Bez kategorii

PROGRAMY – czym są i jak działają?

Jak to się dzieje, że podejmujesz takie, a nie inne decyzje w życiu?
Dlaczego po raz kolejny wybierasz partnera, który ma ten sam zestaw cech, co poprzedni i mówisz “Mam zły gust jeśli chodzi o facetów/kobiety.”?
Dlaczego ciągle spotykasz podobnych ludzi na swojej drodze?
Dlaczego nie jesteś milionerem?
Dlaczego nie potrafisz utrzymać prawidłowej wagi i nawet jeśli schudniesz, to za chwilę wracasz do poprzedniego stanu?

Czy to są jakieś przypadki? Co nami kieruje? Jak to działa?

Temat, który dziś omówię, możemy zaliczyć śmiało do rozwoju osobistego (psychologia), ale według mnie warto odnieść się do niego w kontekście rozwoju duchowego.
(różnica między jednym, a drugim, opisana TUTAJ)
Rozwój duchowy oferuje szybsze i skuteczniejsze metody pracy z podświadomością, więc znowu – jest po prostu bardziej praktyczny.

 

Jak zawsze zacznijmy od początku.
Od momentu, kiedy przychodzimy na świat, mniej więcej do 6-7 roku życia, nasza podświadomość
zapisuje w nas pewne specjalne PROGRAMY.

W momencie, kiedy rodzisz się i wydajesz pierwszy krzyk, zostaje zapisany w Tobie automatyczny program, który mówi “JEŻELI CHCESZ ŻYĆ, MUSISZ ODDYCHAĆ” i program ten działa AUTOMATYCZNIE przez całe Twoje życie. Na takiej samej zasadzie działają wszystkie narządy w Twoim ciele. Nie budzisz się rano i nie ustawiasz swojego serca, wątroby i płuc, by działały przez kolejny dzień i noc, nie myślisz o tym nawet. One działają, ponieważ słuchają programów, które zostały zapisane, kiedy się urodziłeś.

Kiedy masz lat pięć i włożysz swoją małą rączkę w płomień świecy, nieświadomy, że ten dotyk zaboli, oparzysz się i zaczniesz płakać. Właśnie w tym momencie, Twoja podświadomość zapisze program “WKŁADANIE CZĘŚCI CIAŁA DO OGNIA BOLI – NIE RÓB TEGO” i dzięki temu przez całe życie będziesz o tym pamiętał.
I znowu – program działa automatycznie. Oznacza to, że kiedy będziesz miał lat 14 i pojedziesz na obóz harcerski, na którym będzie ognisko – automatycznie przypomnisz sobie, że wkładanie ręki do ognia, grozi oparzeniem. Nigdy więcej nie będziesz zadawać sobie pytania, czy włożenie ręki w ognisko boli, ponieważ będziesz
miał ZAKODOWANE, że tak.

program

PROGRAMY SĄ PO TO, BY CIĘ CHRONIĆ. Programy są po to, byś mógł swobodnie żyć i nie musiał za każdym razem analizować i sprawdzać, czy poparzenie ciała jest szkodliwe.

JEDNAK PROGRAMY MAJĄ SWOJĄ DUŻĄ WADĘ.
Nie są podzielone na te, które Ci służą i na te, które Ci szkodzą. Twoja podświadomość zapisuje wszystko automatycznie, i uznaje, że wszystko co robi, jest dla Twojego dobra.
Niestety w rzeczywistości tak nie jest. Ten mechanizm jest mocno zawodny.

Kiedy masz lat sześć i obserwujesz, jak Twoja mama po raz kolejny kłóci się z tatą, a ten w złości wymierza jej siarczysty policzek, to Twoja podświadomość na bazie własnych – powtarzających się – doświadczeń, wyciągnie wniosek i zakoduje nowy PROGRAM – “Miłość jest tam, gdzie krzyki i przemoc”.

Jako mała dziewczynka/chłopiec widzisz, że między rodzicami jest miłość, bo faktycznie okazują sobie oni czułość, więc podświadomość łączy te dwa zjawiska w jedno: MIŁOŚĆ = CIERPIENIE.

Kiedy będziesz dorosły, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Twoje związki będą przypominać ten, który widziałaś jako dziecko, lub przynajmniej będą miały wspólne cechy.
Jeżeli wychowałeś się w domu, z niedostępną emocjonalnie matką lub ojcem, to Twój program będzie brzmiał “Miłość jest tam, gdzie nikt jej nie okazuje” i AUTOMATYCZNIE będziesz wyszukiwać niedostępnych partnerów, ponieważ choć na poziomie świadomym pragniesz miłości, to na poziomie nieświadomym, masz postawiony znak równości pomiędzy miłością, a niedostępnością – dlatego szukając miłości, niezależnie od Twojej świadomej woli – będziesz wybierać partnera, w pakiecie z jego niedostępną osobowością. I będziesz zadawać sobie pytanie “Dlaczego ciągnie mnie do zimnych drani / kobiet “bez serca”?”

Dlatego ponieważ masz zapisany BŁĘDNY PROGRAM.

Podsumowując – od momentu, kiedy się urodziłeś, Twoja podświadomość DLA TWOJEGO DOBRA, zapisuje AUTOMATYCZNE PROGRAMY. Nie potrafi jednak ich podzielić na te, które są dobre i na te, które są złe.

PROGRAMY – choć zapisane tak dawno temu – działają przez całe Twoje życie.
Tak samo jak program, który odpowiada za Twoje oddychanie – też działa przez całe życie.

Istnieje kilka BŁĘDNYCH PROGRAMÓW, które ma zapisanych 98% ludzi na świecie, które robią najwięcej szkód w życiu i najbardziej ograniczają potencjał.

Dotyczą one tak wielu ludzi, ponieważ przekazują nam je nasi rodzice, którym przekazali je ich rodzice, a tym ich rodzice itd…

Przekazywane z pokolenia na pokolenie, więc pomijając fakt, że obwinianie innych, samo w sobie nie ma sensu (odbiera możliwość zmiany sytuacji), to nawet jeśli chciałbyś znaleźć winnego, byłoby to dość trudne i miało związek z historią przed naszą erą.

Jeden z tych BŁĘDNYCH PROGRAMÓW, mówi o tym, że jesteś nieważny.
Bardzo łatwo wgrać sobie taki program – wystarczy, że jako mały berbeć, chcesz pokazać swój rysunek mamie, a ta – zajęta gotowaniem obiadu i cerowaniem Twojego misia, odsuwa Cię na bok i mówi “Nie teraz, nie widzisz, że jestem zajęta?!” Jeżeli podoba sytuacja powtórzy się z udziałem taty, wujka czy nauczycielki w szkole – niezależnie od intencji jakie mieli (ponieważ te osoby przecież nie robią Ci na złość) – kodujesz program “JESTEM NIEWAŻNY”, a potem idziesz z nim w świat.

“NIE JESTEM WARTOŚCIOWY” koduje się w podobnych warunkach i także nie jest trudno, by go „złapać”.

Są to DWA WIRUSY, które przez całe życie będą Cię zatruwać i hamować Twój postęp, rozwój i sukces. Będą to robić tak długo, jak długo, im na to pozwolisz.  

Jeżeli uświadomiłeś sobie właśnie, jak poważna jest to sprawa, wierzę, że wykonasz zaproponowane przeze mnie ćwiczenie w całości. Zajmie Ci ono 21 dni. Dokładnie tyle potrzeba, by umysł wgrał NOWY PROGRAM.

Prawdą jest, że metod na usuwanie błędnych programów jest całe mnóstwo. Jeśli dobrze poszukasz, to sam znajdziesz przynajmniej 10. Ja proponuję Ci tę najłatwiejszą i najtańszą –
ponieważ nic nie kosztuje, poza Twoją pracą i czasem, czyli około 10 minut dziennie.

Kup sobie zeszyt i zapisuj w nim codziennie po 20 razy:

JESTEM WAŻNY / JESTEM WAŻNA
JESTEM WARTOŚCIOWY / JESTEM WARTOŚCIOWA

Po jakimś czasie podświadomość Ci uwierzy i przyjmie to za prawdę.
A jakiś czas później w Twoim życiu pojawią się adekwatne do nowych programów zmiany.

POWODZENIA!

(część tekstu pochodzi z fragmentów Kursu Online dla Kobiet “RUSZ CYCKI! czyli Twoja Transformacja W Kobietę Sukcesu!” –> SPRAWDŹ TUTAJ!)