jako przykład podam SZAŁWIĘ LEKARSKĄ, która jest wspaniałą rośliną o szerokim zastosowaniu:

  • pomaga w bólach miesiączkowych, hamuje obfite krwawienie
  • łagodzi dolegliwości menopauzy
  • hamuje laktację 
  • pomaga leczyć trądzik, łuszczycę i grzybicę
  • na afty, pleśniawki i ból gardła (w każdym przypadku należy płukać jamę ustną i gardło)
  • po wyrwaniu zęba – płukać jamę ustną – pomaga w szybkim gojeniu się rany
  • pomaga na stany zapalne dziąseł

Jedna roślina, a może tak wiele!

Pomyślcie teraz, jeśli każda inna ma podobną listę zastosowań, a do tego można tworzyć z nich także mieszanki ziołowe, które dają jeszcze inne efekty, to mamy do czynienia z naprawdę potężną pomocą ze świata natury! 🙂 

Warto mieć wiedzę w tym temacie i warto z niej korzystać na co dzień. 

Pamiętajcie, że najlepsze efekty uzyskuje się przy długotrwałym stosowaniu – jeżeli wybierzecie sobie jakąś herbatkę / napar / sok (na przykład na lepszą cerę, czy mocniejsze włosy) to prawdziwe efekty możecie zobaczyć dopiero po miesiącu regularnego stosowania. Czyli zamiast się zniechęcać i mówić, że nie działa, należy dać sobie czas. 

 
NEGATYWNE SKUTKI UŻYCIA NIEKTÓRYCH ROŚLIN I ZIÓŁ

Ponownie bierzemy pod lupę Szałwię.

Nie powinny stosować jej osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe (szałwia zakłóca ich działanie), osoby chore na padaczkę, kobiety w ciąży (podejrzewa się, że może przyczyniać się do wywoływania poronienia). Istnieje zatem ryzyko, że zioła na jedno nam pomogą, a na drugie zaszkodzą – własnie dlatego należy spytać o ich działanie dobrego zielarza lub aptekarza. 

Tak czy inaczej, to potwierdza, że ZIOŁA MAJĄ MOC! 

I jak ze wszystkim innym, to od nas zależy w jaki sposób je wykorzystamy – w dobrym czy złym celu; czy sobie pomożemy czy raczej zaszkodzimy. 

 

CIEKAWOSTKI NA KONIEC

Wianek z kurdybanku pomaga w jasnowidzeniu

Kąpiel w  Zielu Ostrożenia pomaga zerwać więzy energetyczne z poprzednimi partnerami – silne działanie oczyszczające

CIS POSPOLITY jest rośliną trującą, która może doprowadzić nawet do śmierci! (najbardziej niebezpieczna jest dla dzieci i osób starszych)

W przypadku zatrucia się roślinami należy natychmiast wywołać wymioty i wezwać pogotowie

A takie ciekawostki podpowiada jedna z moich Czytelniczek –
Edyta Wach 😍

Moja ulubiona najukochańsza wszech dostępna Pokrzywa królowa piękności dla wszystkich kobiet, które chcą oczyścić krew, poprawić stan włosów, rozjaśnić swą cerę lub jeśli maja problem z kamieniami na nerkach, to właśnie ją polecam, bo mi pomogła, kiedy borykam się ze skurczami. Kuracja 2-tygodniowa, pokrzywa pita 1 x dziennie rano doskonale rozwiązuje problem.

Jako doskonała witamina C 100% natura nie idzie do sklepu a tylko na spacer, gdzie znajdziecie dziką róże. Zerwijcie czerwone gniazdka, oczyśćcie z nasionek i zostawcie w kuchni na szafce do wyschnięcia – na zimę jak znalazł! Smak słodko-kwaśny z nutą letniego słońca… Stosować można ją cały rok i choroby ominą was szerokim łukiem. 
Do asortymentu super ziół dodaje Syrop z Mniszka lekarskiego, 
Skrzyp, 
Czerwona Koniczyna,
Kocanka.
I w zależności od zapotrzebowania sklep zielarski, żeby w razie zimowej pory moc kupić dostępne Zioła.