Bez kategorii

Jak Twoje wewnętrzne przekonania wpływają na stan Twojego konta?

Czy wiesz o tym, że to co w znacznym stopniu decyduje o tym czy masz pieniądze w swoim życiu, czy ich nie masz, to Twoje własne wewnętrzne przekonania na ich temat?

Jeżeli nasłuchałeś się w dzieciństwie błędnych komunikatów lub negatywnych informacji dotyczących pieniędzy takich jak – „Bogaci ludzie są źli” „Pierwszy milion trzeba ukraść” lub odwrotnie – został Ci zaszczepiony program „Tylko biedni ludzie pójdą do nieba” – to niestety, ale nigdy nie będziesz bogatym człowiekiem. Powiem inaczej – nie będziesz bogatym człowiekiem dokładnie tak długo, jak długo, te przekonania będą w Tobie aktywne.

Jak myślisz, dlaczego tak się dzieje?

Głównym powodem jest to, że zazwyczaj nikt nie uważa się za złego człowieka, a już na pewno nie chce być złym człowiekiem. W związku z tym, jeżeli program w Twojej głowie mówi, że bogaty równa się zły, to nie chcąc być złym – nie możesz również być bogatym.

Jeżeli wierzysz w Niebo, i odpowiednią ilość razy nasłuchałeś się w dzieciństwie zdania o uchu igielnym przez które bogaty na pewno nie przejdzie, to również (podświadomie) będziesz starał się być skromnym i ubogim człowiekiem, ponieważ w Twoim rozumieniu ubogi oznacza dobry.

Oczywiście jest to bzdura!

Znam wielu bogatych ludzi, którzy są niesamowicie dobrymi ludźmi i znam czy raczej znałam – całe mnóstwo biednych, których raczej świętymi bym nie nazwała. Niezależnie jednak od moich własnych doświadczeń, warto sobie uzmysłowić, że to, że coś nam zostało powiedziane, kiedy byliśmy dziećmi, oraz powtórzone odpowiednią ilość razy, wcale nie oznacza, że jest to automatycznie prawdą.

Te prawdy należy zacząć weryfikować i wyciągać własne wnioski. Tak teraz. Bo jeśli nie zrobisz tego dzisiaj, to kiedy?

Spróbuj przyjrzeć się własnym przekonaniom na temat pieniędzy, ponieważ być może właśnie w nich jest ukryta odpowiedź na Twoje pytanie –

Dlaczego ciągle nie mam wystarczająco dużo?

Kolejną istotną kwestią jest również Twoje przekonanie na swój własny temat.

Jeżeli uważasz się za przeciętnego człowieka, to Wszechświat będzie mógł obdarować Cię jedynie przeciętnym życiem. Przeciętym samochodem, przeciętną żoną/mężem, przeciętną pracą i przeciętnymi zarobkami. Wszechświat działa w oparciu o Prawo Przyciągania, dlatego nie możesz otrzymać więcej niż sam sobie pozwolisz.

Wcale nie mam teraz na myśli tego, byś stał się człowiekiem próżnym i zaczął teraz wszystkim udowadniać jaki to jesteś świetny – ponieważ wcale nie chodzi o to by inni w to uwierzyli, tylko ważne jest, byś Ty sam to zrozumiał. W dodatku nadal możesz pozostać skromny!

Możesz przyjąć na przykład taką postawę:

„JESTEM ZAJEBISTY, ALE SIĘ NIE CHWALĘ” 😉

Jeżeli Ty sam będziesz o tym przekonany, to nie ma żadnego znaczenia co myśli cała reszta – jednak zapewniam Cię – znowu na zasadzie działania energii – jeśli Ty sam w to uwierzysz, to inni ludzie również. Twoja rzeczywistość na zasadzie lustra odbije to, co masz w swoim wnętrzu.

I teraz, wracając do temu pieniędzy.

Kiedy zrozumiesz już, a przy tym przekonasz do tego swoją podświadomość, że jesteś wart pieniędzy / zarobków / pracy o jakiej marzysz, to nie ma innej opcji jak ta, że to dostaniesz.

Jak nastawić siebie i Wszechświat na taką zmianę, jak przygotować się na finansowy sukces, oraz jak za pomocą energii i kilku prostych ćwiczeń dostać to na co naprawdę zasługujesz – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w Kursie jaki dla Ciebie przygotowałam!

Tymczasem jako zadanie domowe, potraktuj poważnie to o czym pisałam na początku i poszperaj nieco w zakamarkach swojej pamięci – poszukaj przekonań jakie masz na temat pieniędzy i upewnij się, że są one prawidłowe. Będzie to Twój pierwszy krok do finansowej wolności!

Daria z Rubikonwings

Trenerka Rozwoju Duchowego