Dlaczego pieniądze są ważne?

Dzisiaj znowu o pieniądzach. 🙂

Coś Ci powiem. Pieniądze są ważne.

Często słyszę, jak ludzie, próbując wypaść na głębokich myślicieli, mówią, że pieniądze nie są dla nich ważne, że są ważniejsze rzeczy. Czasami mówią to ludzie, którzy chcą w ten sposób zakomunikować, że są dobrymi ludźmi, dla których inne wartości mają większe znaczenie.

Jednak praktycznie zawsze są to ludzie, którzy po prostu nie mają pieniędzy.

Myślą, że skoro powiedzą, że pieniądze szczęścia nie dają, albo że miłości nie da się kupić – to pocieszą się w ten sposób. Być może ich to pociesza, nie wiem.

Pytanie, czy nadal chcecie się pocieszać, bo wasze życie przypomina raczej wegetacje niż prawdziwe życie, więc pocieszenie jest czymś, czego faktycznie potrzebujecie, czy raczej wolelibyście coś w życiu zmienić i nie potrzebować więcej głaskania po główce?

Ja wybrałam to drugie rozwiązanie.

Właśnie dlatego dziś jestem tu gdzie jestem i mam przyjemność pokazania Ci, że Ty również możesz stać się liderem we własnym życiu. Jednak najpierw musisz zrozumieć i zaakceptować fakt, że pieniądze są ważne.

Są obszary, w których pieniądze nie mają znaczenia, takie jak miłość czy wewnętrzne szczęście, jednak są obszary, w których pieniądze są szalenie ważne, bo bez nich nie przeżyjesz tygodnia. Dlatego jest prosta zasada – nie porównuj tych obszarów.

Dla mnie pieniądze są bardzo ważne głównie dlatego, że niosą ze sobą wolność, a ta jest dla mnie najważniejsza. A jak jest z Tobą? Dlaczego pieniądze są dla Ciebie ważne?

 

Poniżej przedstawiam 10 zasad jakimi kierują się bogaci ludzie – ludzie sukcesu:

1.      Wiedzą, że pieniądze są ważne.

2.      Wiedzą, że ich dochody mogą urosnąć tylko tyle, ile oni sami!

3.      Nie narzekają.

4.       Przygotowują plan. Plan to 70% sukcesu.

5.      Nie boją się zmian.

6.      Pozwalają sobie na popełnianie błędów.

7.      Znają swoją wartość.

8.      Są zdyscyplinowani i uparci.

9.      Cały czas się uczą, pogłębiają swoją wiedzę.

10.    Pomagają innym i cieszą się z sukcesów innych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *