TO TRZEBA PRZECZYTAĆ!

Mało kto rodzi się wyposażony w wiedzę o kosmosie, czy jakąkolwiek inną dziedzinę.
Zazwyczaj jest tak, że aby coś wiedzieć, trzeba się najpierw DOWIEDZIEĆ.
Tutaj z pomocą przychodzą książki.
Nie doceniamy tego może na co dzień, ale żyjemy w pięknych czasach (i miejscu), gdzie wiedza i książki są powszechnie dostępne. Wiedza to potęga i każdy z nas dziś ma do tej potęgi dostęp.
Jeżeli miałabym dać komuś jedną radę dobrą na wszystko, powiedziałabym: CZYTAJ.

Gdyby ktoś jednak spytał o jedną receptę na sukces, to brzmiałaby tak: PRZECZYTAJ, ZROZUM, ZASTOSUJ.

1. Przeczytać.

To potrafi każdy. Jedynym warunkiem jest tutaj umiejętność czytania, zdobyta zazwyczaj w wieku 6-7 lat.

2. Zrozumieć.

Tego nie uda się już każdemu, jednak jeśli książka jest dobrze napisana, lub jest napisana prostym językiem – wtedy prawie każdy jest w stanie zrozumieć przesłanie jakie ze sobą niesie.

3. Zastosować.

Do tego punktu dochodzą nieliczni. Większość ludzi czyta książki (rozwojowe), po czym odkłada je na półkę i żyje dalej, tak samo jak do tej pory. Ja tak robiłam przez 7 lat. Na szczęście później przeszłam do punktu trzeciego i zaczęłam stosować w praktyce to, o czym wcześniej tylko czytałam. 

Ta grupa ludzi osiąga sukces.

 

Poniżej lista książek, których lektura, moim zdaniem jest kluczowa w zrozumieniu na czym polega PRZEBUDZENIE, czym jest w ogóle rozwój duchowy, jak działa energia, kim jesteśmy i czym jest życie na Ziemi. Wiele z tych pozycji pokazuje praktyczne metody wyjaśniające, jak możemy używać energii i jak z nią świadomie pracować, by nam służyła.

 

1. “Sekret”, Rhonda Byrne

Tę pozycję polecam tylko i wyłącznie w przypadku jeśli nie masz pojęcia, czym jest Prawo Przyciągania i o co w ogóle chodzi z tą całą energią. Książka nie do końca przedstawia faktyczny stan rzeczy, natomiast jeśli ktoś nie wie kompletnie NIC, tutaj znajdzie proste i bardzo obrazowe wyjaśnienie. Od razu zaznaczę, że po lekturze tej książki trzeba jednak pójść dalej – na przykład do pozycji numer dwa.

2. “Potęga Podświadomości”, Joseph Murphy

Tę książkę polecam niezależnie od tego na jakim poziomie wiedzy jesteś. Szybko zapominamy o tym co przeczytaliśmy, dlatego do niektórych książek zdecydowanie warto wracać i jedną z nich jest “Potęga Podświadomości”. Wiedząc już, czym jest Prawo Przyciągania (z pierwszej książki) tutaj dowiemy się, dlaczego nie zawsze ono działa tak, jak byśmy tego chcieli. Zgodnie z tym co jest napisane w książce “Sekret”, zdanie “Jestem Bogaty” powinno się zmaterializować. Nie dzieje się tak jednak, ponieważ Prawo Przyciągania działa w oparciu o naszą podświadomość, a nie świadome myśli. Z wyjaśnieniem tego zagadnienia przychodzi właśnie “Potęga Podświadomości”. 

 
3. “Rozmowy z Bogiem”, Neale Donald Walsch – 4 tomy

Z całego serca polecam wszystkie 4 tomy. Spotkałam się z opiniami, że seria ta nie jest łatwa w odbiorze, jednak nie sądzę też by była przesadnie trudna. Powiedzmy – poziom średni. Historia bezdomnego, który pewnego dnia zaczyna rozmawiać z Bogiem, a następnie te rozmowy spisuje. Świetne wyjaśnienie nie tylko tego, czym jest Prawo Przyciągania i jak ono działa, ale autor porusza także takie tematy jak dusze, religia, wojny, bieda, kosmici itd. Czyli mamy cały rozwój duchowy omówiony w czterech tomach.

Na podstawie książki powstał także film. 

 
4. “Transerfing Rzeczywistości”, Vadim Zeland – tom 3

Poziom zdecydowanie trudniejszy. Wiem, że ktoś kto dopiero zaczyna swoją przygodę z rozwojem duchowym, może pogubić się w książkach Vadima Zelanda, dlatego polecana jest przede wszystkim osobom, które już jakąś wiedzę w tym temacie mają. Mamy łącznie 9 tomów, ale gdybym miała wybrać jeden, to wybrałabym tom 3 “Naprzód w przeszłość” – znajdziemy tutaj opis działania relacji, dowiemy się czym są Wahadła i Przestrzeń Wariantów.  Nowe nazewnictwo może nieco dezorientować, ale z drugiej strony dobrze obrazuje “z czym to się je”. Vadim Zeland podaje także sporo konkretnych ćwiczeń.

