CZAKRA KORONY

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym są CZAKRY, to możesz przeczytać o nich TUTAJ.

UWAGA: DOSTĘP DO DWÓCH GÓRNYCH CZAKR (CZAKRA TRZECIEGO OKA I CZAKRA KORONY) U WIĘKSZOŚCI LUDZI JEST ZABLOKOWANY I NIE NALEŻY PRZEDWCZEŚNIE ODBLOKOWYWAĆ TYCH CZAKR.

 

Czy patrząc na ludzi dookoła, możemy zauważyć, aby większość z nich była w ścisłym kontakcie z Wszechświatem, miała połączenie z Aniołami oraz emanowała światłem i bezwarunkową miłością?
Raczej nie, prawda?
Zamiast tego można przyjąć, że większość ludzi jest daleka od tego obrazu.
Wspominam o tym po to, aby w prosty sposób pokazać, czym jest otwarta i poprawnie działająca Czakra Korony i dlaczego napisałam powyżej, że u większości ludzi dostęp do dwóch najwyższych czakr jest zablokowany. Mam nadzieję, że teraz wydaje się to bardziej jasne. 🙂

 

CZAKRA KORONY jest ostatnią i najwyższą z siedmiu głównych czakr – zamyka ona układ energetyczny człowieka. Znajduje się na szczycie głowy i jest punktem łączącym nas z Kosmosem. Kolorem jej przypisanym jest fioletowy lub biały.

Kilka razy miałam okazję usłyszeć od kogoś, że “nagle” ta osoba zaczęła lubić kolor fioletowy, otaczać się nim, wybierać ubrania czy przedmioty w tym właśnie kolorze. Moim zdaniem jest to jeden z subtelnych objawów świadczących o wchodzenia na duchową ścieżkę, zainteresowaniu tą stroną życia.

 
NIEPRAWIDŁOWO DZIAŁAJĄCA CZAKRA KORONY 

Osoba u której Czakra Korony jest zablokowana lub nie działa prawidłowo nie widzi sensu życia, nie interesuje się tym. Neguje duchową stronę życia i jest skupiona tylko i wyłącznie na tym, co namacalne. Nie rozumie, że istnieje coś ponad tym co widzi – nie łączy świata wewnętrznego z zewnętrznym, a więc nie widzi związku między swoimi przekonaniami, a tym, jak wygląda jej obecne życie. Może odczuwać samotność i depresje oraz brak swojego miejsca na Ziemi. 

Osoby u których Czakra Korony jest nadaktywna przywiązują zbyt dużą wagę do świata duchowego lub widzą tylko tę stronę. Będzie to taka osoba, której nie będzie interesowało chodzenie do pracy i zarabianie pieniędzy (materia), ponieważ będzie wierzyła, że sama medytacja (połączenie z Bogiem / Absolutem) jest zupełnie wystarczające do życia. Taka osoba nie potrafi łączyć świata duchowego z fizycznym (materia), będzie więc negatywnie osądzać ludzi, którzy zawodowo zajmują się rozwojem duchowym i zarabiają w ten sposób pieniądze (wydaje się jej niemożliwe, aby można było połączyć te dwa światy). 

 
PRAWIDŁOWO DZIAŁAJĄCA CZAKRA KORONY

Osoby, u których Czakra Korony jest dobrze rozwinięta mają kontakt z Siłą Wyższą / Wszechświatem / Bogiem. Czują, że są pod opieką Istot Wyższych – Aniołów, wierzą, że nie są same na świecie, przez co nie czują się samotne. Potrafią patrzeć na życie z duchowego punktu widzenia (tzn. np. kiedy ktoś powtarza swoje negatywne zachowanie względem nas, potrafimy zatrzymać się i zastanowić, co takiego próbuje nam pokazać dusza tej osoby o nas – dlaczego ten człowiek tak się zachowuje – i widzimy w tym większy sens). 

Dobrze rozwinięta Czakra Korony sprawia, że życie ma głęboki sens i jest ważne. Docenia się dar życia, kocha siebie i swoje ciało. Widzi się świat z wyższej i szerszej perspektywy, potrafi dostrzec we wszystkim piękno. Pozwala odczuwać radość z samego tylko faktu istnienia oraz JEDNOŚĆ z otaczającym światem. Intuicja oraz wewnętrzna mądrość są silnie rozwinięte i umiejętnie wykorzystywane. Jesteśmy w stanie wykorzystać w pełni swój potencjał oraz znamy ścieżkę swojego życia – wiemy, co chcemy robić i jak możemy przysłużyć się światu i innym ludziom. 

 
 
TRZY SPOSOBY NA HARMONIZACJĘ CZAKRY KORONY

Ciekawostką jest to, że podczas otwierania się Czakry Korony, mogą występować u człowieka silne stany depresyjne! Jest to naturalny objaw przechodzenia na wyższe stany świadomości, połączone z rozwojem szyszynki. Warto wtedy (na tyle na ile jest to możliwe) zachować spokój i przeczekać ten czas.

 

1. Praca z poniższymi afirmacjami:

“Jestem prowadzony przez Wyższą Moc”

“Ufam mądrości Wszechświata”

“Cała boskość jest we mnie”

2. Kontemplacja koloru fioletowego. Otaczanie się przedmiotami lub kamieniami w tym kolorze (np. ametyst), noszenie fioletowych ubrań. 

3. Powtarzanie Mantry: OM

JEŚLI CHCESZ SKUTECZNIE PRACOWAĆ ZE WSZYSTKIMI CZAKRAMI PO KOLEI, SKORZYSTAJ Z WYGODNEGO KURSU ONLINE!