 
5. “Magia” Rhonda Byrne

Tę książkę polecam wszystkim. Zwłaszcza tym, którzy na co dzień mają problem z wdzięcznością. Bardzo wiele niepowodzeń w życiu wynika tylko z tego, że nie jesteśmy wystarczająco wdzięczni za to, co mamy. Jak pisałam w swojej własnej książce – wdzięczność jest pochodną Miłości, czyli najwyższej energii. W związku z tym, odczuwając wdzięczność jesteśmy w stanie REALNIE poruszyć energią i nasza sytuacja ulega zmianie.
Jest to książka – kurs, gdzie przez 28 dni wykonujemy konkretne ćwiczenia związane z odczuwaniem wdzięczności i … praktycznie natychmiastowo widzimy efekty tego. Serdecznie polecam!

 
6. “Radykalne Wybaczanie”, Colin Tipping

Podstawa. Każdy kto chce zmienić swoje życie na lepsze i myśli o tym na poważnie oraz każdy kto poważnie podchodzi do kwestii rozwoju duchowego, powinien przeczytać tę książkę. Wybaczanie również jest pochodną Miłości, czyli najwyższej energii i także dokonuje realnych ZMIAN w  życiu. Nie można próbować zmienić swojego życia, nie biorąc za nie odpowiedzialności i wskazując palcem winnych swego niepowodzenia. Tak to nie działa. Chowanie urazy jest jak zakładanie sobie obroży – smycz trzyma osoba, którą obwiniamy. Warto zwrócić uwagę, że Radykalne Wybaczanie nie ma związku z tym tradycyjnym. Bardzo ważna książka, polecam. 

 
7. “Przebudzenie” Anthony de Mello

Lektura ponadczasowa, dla bardziej zaawansowanych. Może ją przeczytać oczywiście każdy, z tym, że osoba, która ma już jakieś pojęcie w temacie rozwoju duchowego – łatwiej przyswoi wiadomości z tej książki. To jedna z tych pozycji, kiedy otwierasz książkę na byle jakiej stronie i zawsze znajdziesz jakiś ważny przekaz dla siebie. Znajdziesz tutaj dużo informacji o akceptacji (kolejna pochodna Miłości) i cierpieniu. Anthony de Mello był psychoterapeutą, mistykiem i nauczycielem duchowym. 

 
8. “JAK DZIAŁA ENERGIA, czyli Rozwój Duchowy od Podstaw”, Daria H.A. Gurbada

Moja pierwsza książka, którą napisałam nieświadomie. Pisząc teksty do filmów, okazało się, że tym samym napisałam książkę. Polecam ją tym, którzy swoją przygodę z duchowością dopiero zaczynają, lub tym, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę. W książce zawarłam najważniejsze pojęcia i opisałam metody pracy z energią, które stosować może każdy. Książka jest napisana lekkim i prostym językiem. Dostępna TUTAJ.

 
9. “Wędrówka Dusz”, Michael Newton

Jeżeli nadal zastanawiasz się co Cię czeka po śmierci, czy reinkarnacja na pewno istnieje, co się dzieje z ciałem, kiedy umieramy i gdzie wędruje nasza dusza – to pozycja ta jest zdecydowanie dla Ciebie. Gdyby w tej sytuacji istniał czas, powiedziałabym, że mamy tutaj pokazane sekunda po sekundzie, jak wygląda cały ten proces, układy z innymi duszami i “Niebo” czyli taka jakby “szkoła”. Jeżeli boisz się śmierci – przeczytaj koniecznie tę książkę!

 
10. “Zero Ograniczeń” Joe Vitale

Książka dla fanów hawajskiej metody uzdrawiania Ho’oponopono. Joe Vitale (który pojawia się między innymi w filmie “Sekret” i który swego czasu również był bezdomny) wyjaśnia od A do Z skąd pochodzi Ho’oponopono, kto i kiedy je propagował, jak dokładnie działa (polecam wszystkim niedowiarkom) i co można dzięki tej metodzie uzyskać. Napisana w prosty i przystępny sposób. Polecam.

 

Ponadto polecam:

BOSKA MATRYCA – Gregg Branden

EFEKT PLACEBO – Joe Dispenza

NARKOTYKI, ANOREKSJA I INNE SEKRETY – Beata Pawlikowska 

BOGATY ALBO BIEDNY. PO PROSTU RÓŻNI MENTALNIE – T. Harv Eker

 

 

Mam nadzieję, że moja lista przypadła Wam do gustu i jeśli znajdują się tutaj pozycje, o których wcześniej nie słyszeliście – to teraz po nie sięgniecie!
Może na urlopie? 🙂